Search form

19.10.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.110


Nedzirdīgo ziņas
 
Jau kopš 2010.gada darbojas speciāli nedzirdīgajiem izveidots interneta meklētājs Deaf Google (Nedzirdīgo Google).
Tā adrese ir: www.deafgoogle.com , un tajā var sameklēt informāciju par tēmām, kas saistītas ar nedzirdīgajiem. Šim meklētājam ir sava Facebook lapa (http://www.facebook.com/deafgoogle), kurā parādās arī meklētājam pievienotās mājaslapas.
Foto: www.deafgoogle.com
 
27. oktobrī kinoteātros parādīsies biogrāfiska amerikāņu kinofilma “Veseris” (The Hammer) par cīkstoni Metu Hamilu.
Viņš kopš dzimšanas ir nedzirdīgs, bet kļuvis par trīskārtēju NCAA (ASV koledžu sporta apvienības) 3. divīzijas čempionu, kā arī ieguvis zelta medaļu brīvajā cīņā un sudrabu grieķu-romiešu cīņā 2001. gada Nedzirdīgo olimpiskajās spēlēs. Galveno lomu atveido nedzirdīgais aktieris Rasels Hārvards. Filmas pieteikumu skatīt šajā saitē: http://www.youtube.com/watch?v=MSvqhDSbQ6M.
Par filmu varat lasīt arī mūsu mājaslapā 20. aprīļa rakstā: http://lns.lv/lat/jaunumi/?doc=4869.
Foto: www.dandeentertainmet.com
 
Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas čempionāts zāles futbolā notiks 12. un 13. novembrī.
Ja piedalīsies 4 un vairāk komandas, tad sacensības notiks divās dienās Ķekavas sporta centrā „Bultas”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā. Ja piedalīsies 3 un mazāk komandas, tad sacensības notiks vienā dienā Babītes sporta kompleksā, Jūrmalas ielā 17, Piņķos, Babītes pagastā, Babītes novadā. Spēlētājiem, kas pretendē uz vietu Latvijas izlasē, dalība čempionātā ir obligāta.
Pieteikumi un dalības maksa jāiesniedz līdz 3.novembrim LNSF birojā. Dalības maksa ar sporta kluba oficiālu pieteikumu – 20 Ls par katru komandu. Pārējām komandām, kuras nav LNSF biedri vai piesakās pēc 3.novembra, – 40 Ls.
Foto: www.sportacentrs.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Dienu pirms jaunās - 11.Saeimas pirmās sēdes no Zatlera Reformu partijas (ZRP) izstājās seši tās biedri, kas ievēlēti Saeimā.
Viņi veidos neatkarīgu deputātu grupu, bet sola atbalstīt koalīciju un Dombrovska valdību. Tagad koalīcijai ZRP, Vienotībai un Nacionālajai apvienībai kopā ir tikai 50 balsis.
17. oktobrī jaunās Saeimas pirmajā sēdē deputāti nodeva svinīgo zvērestu. Pēc tam notika Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanas. Uz šo amatu bija izvirzīts tikai Valdis Zatlers. Tomēr viņu neievēlēja ne pirmajā, ne otrajā kārtā. Nākamajā dienā par 11. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Solvitu Āboltiņu. Viņa bija priekšsēdētāja arī iepriekšējā Saeimā.
Foto: www.apollo.lv
 
Kopš jūlija beigām portālā www.latvija.lv sadaļā Epakalpojumi ir ieviests pakalpojumsInformācija par prognozējamo vecuma pensijas apmēru.
Par to interesējas ļoti daudzi interneta lietotāji. Ikviens sociāli apdrošinātais iedzīvotājs var iegūt prognozi par iespējamās vecuma pensijas apmēru, ko viņš saņems, sasniedzot pensijas vecumu. Taču jāņem vērā, ka uz šo brīdi aprēķinātā summa, turpinot strādāt un veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas, līdz aiziešanai pensijā vēl palielināsies.
Foto: www.nekrize.lv
 
Pašlaik notiek Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) datu digitalizācija un ievadīšana informācijas sistēmas datu bāzē.
 Tas valsts portālā www.latvija.lv un VDEĀVK mājaslapā nodrošinās  e-pakalpojumu darbību un pieejamību visiem tās klientiem
Šajā portālā būs iespējams iepazīties ar VDEĀK pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz jums, redzēt savas invalīda apliecības termiņu, pieteikties uz vizīti ārstu komisijā.
Arī dažādām oficiālām iestādēm (piemēram, Policijai, Rīgas satiksmei utt.) vajadzības gadījumā būs iespēja iepazīties ar jūsu lietā minētajiem datiem.
Lietu digitalizāciju plānots pabeigt līdz šā gada 1. decembrim - pēc līguma parakstīšanas ar Iekšlietu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
Foto: www.nekrize.lv
 
Ventspils laidusi apgrozībā pati savu naudumiljons ventu.
 Tas ir mārketinga triks tūristu piesaistīšanai. Ar šo vietējo naudu varēs norēķināties iecienītākajās Ventspils atpūtas un izklaides vietās. Tā, piemēram, ar ventiem varēs norēķināties planetārijā, ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā, Livonijas ordeņa pilī, arī dažādās kafejnīcās un viesnīcās.
100 venti ir 1 lats. Šobrīd Ventspils valūta ikvienam tiek dāvināta par velti, bet vēlāk tā būs jānopelna. Līdz 1.decembrim ventus savā īpašumā varēs iegūt jebkurš, kas iegriezīsies Ventspils Tūrisma informācijas centrā. Pie Ventspils valūtas varēs tikt ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji.
Pieejamas 5, 10, 20, 50 un 100 ventu banknotes, uz kurām attēlots viens no pilsētas simboliem – govs.
Foto: www.ventspils.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Visā pasaulē sākušies protesti pret baņķieriem, finansistiem un politiķiem.
Daudzi uzskata, ka tieši viņi savas alkatības dēļ vainīgi finanšu krīzē. Sākumā radās kustība ASV "OkupētVolstrītu"("Occupy Wall Street"), kas sarīkoja protestus Ņujorkā un citās pilsētās. Arī Čikāgā jau vairākas nedēļas notikiek protesti pie Federālo rezervju bankas. To rīko grupējums "OccupyChicago"("OkupētČikāgu").
Kustība izveidojusi mājaslapu internetā "www.15october.net", kurā 18 valodās aicina visus pasaules iedzīvotājus protesta akcijā "UnitedforGlobalChange"("Vienotipārmaiņāmpasaulē"). Daudzās valstīs protesti jau notikuši, citās tos vēl plāno, piemēram, Anglijā protestētāji grib ieņemt valsts galveno finanšu centru - Londonas Sitiju.  
Foto: www.apollo.lv
 
Ukrainā bijušai valdības vadītājai Jūlijai Timošenko tiesa piespriedusi septiņu gadu cietumsodu.
Šo spriedumu Ukrainā un arī citās valstīs uzskata par prezidenta Janukoviča izrēķināšanos ar politisko pretinieci. To kritizē ES, ASV, Krievija. Ukraina izvirzījusies otrā vietā aiz Baltkrievijas kā valsts, kur, izmantojot tiesas palīdzību,  prezidents aizvāc politiskos konkurentus.
Foto: www.diena.lv
 
Kremlis devis Krievijas ierēdņiem uzdevumu nodrošināt, lai decembrī Valsts domes vēlēšanās premjera Vladimira Putina partija "Vienotā Krievija" vidēji saņem 65% balsu.
Arī galvaspilsētas Maskavas prefektūru vadītājiem jānodrošina vismaz 65% balsu, citādi viņi zaudēs savu amatu.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas