Search form

12.10.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.109


Nedzirdīgo ziņas
 
LNS Rīgas biedrība 15. oktobrī aicina piedalīties rudens pārgājienā.  
Pulcēšanās pl. 10 no rīta pie Maskavas ielas Rimi Zoom. Pēc tam došanās uz Ogres dendroloģisko parku „Lazdukalni”, kur varēs apskatīt ap 400 koku sugu un 7000 dažādu stādījumu. Lēdmanē, saimniecībā „Trušu karaliste” varēs iepazīties ar dažādām trušu šķirnēm. Pašās beigās no visiem iespaidiem varēs atpūsties un paēst pie Daugavas „Puduros”. Sīkāka informācija trešdien, 12. oktobrī, sapulcē KC Rītausma pl. 17.
Foto: www.lns.lv
 
9. oktobrī  Liepājas Olimpiskajā centrā notika Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas sacensības novusā. Piedalījās 8 sievietes un 9 vīrieši.
Vienspēlēs sieviešu grupā uzvarēja Laima Karlštrēma. Vīriešu konkurencē šogad spēcīgākais novusists izrādījās Omaris Jaunzemis.
Dubultspēlēs vīriešiem pirmo vietu ieguva Valdemārs Vaivods un Andris Žurakovskis. Sieviešu dubultspēlēs pirmajā vietā Laima Karlštrēma un Kristīne Urtāne.
Foto: Varis Strazdiņš
 
Ne visur Pasaules Nedzirdīgo dienu svin septembrī.
Austrālijā Nacionālās Nedzirdīgo nedēļas pasākumi risinās trešajā oktobra nedēļā, bet pati Nedzirdīgo diena ir noslēgumā - svētdienā. Šogad šī nedēļa būs no 15. līdz 21. oktobrim, un tās tēma: „No sīkām lietām izaug lielas lietas.” Šīs nedēļas ietvaros tiks organizēti daudzveidīgi pasākumi: nedzirdīgo festivāli, mākslas darbu izstādes, informācijas izplatīšana, forumi, dažādas radošās darbnīcas , komēdiju izrāde, kustību teātri, debašu vakari, filmu demonstrēšana un daudz kas cits.
Foto: www.deafau.org.au
 
 
Latvijas ziņas
 
Vairāk nekā trīs nedēļas pēc ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanām Zatlera reformu partija (ZRP), "Vienotība" un Nacionālā apvienība "VL-TB/LNNK" parakstīja vienošanos veidot koalīciju.
Ja Valsts prezidents akceptēs partiju vienošanos un izvirzīs premjera amatam "Vienotības" pārstāvi Valdi Dombrovski (V), šī koalīcija veidos valdību. ZZS un SC tad paliks opozīcijā. Valsts prezidents Andris Bērziņš jaunā premjera amata kandidātu nosauks tad, kad pašreizējais Ministru kabinets būs nolicis pilnvaras sakarā ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu, un tas notiks 17.oktobrī.
Foto: www.apollo.lv
 
Uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" nolēmis aizņemties piecus miljonus latu no "DnB Nord" bankas, lai segtu rīdzinieku apkures parādus aptuveni 4,5 miljonu latu apjomā. Tomēr kredītprocentus par to uzņēmums neiekļaus apsaimniekošanas maksā, bet segs no iekasētajām soda naudām.
Foto: www.riga24.lv
 
Latvijā turpmāko 9 mēnešu laikā ieviesīs 160 fotoradarus.
Pirmie fotoradari sāks darboties 21.oktobrī Rīgas reģionā, Ogrē, Jūrmalā. Radari fiksēs ne tikai ātrumu, bet arī to, vai automašīna ir apdrošināta un izieta tehniskā apskate. No 160 fotoradariem trīsdesmit būs pārvietojami. Policija arī publiski atklās karti ar fotoradaru novietojumu. Pirms tiem būs uzstādītas arī brīdinājuma zīmes noteiktā attālumā. Nakts laikā automašīnas fotografēs no aizmugures, lai neapžilbinātu autovadītājus.
Foto: www.db.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Ukrainas zinātnieki ceļ trauksmi.
Melnās jūras piekrastē Krimā atrasti tūkstoši konteineru ar ķīmiskajiem ieročiem, kas tur nogremdēti jau 1941.gadā. Ū
dens paraugi atklāj, ka konteineri sākuši sadalīties un indīgās vielas apdraud ekoloģiju un cilvēku veselību. Ukrainas varas iestādes par šo problēmu zina jau kopš 2004. gada, taču cenšas to noslēpt un neko nedara. Zinātnieki apgalvo: ja iztecēs kaut viena konteinera saturs, tas radīs katastrofu.
Foto: www.la.lv
 
No vēža 56 gadu vecumā miris informāciju tehnoloģiju giganta – uzņēmuma "Apple" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Stīvs Džobss.
Pirmie "Apple" produkti bija "Apple" datori, kam sekoja "Macintosh" datori, kas 1980.gados ieguva lielu popularitāti. Apple tagad kļuvis par pasaulē vērtīgāko informācijas tehnoloģiju uzņēmumu.
Džobss radījis tādus visā pasaulē populārus produktus kā mūzikas atskaņotājus "iPod", viedtelefonus "iPhone" un planšetdatorus "iPad". ASV prezidents Baraks Obama cildināja Džobsu kā vienu no Amerikas "diženākajiem izgudrotājiem".
Foto: www.datuve.lv
 
Viļņas mērs Arturs Zuoks konferencē „Uzņēmīgā Lietuva” ierosināja paplašināt Lietuvas teritoriju un nopirkt vienu no Grieķijas salām.
Viņš jau noskatījis salu par aptuveni septiņiem miljoniem eiro (4,9 miljoniem latu). Lietuvas iedzīvotājiem tā būtu ne tikai izcils ceļojumu galamērķis Vidusjūrā, bet salas iegāde būtu arī lieliska reklāma Lietuvai. Tādējādi Lietuva varētu arī pretendēt uz daļu no Grieķijai paredzētās starptautiskās palīdzības un papildu līdzekļiem no Eiropas fondiem.
Nolūkotās salas garums ir 6 km, platums 0,7 – 1,5 kilometri, platība ir 7 km².
Foto: www.diena.lv
 
Baltkrievijā valdības terors pret tautu jau kļuvis anekdotisks.
Tur milicija un drošības dienests aizliedza Minskas atturības biedrības „Skaidrā būt ir viegli” organizētos regulāros skrējienus pilsētas parkos. Arī pilsētas pašvaldība nedeva atļauju biedrībai rīkot šādus veselības skrējienus. Valdība jūtas tik apdraudēta, ka baidās no jebkuras cilvēku pulcēšanās.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas