Search form

21.09.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.106


Nedzirdīgo ziņas
 
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) turpina darbu pie 112 pakalpojuma ieviešanas nedzirdīgajiem.
 Pašlaik, lai izsauktu ārkārtas palīdzību, jāsūta īsziņa uz numuru 27893400. Bet jau oktobrī visi nedzirdīgie, kuru telefona numuri ir VUGD datu bāzē, varēs sūtīt bezmaksas īsziņu uz numuru 112.
Foto: www.lns.lv
 
Itālijas galvaspilsētā Romā no  13.  līdz 15. septembrim notika  Starptautiskās nedzirdīgo sporta komitejas  43. kongress.
Tas oficiāli atzina, ka 2011. gada ziemas nedzirdīgo olimpiskās spēles ir atceltas un nolēma atbalstīt  Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas kandidatūru vasaras Nedzirdīgo olimpiskajām spēlēm 2013. gadā. Galīgais lēmums, vai spēles  tiešām notiks Budapeštā,  būs šā gada decembrī. 
Kongress sprieda arī par vasaras nedzirdīgo olimpiskām spēlēm  2017. gadā. Uz šo spēļu organizēšanu bija pieteikušās trīs pilsētas: Barselona (Spānija), Buenosairesa (Brazīlija) un Ankara (Turcija). Visvairāk balsu saņēma Ankara, tur arī notiks 2017. gada vasaras olimpiskās spēles.
Foto: www.ciss.org
 
No 16. līdz 24. septembrim Itālijas salā Sicīlijā notiek Nedzirdīgo 3. pasaules čempionāts basketbolā.
 Piedalās 14 valstu vīriešu komandas un 8 valstu sieviešu komandas. Ar spēļu rezultātiem var iepazīties šeit: www.palermo2011.org/files/results/2011WC_results_18september.pdf 
Basketbola spēles var noskatīties internetā tiešraidē pasaules nedzirdīgo un vājdzirdīgo sporta ziņu mājaslapā: www.sportsmx.com.
Foto: www.sportsmx.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Beigušās 11.Saeimas vēlēšanas.
 Jaunajā Saeimā būs 31 deputāts no Saskaņas Centra, 22 – Zatlera Reformu, 20 – Vienotības, 14 – Nacionālās apvienības Visu Latvijai/TB/LNNK un 13 – Zaļo un Zemnieku savienības deputāti. Šlesera Reformu partija LPP/LC priekšvēlēšanu aģitācijā iztērēja visvairāk naudas - 268 007 latus, tomēr ieguva tikai 2,4% balsu un Saeimā neiekļuva. Šlesers jau paziņojis, ka atkāpsies no partijas vadītāja amata. Saeimā neiekļuva arī tādas pazīstamas personas kā Aigars Štokenbergs, Ģirts Valdis Kristovskis un Sarmīte Ēlerte. Notiek Saeimā iekļuvušo partiju sarunas, vēl nav zināms, kuras partijas apvienosies valdošajā koalīcijā un veidos valdību.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic, kurā valstij pieder 52,6% akciju, nonākusi lielās finanšu grūtībās.
 Aprēķināts, ka pagājušajā gadā zaudējumi bija 34 miljoni latu.Latvijas valdībai ir jāizlemj, vai ieguldīt 34 miljonus, lai glābtu airBaltic. Taču valsts pieprasa, lai tiktu nomainīts pašreizējais uzņēmuma vadītājs Bertolds Fliks, kurš vainojams uzņēmuma lejupslīdē. Fliks turklāt pārdevis fiktīvas airBaltic akcijas, un tādā veidā valsts var zaudēt savu vairākumu šajā uzņēmumā. Taču Fliks atsakās ierasties Latvijā.
Valdības sēde 20. septembrī beidzās tāpat kā iepriekšējās 5 sēdes šajā jautājumā - nekāds konkrēts lēmums netika pieņemts.
Bet tikmēr Fliks sācis atlaist airBaltic darbiniekus un atcēlis pat daudzus lidojumus. Ar vienu no šiem lidojumiem Latvijā vajadzēja atgriezties valsts prezidentam Andrim Bērziņam. Pavisam atcelti 18 reisi.
Foto: www.db.lv
 
Šī gada astoņos mēnešos atklāts 1691 bez rakstveida darba līguma nodarbināts strādnieks.
Tas ir divas reizes vairāk nekā pagājušajā gadā šajā pašā laika periodā. Visvairāk to skaits audzis transporta nozarē, tad seko būvniecība, kokapstrāde un pārtikas produktu ražošana.
Pirmajā reizē par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma sods ir 750 līdz 5000 latu. Ja tas notiek atkārtoti, inspekcija par šo pārkāpumu var piemērot administratīvo sodu no 5000 līdz 10 000 latiem.
Foto: www.apollo.lv
 
Atvadīties no hokejista Kārļa Skrastiņa «Arēnā Rīga» bija ieradušies aptuveni 20 000 cilvēku.
 Viņi ar puķēm un piemiņas vainagiem stāvēja garā rindā, daudzi bija tērpti hokeja fanu kreklos. Atvadīšanās notika aptumšotā arēnā, bija iedegts daudz svecīšu, tribīnēs izklāts liels Latvijas karogs, stendā izvietoti to hokeja klubu krekli, kuros Skrastiņš spēlējis, bet virs pavadītāju galvām plīvoja hokeja krekls ar uzrakstu «Skrastiņš» un cipars septiņi. Virs Skrastiņa zārka atradās liels ekrāns, kurā rādīja fragmentus no viņa spēlēm. Pie tā godasardzē stāvēja septiņi Latvijas armijas karavīri parādes formās, no kuriem viens rokās turēja Latvijas karogu.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Spānija pašlaik īsteno pasākumus budžeta caurumu aizlāpīšanai, samazinot tēriņus un ceļot nodokļus.
 Tika ieviests arī tā saucamais bagātnieku nodoklis. Šajā un nākamajā gadā šo nodokli piemēros 160 tūkstošiem Spānijas iedzīvotāju ar lieliem ienākumiem. Iekasējot šo nodokli, valsts budžeta ieņēmumi gadā papildināsies par 1,08 miljardiem eiro (760 miljoniem latu). Spānijā ir lēna ekonomikas izaugsme un bezdarba līmenis ir 20 %, tātad daudz augstāks nekā Latvijā.
Foto: www.delfi.lv
 
Vācija piedzīvoja spēcīgu ciklonu.
 Dažās apdzīvotās vietās krita krusas graudi vistas olas lielumā.
 Tie izsita logus simtiem automašīnu, bet daudzu māju fasādes izskatās tā, it kā būtu sašautas ar ložmetēju. Iedzīvotāji stāsta, ka redzējuši pat tornado. Lielu postu nodarījuši arī plūdi - ar ūdeni pilni māju pagrabi un pirmie stāvi.
Cietušajās teritorijās strādā glābēji, novācot kritušos kokus un vētras izmētātos atkritumus no ielām.
Foto: www.apollo.lv
 
Šosestdien atkal svinēsim Pasaules nedzirdīgo dienu.
Šo ideju pirmoreiz izteica Pasaules nedzirdīgo federācija 1958. gadā. Vēlāk šī diena tika „pagarināta” un pārveidota par veselu nedēļu – par Starptautisko nedzirdīgo nedēļu, kas šogad notiek no 19. līdz 25. septembrim un noslēdzas ar Nedzirdīgo dienu gada pēdējā septembra svētdienā.
Pasaules Nedzirdīgo federācija apvieno nedzirdīgo organizācijas 129 pasaules valstīs. Tas ir ļoti daudz. Apsveiksim ar Mūsu dienu paši sevi un mūsu liktensbiedrus visā pasaulē– visus! 
 Foto: www.wfdeaf.org

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas