Search form

11.05.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.91


Nedzirdīgo ziņas

16. maijā pl. 19
Latvijas Nacionālais teātris piedāvā izrādi "Ādama stāsts" ar titriem latviešu valodā.
 Teātris atrodas Rīgā, Kronvalda bulvārī 2. Biļetes var iegādāties teātra kasē vai internetā. Cena 1 – 12 Ls. Izrāde stāsta par to, kā Ādams no Mazsalacas ilgi meklēja īsto un vienīgo sievu. Deviņas reizes viņš brauca bildināt dažādas sievietes, bet neveicās. Desmitā reize bija veiksmīga. Iesim mēs arī paskatīties Ādama piedzīvojumus!
Foto: www.tvnet.lv  

21. maijā pl. 11 Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 31 sporta un atpūtas centrā „Anniņmuiža” notiks Latvijas Nedzirdīgo čempionāts krosā.
 Sievietēm būs jāskrien 3 km, bet vīriešiem 5 km. Pieteikumi jāiesniedz līdz 13. maijam pl. 15. Dalības maksa ar kluba pieteikumu 2 Ls. Ja nav kluba biedrs, bez kluba pieteikuma vai pēc 13. maija – 4 lati.
Foto: www.lnsf.lv


Latvijas ziņas
 
No 11. maija līdz 9. jūnijam notiks parakstīšanāspar grozījumiem Satversmē,
lai Satversmē ieliktu obligātu apmācību tikai latviešu valodā valsts un pašvaldību skolās
Bet 18. maija līdz 16. jūnijam notiks parakstu vākšana pret ierobežojumiem sociālajiem pabalstiem.
Saeima 2009. gadā bija apstiprinājusi trīs likumus, kas noteica līdz 2012. gada beigām griestus maternitātes, paternitātes, vecāku, slimības un bezdarbnieku pabalstiem, jo daudziem ir lielas algas.
Ierobežojumi paredz: ja pabalsta apmērs vienā dienā pārsniedz 11,51 latu, piešķirtais pabalsts dienā ir 11,51 lats (nepilni 350 lati mēnesī) un 50% no atlikušās summas (algas).
Valdība paredzēja šo pabalstu griestu saglabāšanu - līdz 2014. gada beigām. Bet 37 Saeimas deputāti bija pret to, un Valsts prezidents apturēja šos likumus.
Lai notiktu  tautas nobalsošana par minēto triju likumu grozījumu atcelšanu,  mēneša laikā vajag savākt parakstus no 1/10 daļas vēlētāju skaita.
Ja notiks tautas nobalsošana (referendums) un tajā nobalsos vismaz puse no iepriekšējās vēlēšanās balsojušo skaita, tikai tad varēs atcelt likuma grozījumus.
Parakstu vākšanas vietas nosaka pašvaldības, tās var atrast mājas lapā: www.cvk.lv. Lai nobalsotu, jāuzrāda pase .
Foto: www.apollo.lv

No 2012. gada partijas, kas pēdējās Saeimas vēlēšanās pārvarējušas 2% barjeru, no valsts budžeta saņems 50 santīmu par katru vēlēšanās iegūto balsi.
Partiju finansēšanai 2012. gadā no valsts budžeta būs nepieciešami 445 tūkstoši lati. Lielāko daļu finansējuma –  150 tūkstošus  saņems vēlēšanās uzvarējusī apvienība "Vienotība";  opozīcijā esošais "Saskaņas centrs" ‒ 125 tūkstošus,  Zaļo un zemnieku savienība ‒ 95 tūkstošus latu.
Foto: www.tvnet.lv

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) topošās ēkas būvniecības gaitā sasniegta augstākā virsotne - ēkas spice  67,07 m augstumā. Trešajā maijā tika rīkoti spāru svētki.
LNB topošajai ēkai līdz septembra beigām pabeigs fasādes un jumta konstrukciju izbūvi, lai pasargātu no nokrišņiem un varētu turpināt iekšdarbus. Ēku plānots pabeigt 2012. gada novembrī. Tad LNB sāks pārvākšanās darbus, un bibliotēkas jaunā ēka durvis vērs 2013.gadā.
Foto: www.apollo.lv

Pasaules čempionātā hokejā Latvijas izlase, par spīti neveiksmēm, tomēr palika A grupā.
Jau ziņojām, ka priekšsacīkstēs Latvijas izlase zaudēja Čehijai un Somijai. Priekšsacīkšu izšķirošajā spēlē pret Dāniju spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti 2: 2, papildlaikā rezultāts nemainījās, diemžēl soda metienos Latvija zaudēja.
Tādā veidā Latvijas izlase kopā ar Baltkrieviju, Slovēniju un Austriju nokļuva grupā, kas cīnījās par palikšanu augstākajā divīzijā. Pirmajā šīs grupas spēlē Latvija zaudēja Slovēnijai ar 2:5.
Otrajā spēlē tika uzvarēta Baltkrievija ar 6:3. Izšķirošajā spēlē Latvija uzvarēja Austriju ar 4:1 un pasaules čempionāta augstākajā grupā palika 13. vietā. A grupā palika arī Baltkrievija, kas ieguva 14. vietu.
Foto: www.facebook.com 

  
Ārzemju ziņas
 
Jaunās Visaginas atomelektrostacijas (AES) celtniecība Lietuvā sāksies 2014. gadā, bet elektrību tā sāks ražot 2020.gadā.
Lietuva Visaginas AES grib uzbūvēt sadarbībā ar Latviju, Igauniju un Poliju, bet savukārt Krievija un Baltkrievija plāno celt savas AES Lietuvas robežas tuvumā.
Lietuva sola, ka  saražotās elektroenerģijas cena atbildīs starptautiskajiem standartiem un spēs konkurēt ar citādā veidā saražoto enerģiju. Tā pārdos elektrību Baltijas tirgū.
Foto: www.apollo.lv

 
9. maijā visā Eiropas Savienībā un arī Latvijā atzīmē Eiropas dienu.
 1950.gada 9. maijā Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans ierosināja apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares, lai novērstu vēl viena kara iespēju.
Šī ideja īstenojās un kļuva par ES sākumu, tāpēc 9. maiju visā ES atzīmē kā Eiropas dienu.
Turpinot tradīcijas, Latvijā no 5. līdz 9. maijam tika atzīmēta Eiropas nedēļa, kuras galvenais notikums bija trešie ikgadējie ES dārza svētki  8. maijā Vērmanes dārzā, Rīgā.
Foto: www.es.gov.lv

 
No 1. maija savu darba tirgu pilnībā atvēra Vācija un Austrija.
 Līdz šim Latvijas iedzīvotāji bez ierobežojumiem varēja doties strādāt uz gandrīz jebkuru Eiropas Savienības (ES) valsti. Vienīgi Vācija un Austrija izmantoja maksimālo laiku,  aizsargājot savu darba tirgu. Bet tagad var brīvi doties strādāt arī uz turieni.
Foto: www.ventasbalss.lv

 
Iebraucēji no astoņām jaunajām ES valstīm Austrumeiropā, arī no Latvijas, Lielbritānijas ekonomikas pieaugumu piecu gadu laikā veicinājuši maz –  tikai par 0,38%.
 Vienlaicīgi iedzīvotāju skaits  palielinājies par 700 tūkstošiem, un tas radījis lielus izdevumus sociālajiem pabalstiem un mājokļiem. Tāpēc Lielbritānijā uzskata, ka imigranti Lielbritānijas ekonomikai drīzāk kaitējuši nekā devuši labumu. Laikā no 2004. līdz 2009. gadam Lielbritānijā ieradies 1,5 miljons austrumeiropiešu, tiem 700 tūkstoši  palikuši uz pastāvīgu dzīvi.
Foto: www.ir.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas