Search form

28.09.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.107


Nedzirdīgo ziņas
 
12. septembrī projekta „Klusuma pasaule” ietvaros koledžā SIVA jaunas profesijas " Asistents personām ar dzirdes traucējumiem" apguvi uzsākuši 5 cilvēki no dažādiem Latvijas reģioniem.
Apmācības pēc speciāli izstrādātas programmas šīs aktivitātes ietvaros notiks līdz 2012. gada 9. martam, pēc tam sekos prakse.
Pēc apmācībām jaunie speciālisti tiks nodrošināti ar darbu piecās pilsētās, kur atrodas lielākās nedzirdīgo kopienas.
Foto: www.lns.lv
 
Jau vairākus mēnešus cilvēki Lībijā cīnās pret netaisnību un Kadāfi karavīriem. Ostas pilsētā Misratā izveidota nedzirdīgo kaujas vienība no 86 cilvēkiem. No tiem 7 ir dzirdīgi, kuri brīvi prot lībiešu zīmju valodu un darbojas kā tulki.
Nedzirdīgo brigādi vada Mustafa Sati, kas ir viens no Misratas varoņiem un saņēmis apbalvojumu par drosmi un ātru domāšanu kaujas laukā. Nedzirdīgie grib parādīt to, ka var cīnīties arī tad, ja nevar dzirdēt un runāt. Ja nedzirdīgie to var, tad pārējie cilvēki arī var būt šeit. Sati domā, ka dzirdīgie cilvēki pārāk daudz paļaujas uz skaņu, tāpēc viņi nav tik uzmanīgi. Pateicoties Sati vērīgumam, izglābti viņa 10 cīņubiedri: viņš paspēja aizkavēt Kadāfi karavīru, pirms tas izmeta rokas granātu.  Nedzirdīgo priekšrocība vēl ir tā, ka, darbojoties ar smagiem ieročiem, viņus netraucē troksnis.
Sākumā, kad nedzirdīgie lūdza izveidot šo kaujas vienību, dzirdīgie negribēja viņus atbalstīt, jo baidījās par viņiem. Iepazīstot nedzirdīgo cilvēku patiesās spējas un ieguldījumu, tagad augstu novērtēta viņu vēlme palīdzēt savai pilsētai.
Kadāfi valdīšanas laikā nedzirdīgie tika diskriminēti. Viņiem bija ļoti niecīgas izglītošanās un darba iespējas. Tāpēc nedzirdīgie gatavi līdz galam cīnīties par savām tiesībām un labāku nākotni.
Foto: www.deafboleh.blogspot.com
 
3. Nedzirdīgo pasaules čempionātā basketbolā Itālijā vīriešiem zeltu ieguva Lietuva, kas finālā ar 101:73 uzvarēja Venecuēlu. Bronzu ieguva Ukraina, ar 68: 41, pieveicot Grieķiju.
Sievietēm 1. vietā Zviedrijas komanda, kas sīvā cīņā ar 50:46 uzvarēja lietuvietes, kuras ieguva sudraba medaļas. 3. vietā Ukraina, kas ar 54: 48 uzvarēja grieķu komandu. Apsveicam mūsu kaimiņus lietuviešus ar panākumiem šajā čempionātā!
Pavisam piedalījās14 vīriešu  un 8 sieviešu komandas. Ar spēļu rezultātiem var iepazīties šeit: http://www.palermo2011.org/en/results/results.html
Pirmais Nedzirdīgo pasaules čempionāts basketbolā notika  2002. gadā Grieķijā. Vīriešiem 1. vietu toreiz ieguva Grieķija, bet sievietēm ASV. Otrais čempionāts notika 2007. gadā Ķīnā. Vīriešiem 1. vietā bija Lietuva, bet sievietēm  ASV.
Foto: www.palermo2011.org
 
 
Latvijas ziņas
 
23. septembrī pl.12.05 Latvijā iestājās astronomiskais rudens.
Šajā laikā diena ar nakti visos Zemes punktos ir vienādā garumā. Pamazām diena kļūs arvien īsāka par nakti. Dabas novērojumi liecina, ka rudens varētu būt garš un ziema siltāka nekā pagājušā. Senie latvieši rudens atnākšanu svinēja Miķeļdienā - 29.septembrī. Tie svinēti kā ražas svētki, kuros godināts Jumis - auglības un pārpilnības simbols.
Foto: www.easyget.lv
 
No nākamā gada 1. janvāra dzīvojamās mājās būs jāievēro siltuma taupības režīms.
Tas būs jāuzrauga un jāregulē dzīvojamās mājas pārvaldītājam. Ja māja patērēs pārāk daudz siltuma, pārsniedzot 230 kilovatstundas uz kvadrātmetru (kWh/m2) gadā,  būs jāveic mājas renovācija:  jāaprīko ārdurvis ar aizvēršanas mehānismu; neapkurināmās telpās esošie apkures sistēmas un karstā ūdens cauruļvadi jānosedz ar siltuma izolāciju, logi un ārdurvis  jānoblīvē.
Foto: www.apollo.lv
 
No šā gada 1.jūlija iedzīvotāji var reģistrēt savu mājdzīvnieku vienotā valsts datubāzē.
To uztur valsts aģentūra "Lauksaimniecības datu centrs" (LDC). Datubāzē var reģistrēt triju veidu mājdzīvniekus - suņus, kaķus un mājas seskus.
Lai tos reģistrētu, jāaizpilda veidlapa LDC interneta mājaslapā. Pirms reģistrācijas dzīvniekam jābūt implantētam   mikročipam, kā arī viņam jābūt dzīvnieka pasei. Mājas dzīvnieka reģistrācija datubāzē maksā piecus latus.
Foto: www.delfi.lv
 
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) iedzīvotāji jau var saņemt poti pret gripu. Pieejamā vakcīna atbilst Pasaules veselības organizācijas (PVO) prognozētajam sezonālās gripas paveidam. Starptautiskā mediķu pieredze apstiprina, ka vakcinācija ir efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no inficēšanās. Tā maksā 8 LS.
Foto: www.apollo.lv
 
  
Ārzemju ziņas
 
Palestīna 22. septembrī iesniedza oficiālu lūgumu Apvienoto Nāciju Organizācijai (ANO) uzņemt viņu par pilnvērtīgu ANO dalībvalsti.
Palestīnieši vēlas, lai viņu valsts tiktu atzīta robežās, kādas pastāvēja pirms 1967. gada kara ar Izraēlu. Kopš 1947.gada daudzi palestīniešu bēgļi dzīvo ārpus savām mājām. Pēdējos 30 gados vairākas reizes starptautiskā sabiedrība ir mēģinājusi atrisināt Izraēlas un Palestīnas konfliktu miera ceļā.
Pašlaik Palestīnas valstiskumu atzīst vairāk nekā 120 pasaules valstis, taču Latvija to nav vēl atzinusi. Eiropas Savienības valstīm pagaidām nav vienotas pozīcijas šajā jautājumā - Eiropas Komisija iesaka turpināt palestīniešu un izraēliešu sarunas.
Palestīnai, lai tā iegūtu pilntiesīgas ANO dalībvalsts statusu, vispirms jāgūst deviņu no piecpadsmit ANO Drošības padomes dalībvalstu atbalsts.
Foto: www.apollo.lv
 
Grieķijā izstrādāts likumprojekts, ka Grieķijas konsulāts varēs ārzemniekiem izsniegt vīzu uz pieciem gadiem apmaiņā pret dzīvokļa vai mājas iegādi Grieķijā. Tādā veidā Grieķija grib piesaistīt kapitālu. Pašlaik pirkt īpašumu Grieķijā ir izdevīgi, jo cenas nokritušas par 20%.
Foto: www.delfi.lv
 
Spānijas reģiona Katalonijas pilsētā Barselonā notika pēdējā kataloniešu korida jeb vēršu cīņas.
Šovs notika stadionā ar 20 000 skatītājiem, uzstājās pats slavenākais spāņu toreadors Hosē Tomass.
Koridas aizliegums Katalonijā stāsies spēkā 2012.gada 1.janvārī. Šādu lēmumu pieņēma kataloniešu parlaments 2010.gada vasarā pēc tam, kad dzīvnieku aizsardzības biedrība iesniedza 180 000 cilvēku parakstītu protestu pret koridām.
Foto: www.delfi.lv


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas