Search form

21.06.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.97


Nedzirdīgo ziņas

Pašreiz Invaliditātes likums paredz, ka surdotulka pakalpojums izglītības apguvei tiek nodrošināts, piešķirot finasējumu pašvaldībām.
Bet 16. jūnijā Saeima pirmajā lasījumā likumā apstiprināja grozījumus, uzticot surdotulka pakalpojuma sniegšanu Latvijas Nedzirdīgo savienībai. Kopējais pakalpojuma finansējums vienam gadam plānots 42 044 latu.
Ja Saeima šos grozījumus apstiprinās galīgajā lasījumā 8. jūlijā, tad likums stāsies spēkā 2011.gada 1.septembrī. Tādā gadījumā nedzirdīgajiem studentiem jau šogad tiks nodrošināts surdotulks.
Foto: no Komunikācijas centra arhīva
 
Mis Deaf Latvia 2011 Vita Riņķe pašlaik gatavojas piedalīties starptautiskajā skaistumkonkursā Miss Deaf World 2011 un Miss Deaf Europe 2011.
Abi šie konkursi notiks Čehijas galvaspilsētā Prāgā no 1. Līdz 11. jūlijam. Tajā piedalīsies skaistākās meitenes no 48 valstīm. Pirms aizbraukšanas Vita Riņķe 29. jūnijā pl. 16 Rītausmā tiksies ar tautu.
Foto: www.lns.lv
 
Valmieras nedzirdīgo sporta klubs „Tālavas NS” organizē vasaras sporta spēles no 16. līdz 17. jūlijam „Pilskalnos” Rubenē.
Sporta spēlēs var piedalīties komandas, katrā 3 dalībnieki: 2 vīrieši un 1 sieviete.
Pieteikumi jāiesniedz līdz 1. jūlijam Initai Puhovskai, Kasparam Untem vai Igoram Kurzenkovam.
Dalības maksa sporta spēļu dalībniekiem 6 Ls par vienu cilvēku, ieskaitot maksu par telts vietu. Atpūtniekiem/skatītājiem, kas paliek pa nakti, – 3Ls par cilvēku, ieskaitot telts vietu. Atpūtniekiem/skatītājiem, kas nepaliek pa nakti – 1 Ls. Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas – jāuzrāda skolēna apliecība vai cits dokuments.
Ja nokavēts pieteikšanās termiņš, tad var pieteikties reģistrācijas dienā, bet tad dalības maksa 8Ls.
Komandu reģistrācija spēlēm 16. jūlijā pl. 10.
„Pilskalni” atrodas netālu no atpūtas bāzes „Mazais Ansis”, skatiet afišu/ www.draugiem.lv
Foto: www.pilskalni.lv
 
Televīzijas seriāla „Bīstamās mājsaimnieces” zvaigzne Eva Longorija mācās zīmju valodu, lai varētu sarunāties ar saviem nedzirdīgajiem faniem. Nedzirdīgie īpaši sāka interesēties par šo aktrisi pēc tam, kad viņa publicēja pašas sarakstītu pavārgrāmatu „Evas virtuve”. Tajā ir Evas iecienītāko ēdienu receptes.
Evas māsai ir Dauna sindroms, tāpēc viņa ar īpašu iejūtību izturas pret dažādām minoritātēm. Zīmju valodu viņa mācās arī tāpēc, lai pievērstu pasaules uzmanību cilvēkiem ar invaliditāti.
Foto: www.andpop.com 
 
 
Latvijas ziņas
 
Tagad vairākas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) uzziņas būs pieejamas internetā un bez maksas.
Varēs uzzināt par sociālās apdrošināšanas iemaksām, reģistrēto darba stāžu vai piešķirto pensiju. To visu var uzzināt Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) mājaslapā: www.latvija.lv.

Tomēr pagaidām šīs ziņas var iegūt tikai piecu Latvijas banku ­ SEB, Swedbank, Latvijas Krājbanka, Citadele un Norvik internetbanku lietotāji. Jāatver www.latvija.lv.
 un, līdzīgi kā internetbankas pakalpojumus izmantojot, jāievada datorā konkrētās bankas klienta lietotāja numurs, parole un kods. Iegūt vajadzīgās ziņas var arī ar e-paraksta palīdzību.
Foto: www.vsaa.lv
 
Latvijas Banka izlaida jaunas 1 lata monētas ar alus kausa attēlu.
Šīs monētas kaltas šogad Nīderlandē.Tās ir maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā, un to tirāža ir viens miljons. Monētas nonāks apritē ar banku starpniecību, sasniedzot veikalus, uzņēmumus un iedzīvotājus.
Jaunās monētas var iegādāties Latvijas Bankā (K. Valdemāra ielā ) un Latvijas Bankas filiālēs Liepājā (Teātra ielā 3) un Daugavpilī (Ģimnāzijas ielā 12).
Foto: www.bnn.lv
 
Iztikas minimums vienam iedzīvotājam maijā bija 176,11 lati.
Tas ir jauns rekords kopš Latvijā aprēķina iztikas minimumu. Iepriekšējais rekords, kas sasniegts 2009. gadā, bija 174,41 lati. Kopš pagājušā gada maija iztikas minimums audzis par 10, 01 latu.
Pilna iztikas minimuma preču un pakalpojumu saturs apstiprināts ar Ministru padomes 1991.gada lēmumu. Iztikas minimuma patēriņa grozā iekļauts viss cilvēka izdzīvošanai nepieciešamais, bet nav iekļauti alkohols, tabakas izstrādājumi un luksusa preces.
Foto: www.kreisie.lv
 
23. un 24.jūnijā Rīgā sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu saraksta, un šajās dienās to varēs izmantot bez maksas. Bezmaksas brauciens neattiecas uz nakts satiksmes maršrutiem.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Eirozonas finanšu ministri svētdien nolēma tomēr atlikt kārtējās aizdevuma daļas ­– 12 miljardu eiro izmaksu Grieķijai.
Lai saņemtu šo daļu, Grieķijas parlamentam ir jāapstiprina valdības sastādītā taupības programma un tautsaimniecības reformas. Tāpēc Grieķijas parlamentam jāsteidzas to apstiprināt, jo naudas tai pietiek tikai līdz jūlija beigām.
Foto: www.bnn.lv
 
Japāna atzinusi, ka patiesībā radioaktīvo izmešu no Fukušimas AES bijis divas reizes vairāk, nekā tā sākotnēji ziņoja.
Tagad to vairs noslēpt nevar. Piemēram, atklājās, ka tējas lapās, kas audzētas netālu no Fukušimas, Sidzuokas prefektūrā, ir paaugstināta radioaktivitāte, kas pārsniedz pieļaujamo normu. Sidzuokas tējas audzētāji bija spiesti atsaukt lielas savu ražojumu partijas. Šobrīd paredzēts veikt radiācijas mērījumus 100 tējas fabrikās.
Foto: www.apollo.lv
 
Polijā notiek Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, kurā piedalās arī Latvijas komanda.
Pirmajā spēlē sestdien mūsējās zaudēja Grieķijai ar 57:67. Bet svētdien čempionātā bija Baltijas diena. Latvija pagarinājumā uzvarēja Eiropas čempioni Franciju ar 59:56. Savukārt Lietuva uzvarēja Eiropas vicečempioni Krieviju ar 76:64.
Foto: www.parsportu.lv
 
Ir pienākušie kārtējie Līgo svētki un Jāņi.
Ja nezināt, kā un kur tos svinēt, tad varat ieskatīties svētku programmā, kur apkopoti pasākumi visā Latvijā. Paskatieties šajā videoziņu tekstā un uzspiediet uz šīs saites: http://kultura.delfi.lv/news/entertainment/ligo/ligo-pasakumu-programma-2011.d?id=39080677
Foto: www.spice.ucoz.lv
 
Novēlam katram atrast piemērotāko veidu, kā interesanti un jautri nolīgot svētkus!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas