Search form

31.08.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.103


Nedzirdīgo ziņas
 
27. augustā kultūras centrā „Rītausma” notika nedzirdīgo mākslinieku un amatnieku pasākums „Roku rokā”,  veltīts Latvijas nedzirdīgo mākslinieku kopas ”Cerība” 20 gadu jubilejai. Kopas vadītājs Roberts Kesenfelds atklāja nedzirdīgo mākslinieku darbu izstādi, kurā piedalījās arī divi mākslinieki no Lietuvas: Robertas Simaitis ar keramiku un Algirdas Mačiulis ar gleznām.
 Īsā prezentācijā apmeklētāji varēja vērot „Cerības” gaitas 20 gadu garumā. Pēc tam klātesošie laukā piedalījās radošo darbnīcu nodarbībās.
Foto: Valdis Krauklis
 
Klāt pirmais septembris. Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolai šī diena būs īpaša, jo tā mācības sāk jaunajās telpās. Atklāšana sāksies pl. 10, piedalīsies arī augstas amatpersonas. Jaunā skola ir skaista un moderni aprīkota, visās klasēs ir datori, ir 8 interaktīvās tāfeles. Skolā šogad pirmajā klasē iestājušies 7 skolēni, bet pavisam skolā mācīsies 105 skolēni.
Skolas vadība lūdz, lai 1. septembrī visi neskrien skatīties jauno skolu, jo telpas ir ierobežotas. Aktu zālē ir tikai 200 vietas, tātad būs 100 skolēnu, 50 vecāku, 50 skolotāju un 20 uzaicināto viesu. Ar Rīgas biedrību ir vienošanās, ka 15 nedzirdīgo biedru grupa ies uz skolu ekskursijā 2. septembrī.
Valmieras vājdzirdīgo skolā pirmajā klasē iestājušies 7, bet desmitajā klasē 5. Pavisam šajā skolā mācīsies ap 126 skolēni.
Raiņa vakarskolā šogad 10. klasē iestājušies 12 skolēni.
Foto: www.rnbi.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa velokrosā notiks 17. septembrī pl. 11 sporta un atpūtas centrā „Anniņmuiža” Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 31. Distances: vīriešiem 15 km, sievietēm 10 km, zēniem līdz 16 gadiem 5 km, meitenēm līdz 16 gadiem 3 km. Visiem dalībniekiem jābūt aizsargķiverēm. Pieteikumi jāiesniedz līdz 7. Septembrim pl. 15. Dalības maksa ar pieteikumu 2 Ls, bet pieteikuma 4 Ls.
Foto: www.gandrs.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
70 ebreju kopienas biedri iesnieguši pieprasījumu, lai ārkārtas Saeimas vēlēšanās pagarina vēlēšanu iecirkņu darba laiku. Iemesls ir ebreju reliģiskā pārliecība, kuras dēļ viņi nevar balsot sestdien līdz pusdeviņiem vakarā. Saeimā ir iesniegts likumprojekts, lai šajās vēlēšanās 124 vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā būtu atvērti līdz pl. 22 vakarā. Iecirkņi jānodrošina katrā pilsētā, kā arī divi Daugavpilī, divi Liepājā un četri Rīgā. Saeima lēmumu varētu  pieņemt tikai 8. septembrī.
Foto: www.bauskasdzive.lv
 
Lielā daļā Eiropas un arī Latvijā 23. augustā atzīmēja Staļinisma un nacisma upuru atceres dienu, pieminot Molotova - Rībentropa pakta noslēgšanu 1939.gadā.
Šo dienu ieviesa Eiropas Parlaments 2008.gadā. Latvijā 23.augusts ir oficiāla atceres diena kopš 2009. gada.
Foto: www.europarl.europe.eu
 
23. augustā Latvijas Zemessardze svinēja 20 gadu jubileju. Notika svinīga ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Zemessardze ir brīvprātīgs militārs sabiedrības pašaizsardzības formējums. Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka Zemessardze ir tautas vienotības, spēka un patriotisma simbols.
Foto: www.la.lv
 
Makšķerēšanas kartes tagad iespējams  iegādāties arī elektroniski interneta mājaslapā  www.makskeresanaskarte.lv .
Lai iegādātos makšķerēšanas karti, mājaslapā norādītajos laukos jāizvēlas kartes veids, jāieraksta vārds, uzvārds un personas kods. Personām, kurām nav Latvijas personas koda, jāieraksta personu  apliecinoša dokumenta numurs, uz kā vārda tiek pirkta karte.
Pirms apmaksas  nepieciešams atzīmēt, ka pircējs  iepazinies ar makšķerēšanas kartes lietošanas noteikumiem, kurus turpat mājaslapā var aplūkot latviešu, krievu un angļu valodā.
Pēc apmaksas klients saņems apstiprinājumu un iegādāto karti būs iespējams  izdrukāt. Makšķerēšanas karte ir derīga, uzrādot inspektoram personu  apliecinošu dokumentu.
Foto: www.makskeresanaskarte.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Igaunijā valsts parlaments par valsts prezidentu atkārtoti ievēlējis Tomasu Hendriku Ilvesu.
 Par viņu nobalsojuši 73 no 101 deputāta. Otrs pretendents uz augsto amatu bija eiroparlamenta deputāts Indreks Tarands. Ilvess ( ir prezidenta amatā kopš 2006. gada 9. oktobra. Viņš dzimis 1953. gadā  Stokholmā. Ilvess nodarbojies ar žurnālistiku un vēlāk ar diplomātiju.  
Foto: www.puaro.lv
 
Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča svētdien Dienvidkorejā ar 6,76 metrus tālu lēcienu izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā.
Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas neviens mūsu sportists pasaules vieglatlētikas čempionātos nebija ticis pie medaļām.
Vēl viens mūsu sportists, viens no pasaulē labākajiem bumbas triecējiem grozā no augšas – basketbolists Kristaps Dārgais guvis ļoti ievērojamus panākumus.
Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē  pasaules “slam dunk” čempionātā viņš ieguva otro vietu. Šajā sezonā viņš spēlēs Latvijas virslīgas meistarsacīkstēs Latvijas Universitātes  komandas sastāvā.
Foto: www.delfi.lv un www.sportacentrs.com
 
Pēc prokuroru lūguma ASV Ņujorkas štata tiesa atcēlusi apsūdzības  par izvarošanu Starptautiskā Valūtas Fonda(SVF) rīkotājdirektoram   Dominikam Štrausam – Kānam.
 Izrādās, ka amerikāņu tiesai pietiek ar to, ka šo apsūdzību dēļ viņam nācās atkāpties no augstā amata   un atteikties no dalības Francijas prezidenta vēlēšanās. Prokuratūra uzskata, ka D. Štrauss – Kāns patiešām pastrādāja seksuāla varmācību, taču to pierādīt  grūti.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Ameriku posta dabas katastrofas.
 Vispirms Vašingtonā notika spēcīga zemestrīce, pēc kuras evakuēti Pentagons un ASV kongress. Pēc tam Amerikai tuvojās postoša viesuļvētra Airīna, kuras dēļ no Ņujorkas un tās apkārtnes evakuēja 370 000 cilvēku. Viesuļvētrā  gāja bojā vismaz 21 cilvēks un tā nodarīja postījumus vismaz septiņu miljardu dolāru (3,5 miljardu latu) apmērā. Bez elektrības palikuši četri miljoni ēku.
Foto: www.citadapasaule.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas