Search form

25.05.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.93


Nedzirdīgo ziņas
 
21. maijā Rīgā notika LNS Rīgas biedrības konference.
 Piedalījās 58 delegāti. Pašlaik biedrībā ir 13 grupas un 1076 biedri, no tiem 26  dzirdīgie. Konferences delegāti apstiprināja četrus jaunus Rīgas reģionālās biedrības goda biedrus: Olgu Anufrijevu, Birutu Lasmani, Maigu Elbroti un Juri Elbrotu. Par biedrības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Māru Lasmani.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
21.maijā norisinājās Latvijas Nedzirdīgo čempionāts krosā.
 Piedalījās 10 dalībnieki. Sievietēm bija jāskrien 3 km, bet vīriešiem - 5 km. Sievietēm uzvarēja Gunita Šīrante no Tālavas NS. Vīriešu konkurencē par čempionu kļuva Emīls Krams no kluba „Zaļā paparde”.
Foto: www.lnsf.lv
 
22. maijā boulinga sporta centrā „Bowlero” Rīgā norisinājās draudzības sacensības boulingā starp Latviju un Igauniju.
 Latvijas komandas sieviešu izlasē spēlēja Līva Vaivade, Mairita Reinholde, Ilona Ozola un Līga Liniņa. Vīriešu izlases komandā – Vladimirs Lagunovs, Sergejs Vorobjovs, Aleksandrs Liniņš un Voldemārs Vaivads.
Kopvērtējumā Latvijas komanda ar 678 punktu pārsvaru uzvarēja Igauniju. Nākamās sacensības starp abām valstīm notiks basketbolā 29. maijā pl.14 Igaunijas pilsētā Tartu.
Foto: www.lns.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Strauji tuvojas Latvijas prezidenta vēlēšanas.
Tās būs 2. jūnijā. Pašlaik uz prezidenta amatu atkārtoti kandidē tagadējais valsts prezidents Valdis Zatlers. Taču pieci Saeimas deputāti no ZZS kā savu prezidenta amata kandidātu izvirzījuši bijušo Unibankas vadītāju, miljonāru un ZZS Saeimas deputātu Andri Bērziņu.
Foto: www.unity.lv
 
No šā gada 1. janvāra cilvēks ir sociāli apdrošināts tikai tad, ja sociālās iemaksas ir veiktas faktiski.
Līdz pagājušā gada beigām strādājošie bija sociāli apdrošināti neatkarīgi no tā, vai darba devējs var viņiem veic sociālās iemaksas. Darba devējam bija tikai jāsniedz atskaite par aprēķināto iemaksu apmēru.
Tagad valdība pieņēmusi jaunus noteikumus: ja   darba devējs nemaksā sociālās iemaksas par strādājošo, viņš vairs nav sociāli apdrošināts. Bet – cilvēks var tās iemaksāt pats. Noskaidrot, vai darba devējs veic šīs iemaksas, var  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā .  Tā informēs cilvēku arī  par neiemaksāto summu un kontu, kurā  to veicama iemaksa.
Foto: www.vsaa.gov.lv
 
1. jūnijā – gaidāms jauns benzīna cenu lēciens, jo stāsies spēkā augstāka akcīzes nodokļa likme.
Tas benzīnu automātiski sadārdzinās par 2,5 santīmiem litrā. Akcīzes nodoklis palielināts arī stiprajam alkoholam. Puslitra stiprā alkohola pudele kļūs dārgāka par aptuveni desmit santīmiem.
Valdība plāno no akcīzes celšanas alkoholam šī gada otrajā pusgadā iegūt vēl divus miljonus latu, no akcīzes benzīnam - 1,8 miljonu latu.
Foto: www.ir.lv
 
Jaunumi ir arī Rīgas sabiedriskajā transportā.
 No 1. jūnija dažos transporta maršrutos tiks izmainītas esošās un radītas jaunas pieturvietas. Dažām tiks mainīti nosaukumi. Sekojiet informācijai Rīgas Satiksmes mājaslapā.
No 8. jūnija piektdienās un sestdienās  vasaras periodā arī naktīs Rīgā vienu reizi stundā no galapunkta Raiņa bulvārī kursēs sabiedriskais transports. Braukšanas biļete tajā maksās vienu latu. Ja iedzīvotāju pieprasījums būs liels, tad iespējama šī pakalpojuma pagarināšana.
No 8.jūnija ir plānots arī atcelt maksu par bagāžas pārvadāšanu Rīgas sabiedriskajā transportā.
Foto: www.rigassatiksme.lv
 
No 19. maija SIA "Plus punkts" tirdzniecības vietās ieviesta apkalpošanas maksa –  pieci santīmi . Tā jāmaksā par katru iegādāto laikrakstu vai žurnālu, transporta talonu, "Latloto" biļetēm un vairākām citām precēm.
Foto: www.pluspunkts.lv
 
„Nordea” Rīgas maratonā piedalījās vairāk nekā 16 tūkstoši dalībnieku no visas pasaules.
Vīriešiem uzvarēja Juliuss Kuto no Kenijas, bet sievietēm – Desta Girma no Etiopijas. Labākais no Latvijas skrējējiem Mareks Florošeks finišēja piektais, no uzvarētāja atpaliekot piecarpus minūtes. No sievietēm labākā Latvijas pārstāve bija Dace Lina, kura izcīnīja septīto vietu.
Pusmaratonā ātrākie gan dāmu, gan kungu konkurencē bija Krievijas sportisti. No Latvijas labākie bija Valērijs Žolnerovičs un Inna Poluškina.
Skrējienā piedalījās arī mūsējie: Raitis Rūrāns skrēja 10 km un ieguva 268. vietu, Jānis Kopmanis arī 10 km un ieguva 44. vietu. Ilona Keiša noskrēja 5 km un ieguva 6881. vietu.
Pēc Rīgas maratona slimnīcā nogādāti 15 cilvēki, no kuriem trīs tur joprojām ārstējas. Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs nokļuvis slimnīcā smagā stāvoklī. Iespējams, viņam ir muskulatūras sabrukums un nieru mazspēja. Vakar vakarā viņu aizveda uz Berlīnes slimnīcu.
Foto: www.jaunietiem.lv
 
Latvijas Hokeja federācijas valde atbrīvojusi no amata visu Latvijas hokeja valstsvienības līdzšinējo vadību.
Atbrīvots arī galvenais treneris Oļegs Znaroks, kurš izlasi vada no 2006. gada. Darbu izlasē zaudējuši arī viņa palīgi Harijs Vītoliņš un Leonīds Beresņevs. Iemesls tas, ka komanda šogad pasaules čempionātā neizpildīja uzdevumu – iekļūt čempionāta otrajā kārtā.
Foto: www.apollo.lv
  
 
Ārzemju ziņas
 
Desmitiem tūkstošu Čehijas iedzīvotāju sestdien izgāja Prāgas ielās, protestējot pret valdības plānoto pensiju, veselības un sociālo pabalstu sistēmas reformu: pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, medicīnas pakalpojumu cenu celšanu un sociālo pabalstu samazināšanu.
 Demonstranti  pieprasa ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu. Čehijas valsts parāds ir divreiz lielāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, un tas vēl vairāk pieaugs, ja netiks veiktas reformas. Arodbiedrības brīdina, ka rīkos ģenerālstreiku, ja valdība neuzklausīs tautas prasības.
Foto: www.delfi.lv
 
Seksuālos noziegumos apsūdzētais Starptautiskā Valūtas fonda  bijušais izpilddirektors Dominiks Štrauss-Kāns pret drošības naudu 1 miljonu ASV dolāru atbrīvots no apcietinājuma.
 Viņam  jāuzturas mājas arestā dzīvoklī Ņujorkā. Tiesas process var ilgt vismaz sešus mēnešus. Ja viņa vaina tiks atzīta,  draud līdz 25 gadus ilgs cietumsods.
No ES valstu puses kā reālākā kandidāte SVF izpilddirektora amatam  minēta Francijas finanšu ministre Kristīna Lagarda. Savukārt divpadsmit Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) valdību vadītāji vienojušies šim amatam izvirzīt Kazahstānas Centrālās bankas prezidentu Grigoriju Marčenko.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas