Search form

14.09.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.105


Nedzirdīgo ziņas
 
24. septembra sestdienā atkal svinēsim starptautisko Nedzirdīgo dienu. Šogad tā norisināsies… – kur? – mūsu pašu mājās Elvīras ielā 19!
Šis pasākums  „Klusuma pasaules klusuma diena” sāksies pl. 10 ar atklāšanu, pēc tam varēs apskatīt jaunuzcelto rehabilitācijas centru, notiks dažādas aizraujošas sporta un mākslinieciskās aktivitātes.
Varēs  tikties ar ekstrasensu, speciālisti dāmām pamācīs, kā pareizi uzklāt kosmētiku, varēs vērot kulināru konkursu un nedzirdīgo skolu modes skates. No pl. 13.15 līdz 16.30 notiks pašdarbnieku koncerts ar visu LNS biedrību piedalīšanos. Gatavojieties, tiksimies visi tur!
Pasākums notiks projekta „Klusuma pasaule” ietvaros ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.
Foto: www.lns.lv
 
KC „Rītausma” un Rīgas biedrība aicina savus biedrus līdz 19. septembrim atnest  pašu dārzā izaudzēto ražu – interesantus dārzeņus, augļus un pašu gatavotus konservus izstādei „Rudens veltes”, kas notiks no 20. līdz 24. septembrim.
Foto: www.lns.lv
 
17. septembrī Babītes ezerā pie Spuņciema  pl. 7 – 14 notiks Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes spiningošanā.
 Dalībnieku pieteikšanās uz vietas Spuņciema laivu stacijā no pl. 6 – 6.30. Katram dalībniekam jābūt  drošības peldvestei. Spiningošana notiek tikai no laivām, to nomu apmaksā paši dalībnieki. Vienā laivā ne vairāk par diviem spiningotājiem. Dalības maksa RSK „Nedzirdīgo Sports” biedriem 1 Ls, bet visiem pārējiem 5 Ls.
Foto: www.lns.lv
 
Pirmo reizi vēsturē tiek organizēta Pasaules nedzirdīgo nometne. Tā notiks nākamajā gadā no 2. līdz 9. jūnijam Spānijas kūrortpilsētā Salou, kas atrodas  stundas braucienā no Barselonas.
Maksa vienai personai 130 – 200 eiro. Par ekskursijām jāmaksā atsevišķi. Nedēļas programmā paredzētas ekskursijas, sporta, amatniecības un citas aktivitātes. Vairāk informācijas, kā arī reģistrācija dalībai var šeit: http://www.worlddeafcamp.com
Foto: www.worlddeafcamp.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Sestdien, 17. septembrī, notiks 11. Saeimas vēlēšanas.
Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pl. 7 līdz 20. Taču katrā pašvaldībā būs viens, Rīgā četri, bet Daugavpilī un Liepājā divi vēlēšanu iecirkņi, kuru darba laiks būs līdz pl. 22. Jebkurš vēlētājs drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī neatkarīgi no dzīvesvietas.
 Balsot var visi Latvijas pilsoņi, kuriem ir vismaz 18 gadu, jāņem līdzi pase. Tie, kuri veselības dēļ nespēj nokļūt vēlēšanu iecirknī, var līdz pat 17. septembrim pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā: mājās, slimnīcā vai citur: jāuzraksta un jānogādā tuvākajā vēlēšanu iecirknī iesniegums. Tajā vajag norādīt vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi, kur pie viņa jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods un tālrunis, pa kuru sazināties problēmu gadījumā. Iesniegums jāparaksta!
Iesnieguma paraugs, vēlēšanu iecirkņu adreses un cita informācija pieejama šeit: http://www.cvk.lv
Foto: www.aluksne24.lv
 
No nākamā gada "simtlatnieku" programmu aizstās algotie pagaidu sabiedriskie darbi.
Pašvaldība pati varēs izvērtēt, kurus bezdarbniekus piesaistīt programmai, un valsts veiks iemaksas bezdarbnieku sociālajai apdrošināšanai. Pagaidu darbavietas varēs izveidot tikai pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Bezdarbnieks pasākumā tiks iesaistīts līdz 4 mēnešiem un par paveikto darbu mēnesī saņems 100 latus „ uz rokas”. Valsts segs izdevumus par veselības pārbaudēm un par bezdarbnieka apdrošināšanu nelaimes gadījumiem.
 Programmā varēs iesaistīties bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu, nav priekšlaicīgi pensionējušies un bez darba ir vismaz 6 mēnešus.
Foto: www.tvnet.lv
 
Kopš pagājušā gada 1.septembra Eiropas Savienības (ES)  tirgū vairs nav 100W kvēlspuldzes.  
Šogad no 1.septembra ES teritorijā vairs nevarēs ražot un izplatīt 75W  spuldzes, bet no nākamā gada 1.septembra nebūs pārdošanā 60W, 40W un 25W kvēldiega spuldzes. Pašlaik tās vēl pārdod  daudzos veikalos, cena svārstās no 0,19 līdz 0,49 latiem.
Foto: www.delfi.lv
 
„Latvijas Avīze”  lasītājiem piedāvā jaunu pakalpojumu – tagad to internetā var arī noklausīties.
Šis bezmaksas pakalpojums ir ļoti noderīgs vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem. Neredzīgie ir priecīgi, ka  var noklausīties vismaz "Latvijas Avīzi", jo citiem dienas laikrakstiem šādas audioversijas nav.
Varbūt nākotnē „Latvijas Avīze” radīs satura videoversiju arī nedzirdīgajiem –  zīmju valodā? 
 Foto: www.la.lv
 
Ārzemju ziņas
 
Kontinetālā Hokeja līgas(KHL) jaunā sezona sākusies ar lielu traģēdiju.
 Trešdien, 7. septembrī, izlidojot uz pirmo sezonas spēli, nogāzās lidmašīna ar Jaroslavļas „Lokomotiv” komandu. Bojā gāja visi komandas spēlētāji, arī izcilais latviešu hokejists Kārlis Skrastiņš.
 Ceturtdien Saeima pirms sēdes ar klusuma brīdi pieminēja Kārli Skrastiņu. Viņa mirstīgās atliekas svētdien pārveda uz Rīgu, un tās tika sagaidītas ar militāru godu un valsts karogu. Atvadīšanās ceremonija no Skrastiņa notiks piektdien, 16. septembrī „Arēnā Rīga” no pl. 10 līdz pl. 14.
Foto: www.ir.lv
 
Krievijas valdības vadītājs Vladimirs Putins atklāja jauno gāzes vadu Nord Stream. Šis cauruļvads izmaksāja 7,4 miljardus eiro un ir 1220 kilometru garš. Tas savieno Viborgu Krievijā un Greifsvaldi Vācijas ziemeļos, šķērsojot Baltijas jūru. Nord Stream Eiropai gadā piegādās 55 miljardus kubikmetru Krievijas gāzes, kas veido 11% no Eiropā patērētā dabasgāzes apjoma.
Foto: www.delfi.lv
 
Naktī uz sestdienu Ēģiptes galvaspilsētā Kairā izcēlās nemieri, kuros cietuši vairāk nekā tūkstoš cilvēki.
Demonstranti mēģināja ielauzties Izraēlas vēstniecībā, bet policija izdzenāja viņus ar asaru gāzi. Nemieru iemesls ir tas, ka Izraēlas armija vajāja palestīniešu kaujiniekus un uz Izraēlas un Ēģiptes robežas nejauši nogalināja piecus Ēģiptes policistus, kuri atradās Ēģiptes teritorijā. Tāpēc Ēģipte  atsauca savu vēstnieku no Izraēlas.
Krīze ir iestājusies arī Izraēlas attiecībās ar Turciju. Jau pagājušajā gadā Izraēla nogalināja deviņus Turcijas pilsoņus, ieņemot turku kuģi, kas veda humāno palīdzību palestīniešiem Gazas joslā.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas