Search form

15.06.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.96


Nedzirdīgo ziņas
 
11. jūnijā notika Valmieras vājdzirdīgo vidusskolas izlaidums. Skolu beidza 16 skolēni. Izlaiduma dienā skolas Goda grāmatā par uzcītību mācībās un aktīvu sabiedrisko darbu tika ierakstītas Diana Grenevica un Ilona Mežīte. Par sasniegumiem sportā Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas vārdā tika sveikts Emīls Krams.
Nākotnes nodomi mūsu absolventiem saistās ar šīs pašas skolas 10. klasi (vidusskolu), Rīgas Raiņa 8.vakara vidusskolu, Barkavas arodvidusskolu, Alsviķu profesionālo skolu u.c.
Foto: www.vvbis-ac.valmiera.lv
 
No 2. līdz 4. jūnijam Maskavā notika 13. starptautiskās nedzirdīgo veterānu basketbola sacensības.
 Tās bija veltītas Viskrievijas Nedzirdīgo federācijas 1. prezidenta Valērija Korabļinova 70 gadu jubilejai. 9 sporta klubu konkurencē Rīgas Sporta klubs (RSK) „Nedzirdīgo sports” ieguva 6. vietu.
I vietu ieguva Kauņas sporta klubs „Tyla” , II vietā Viļņas sporta klubs „Gestas”,  III vietā Atēnas sporta klubs „AOK Athens”.
RSK  valdes priekšsēdētājs un basketbola treneris Andris Bergmanis atzīmēja, ka veterāni  piedalījušies visās 13 spēlēs no 1999. gada. Pagājušajā gadā sacensības notika Rīgā un RSK izcīnīja 1. vietu.
Foto: www.facebook.com
 
Japāņu pētniekiem  izdevies izgudrot rakstīto tekstu automātisku tulkošanu zīmju valodā.
Zīmes rāda avatars – grafiski uzzīmēts cilvēks. Šādi Japānas pētnieki vēlas nedzirdīgajiem uzlabot pieeju TV raidījumiem, jo zīmju valodu nedzirdīgiem cilvēkiem daudz vieglāk saprast nekā TV subtitrus.
Protams, šāda tehniskā tulkošana nav tik laba kā cilvēka –  zīmju valodas tulka izpildījumā.
Avataru  plāno izmantot, kad jātulko speciālas ziņas, piemēram, nelaimes gadījumos, kad ir zemestrīce, cunami, jo tad var būt grūti  ātri sameklēt zīmju valodas tulku. 
Foto: www.hhi.fraunhofer.de
 
Amerikāņu popmūzikas dziedātāja Lēdija Gāga mācās amerikāņu zīmju valodu (ASL), lai varētu sazināties ar saviem nedzirdīgajiem faniem.
YouTube dod  iespēju dzirdīgiem cilvēkiem saprast, kā nedzirdīgie var piekļūt mūzikai – viņi melodeklamē. Arī dziedātāja Gāga noskatījās YouTube video, kur viņas dziesmas zīmju valodā izpilda  nedzirdīgie fani. Tāpēc  viņai radās vēlēšanās mācīties zīmju valodu  pie kāda privātskolotāja.
 Lēdija Gāga vēlas veidot mūziku tā, lai tā uzreiz būtu saprotama arī nedzirdīgiem faniem, tātad pati iedziedās dziesmas zīmju valodā.
Cerēsim, ka arī citas mūzikas zvaigznes sekos viņas piemēram.
Foto: mango.delfi.lv

Latvijas ziņas
 
14. jūnijā aprit 70 gadi kopš traģiskajiem notikumiem Litenē 1941. gadā. Šajā dienā Latvijas armijas virsnieku vasaras nometnē Litenē un Ostroviešos tika nošauti vai apcietināti un uz Sibīriju aizvesti ap 560 virsnieku. Šī bija rūpīgi izplānota un labi organizēta Latvijas armijas iznīcināšana.
Šovasar aprit arī 70 gadu, kopš padomju varas rīkojumu rezultātā uz Sibīriju izsūtīja 15 424  Latvijas iedzīvotājus, tajā skaitā 3751 bērnu.  
Par šo traģēdiju Okupācijas muzejs  sagatavojis speciālu izstādi. Muzejs ir vaļā katru dienu no pl. 11 līdz 18, trešdienās līdz pl. 19.
Foto: www.reitingi.lv
 
Noslēgusies 2011. gada tautas skaitīšana.
 Oficiālie tautas skaitīšanas rezultāti būs zināmi tikai nākamā gada februārī.
Bet jau tagad zināms, ka Latvijā ir 1,9 miljoni iedzīvotāju. Tātad pēdējo desmit gadu laikā esam zaudējuši gandrīz pusmiljonu cilvēku! Tā ir piektā daļa Latvijas iedzīvotāju.
Nav nekādas informācijas par apmēram 300 000 iedzīvotāju. Statistikas darbinieki līdz gada beigām vēl meklēs, kur viņi palikuši.
Foto: www.tautasskaitisana.lv
 
Referendumā par pamatizglītības un vidējās izglītības iegūšanu latviešu valodā nav savākts nepieciešamais parakstu skaits.
Tajā balsojot piedalījušies 112 608 vēlētāji. Lai parakstu vākšana būtu sekmīga, tajā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem.
Likumprojekts paredzēja grozīt Satversmes 112.pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka „valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā”, kā arī ierosināja pārejas noteikumu–  „ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā”.
Foto: www.tvnet.lv
 
Rīgā un citās Latvijas pilsētās arvien vairāk parādās stāvvietas ar laika ierobežojumu.
 Ne visi zina, ka nepietiek ar zīmē norādītā stāvēšanas laika ievērošanu. Vadītājam, kurš novietojis automobili šādā stāvvietā, aiz auto priekšējā stikla jāizvieto informācija par laiku, kad tas novietots stāvvietā. Tātad var izmantot rūpnieciski ražotu laika pulksteni vai vismaz noplēst kādu papīra gabalu un uzrakstīt laiku, kad tiek atstāta mašīna. Ja tas nebūs izdarīts, tad no šofera var iekasēt soda naudu 20 latu apmērā.
Foto: www.apollo.lv
 
Lai cīnītos pret krāpniecību aviokompānijas "Ryanair" interneta vietnēs Latvijā un Lietuvā,  kompānija šomēnes šajās valstīs  pārtraukusi biļešu rezervēšanu septiņas dienas pirms lidojuma.
Bet pasažieriem ir iespēja biļetes iegādāties arī "Ryanair" biļešu kasēs lidostā, piemēram, dienu pirms reisa, ja gaisa kuģī ir brīvas vietas.
Foto: www.boeing.com
  
 
Ārzemju ziņas
 
Vācijas eksperti apstiprinājuši, ka bīstamās zarnu infekcijas nēsātāji ir sojas pupiņu dīgsti no kādas fermas  Vācijas ziemeļrietumos.
 Pēc atkārtotām pārbaudēm sojas dīgstu vainu pierādīja, taču arvien nav noskaidrots kā bīstamā baktērija uz tiem nonākusi.
No infekcijas miruši 36  cilvēki, saslimuši vairāk nekā 3000. Lielākais cietušo skaits ir Vācijā, taču inficēšanās gadījumi reģistrēti vēl 12 Eiropas Savienības valstīs.
Foto: www.delfi.lv
 
Lietuvā pensijas būs no 65 gadiem.
No 2012. gada pensionēšanās vecumu pakāpeniski paaugstinās, līdz tas 2027. gadā sasniegs 65 gadus .
Patlaban sievietes Lietuvā var doties pensijā 60 gados, bet vīrieši 62,5 gadu vecumā.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas