Search form

05.10.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.108


Nedzirdīgo ziņas
 
Babītes ezerā pirmajā oktobrī risinājās Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa spiningošanā.
 Piedalījās 14 makšķernieki. Pirmo vietu ar 7,64 kg zivju ieguva Aleksandrs Romanovs. Pārējie no viņa tālu atpalika. Otrās vietas ieguvējam Vladimiram Koreņikam bija tikai 1,64 kg zivju. Trešajā vietā Andrejs Kovaļovs ar 1,53 kg zivju. Visi trīs no Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports”. Četri dalībnieki nenoķēra nevienu zivi. Aleksandrs Romanovs izvilka arī vislielāko zivi – 2,05 kg smagu un 69 cm garu līdaku.
Foto: www.lvm.lv
 
Uzmanību! KC „Rītausma” aicina visus, kas grib spēlēt teātri, katru trešdienu no pl. 15.45 līdz 17 piedalīties teātra nodarbībās režisores Antras Puriņas vadībā. Tiek veidota pilnīgi jauna nedzirdīgo teātra grupa, kas kopā ar kolektīvu "Cerību ligzda" četru režisoru vadībā (A.Puriņa, A.Treimane, M. Antonova un D.Kalpiņa – Geida) sagatavos netradicionālu kustību izrādi festivālam "Rīga spēlē teātri".
Foto: Aivars Šlisnis
 
Indijā kurjeru servisa firma Mirakle Couriers nolēmusi palīdzēt savas valsts nedzirdīgajiem iedzīvotājiem, piedāvājot darbu tikai tieši viņiem.
 Šī firma veic piegādes pakalpojumus Mumbajā (agrāk šo pilsētu sauca par Bombeju). Uzņēmuma dibinātājs uzsver, ka viņa firma nav nekāda labdarības iestāde, bet gan bizness, kur pārdomāta sociālā atbildība ir biznesa sastāvdaļa. Firma plāno paplašināt darbības tīklu ne tikai pašā Mumbajā, bet arī citur Indijā un pat ārvalstīs.
Foto: www.thealternative.in
 
 
Latvijas ziņas
 
Beidzot parakstīta vienošanās par nacionālās aviokompānijas "airBaltic" glābšanu.
Galvenais, ka ar šo vienošanos starp Latvijas Republiku, airBaltic mazākuma akcionāru, kreditoriem un citām iesaistītajām pusēm valstij  nodrošināta faktiskā kontrole pār uzņēmumu. Tātad ir izbeigts valstij ļoti neizdevīgais akcionāru līgums, ko noslēdza Šlesers. Valsts ieguldīs airBaltic 57,6 miljonus latu.
Aviokompānija dibināta 1995.gadā. Tās galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un «Baltijas Aviācijas sistēmas» (47,2%).
Foto: www.deina.lv
 
Līdz 2013.gada 1.janvārim pagarināts termiņš Eiropas Savienības  prasībām neatbilstošo sarkano 50 litru gāzes balonu izņemšanai no aprites. Iepriekš bija uzdots to veikt līdz 2012. gada 1.martam.
 Ja gāzes balonam ir tehniskā dokumentācija, veikta atbilstības pārvērtēšana vai arī tas ir atbilstoši ES prasībām ražots, tad 50 litru baloni apritē varēs saglabāties arī pēc 2013.gada 1.janvāra.
Foto: www.delfi.lv
 
Lai turpmāk Swedbank kartes varētu izmantot pirkumiem internetā, sākot no 2011. gada 13. oktobra, tās  obligāti jāreģistrē 3D Secure sistēmā.
Swedbank internetbankā to  var izdarīt bez maksas, izveidojot savu identifikācijas ziņojumu un paroli, kas tiks pieprasīti, kad iepirksieties internetā.
 3D Secure sistēma aizsargā karti ar diviem papildu aizsardzības veidiem: ar identifikācijas ziņojumu un paroli. Katrā iepirkšanās reizē internetā reģistrētais  ziņojums būs jau redzams darījuma apstiprināšanas logā, bet parole jāievada. Taču tas notiks, iepērkoties tikai pie tiem tirgotājiem, kuri paši izmanto šo drošības sistēmu.
Jebkurā gadījumā – no  2011. gada 13. oktobra jūsu Swedbank kartei  jābūt reģistrētai, lai  varētu iepirkties internetā. Kā reģistrēt savu karti 3D Secure sistēmā, skatiet šeit: http://www.swedbank.lv/pakalp/pr_5_8.php
Foto: www.manaventspils.lv
 
SIA Latvijas Televīzija  šā gada pirmo pusgadu noslēgusi ar 432 000 latu peļņu.
Pagājušajā gadā tai bija 116 110 latu zaudējumi. Šogad peļņa, salīdzinot ar 2010. gada pirmo pusgadu, pieaugusi par 20%. Darbības nodrošināšanai LTV no valsts budžeta saņem aptuveni 60%, bet pārējā summa televīzijai jānopelna pašai.
 Izrādās, ka situācija nav nemaz tik slikta, tātad nav nemaz pamata atteikt nedzirdīgajiem raidījumus viņiem saprotamo subtitru un surdotulkojumu veidā.
Foto: www.ltv.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lietuva paziņoja, ka arī turpmāk centīsies panākt okupācijas nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu un atgādinās pasaulei par savas tautas traģisko pieredzi.
 Lietuva uzskata, ka gan nacistu, gan komunistu režīms  atbildīgs par masu slepkavībām, kurās cietušas daudzas tautas. Nupat  lietuviešu valodā iznākusi amerikāņu vēsturnieka Timotija Snaidera grāmata "Asinszemes. Eiropa starp Hitleru un Staļinu", kurā analizēts Padomju Savienības un nacistiskās Vācijas terors.
Foto: www.rigaslaiks.lv
 
Dānija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kas ieviesusi tā saucamo tauku nodokli.
Tas ir nodoklis pārtikas produktiem, kuros  paaugstināts tauku saturs. Šo nodokli ievieš, lai ierobežotu neveselīgas pārtikas lietošanu un mazinātu aptaukošanos.
Jaunais nodoklis  piemērots visiem pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir piesātinātie tauki:  sviestam, pienam, picām, eļļām, gaļas izstrādājumiem, pusfabrikātiem u.c. Par katru kilogramu pārtikas ar šiem taukiem būs jāmaksā papildus 16 kronu (1,5 lati). Dānijas ražotāji šo nodokli uzskata par birokrātisku murgu.
Foto: www.diena.lv
 
Itālija sākusi risināt nelegālo imigrantu problēmu.
Nedēļas laikā deportēts ap 600 nelegālo tunisiešu imigrantu. Tas noticis atbilstoši līgumam, kas Tunisijas un Itālijas starpā noslēgts 5.aprīlī par nelegālo imigrantu deportēšanu. Nelegālo imigrantu plūsma no Tunisijas uz Itāliju apsīka uzreiz pēc līguma noslēgšanas, bet pēdējā laikā tā atkal  atjaunojusies.
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas