Search form

26.10.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.111


Nedzirdīgo ziņas
 
Nākamsestdien, 5. novembrī pl. 14 kultūras centrā „Rītausma” tiek aicināti uz publisko akciju „Pie atmiņu ugunskura” pašreizējie un bijušie LNS un LNS mācību ražošanas uzņēmumu darbinieki. Viņi var ņemt uz pasākumu līdzi savus draugus, kolēģus, radiniekus, – visus, ko vēlas. Bet nevajag aizmirst arī labo draugu groziņu.
Foto: www.lns.lv
 
No 14. oktobra Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrs – saukts arī par Parlamentariumu – pirmo reizi tā vēsturē ir pieejams arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
Šis parlamenta apmeklētāju centrs ir lielākais Eiropā, kas pilnībā nodrošina visus pakalpojumus 23 dalībvalstu oficiālajās valodās, un tagad arī četrās dažādās zīmju valodās. Nedzirdīgajiem tagad ir iespējams izmantot video gida pakalpojumus britu, franču, vācu un holandiešu zīmju valodā.
Eiropas Parlamenta apmeklētāji var iepazīties ar parlamenta darbu, virtuāli ceļot par Eiropas valstīm 3D kartē, kā arī piekļūt tuvāk parlamentāriešiem, izmantojot multimediju displejus. Apmeklētāji var uzzināt, kādu labumu Eiropas Savienība dod katrai dalībvalstij un daudz citu interesantu faktu.
Eiropas Nedzirdīgo savienība ir gandarīta, ka Eiropas Parlamenta Apmeklētāju centrā informācija ir pieejama arī nedzirdīgajiem. Vienlaikus ENS vēršas pie EP ar lūgumu paplašināt informācijas pieejamību arī citu valstu zīmju valodās. Eiropas Savienības valstīs ir 29 zīmju valodas. Ja jau EP sniedz informāciju 23 oficiālajās valodās, tad vajadzētu paplašināt pieeju arī visiem nedzirdīgajiem, un pakāpeniski piedāvāt tulkojumu visās 29 ES valstu zīmju valodās, jo, atbilstoši ANO Konvencijai par invalīdu tiesībām, visiem cilvēkiem vajag nodrošināt vienlīdzīgas iespējas piekļūt informācijai.
Foto: www.eud.eu
 
 
Latvijas ziņas
 
Vakar, 25. oktobrī, Saeima izteica uzticību Valda Dombrovska vadītajai valdībai, dodot iespēju Dombrovskim būt par premjeru trešo reizi pēc kārtas, šoreiz vadot Ministru kabinetu, ko veido trīs partijas: "Vienotības", Zatlera Reformu partijas (ZRP) un Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK,  un seši Neatkarīgo deputātu grupas pārstāvji.
Par valdības apstiprināšanu nobalsoja 57 deputāti, pret bija 38 deputāti. Par Dombrovska valdību nobalsoja arī opozīcijas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS).
Foto: www.tvnet.lv
 
Saeimas deputāti ievēlēja visas 16 paredzētās komisijas. Par 11.Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāju ievēlēta nedzirdīgajiem labi pazīstamā Aija Barča. Tas ir pārsteidzoši, jo viņa ir opozīcijā esošās partijas ZZS pārstāve. Taču viņa šo komisija vadīja arī 7.,9. un 10.Saeimā.
Foto: www.saeima.lv
 
Svētdien, 23. oktobrī, pēc mācībām Ādažu poligonā, kurās piedalījās 80 zemessargu un 18 karavīru, notika sprādziens, kurā cieta 9 zemessargi.
Viens no tiem – Ilmārs Mitenbergs gāja bojā, bet trīs zemessargi pašlaik atrodas reanimācijā smagā stāvoklī. Sprādziens nav saistīts ar notikušajām mācībām. Viens no zemessargiem poligonā atrada nesprāgušu šāviņu un slepus paņēma to līdzi savā mugursomā, bet šāviņš negaidot uzsprāga.
Foto: www.diena.lv
 
No 2012. gada 1. janvāra ārstiem, izrakstot pacientam pirmo reizi valsts apmaksātās zāles, receptē būs jānorāda nevis zāļu konkrētais nosaukums, bet gan zāļu aktīvās vielas starptautiskais nosaukums.
Aptiekai būs pienākums izsniegt lētākās zāles, kas satur ārsta norādīto aktīvo vielu. Ja līdz šim pacients varēja iegādāties arī dārgāku valsts kompensēto medikamentu, un starpību starp lētāko un dārgāko segt no savas kabatas, tad no nākamā gada šādas iespējas nebūs – ja gribēsi dārgāko, maksā pats visu cenu simtprocentīgi! Ārsti uzskata, ka šāda kārtība nav pareiza, jo ne vienmēr lētākās zāles ir efektīvas.
Foto: www.ir.lv
 
Pašvaldības nabadzības dēļ vienā Bauskas sociālajā mājā dzīvojošie vecie ļaudis ir spiesti paši tīrīt istabas un kāpņu telpas. Sociālās mājas iemītnieki ir sašutuši un protestē: kā var likt 80 gadus veciem cilvēkiem kopt kāpņu telpu?  Bauskas novada vadība saka, ka pašvaldības pienākumos neietilpst sociālo māju iekštelpu uzkopšanas nodrošināšana.
Foto: www.delfi.lv
 
Telekompānija SIA "TV3 Latvia" (TV3) nolēma no nākamā gada 1.janvāra kļūt par maksas kanālu.
Lielai daļai Latvijas skatītāju šis lēmums nav svarīgs, jo tie jau tagad skatās maksas TV, piemēram, kabeļu vai satelīta televīziju. Bet tiem skatītājiem, kam pieejami tikai nacionālie kanāli, lai redzētu TV3, būs jākļūst par kādas kabeļtelevīzijas abonentiem. TV3 maksā 650 000 latus gadā Lattelecom par raidīšanu. Tādu pašu summu maksā arī LNT, LTV1 un LTV7.
Arī LNT no nākamā gada varētu kļūt par maksas kanālu, un telekompānija plānojusi ieviest maksu par atsevišķiem tās pakalpojumiem, piemēram, arhīvu un atkārtojumiem.
"Lattelecom", kas nodrošina virszemes digitālo apraidi, atgādina, ka līgums par TV3 par bezmaksas apraidi noslēgts līdz 2013.gada beigām. Tātad ieviest maksu nozīmētu pārkāpt līgumu.
Foto: www.ogresfakti.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Pagājušajā nedēļā kaujā par pilsētu Sirti tika nogalināts Lībijas diktators Kadafi, kurš bija pie varas kopš 1969. gada.
Lībijā jau februārī sākās bruņota sacelšanās pret diktatora Kadafi režīmu, kurā gājuši bojā vairāki tūkstoši cilvēku. Lībija svētdien pasludināja tautas atbrīvošanos pēc 42 gadus ilgušās diktatora Kadafi valdīšanas. Tagad šajā valstī astoņu mēnešu laikā notiks pirmās demokrātiskās vēlēšanas.
Foto: www.diena.lv
 
Turcijā notika 7,2 balles spēcīga zemestrīce, dzīvību zaudējuši 264 cilvēki, bet ievainojumus guvuši 1090 cilvēki.
Galīgais bojāgājušo skaits varētu būt vēl lielāks, jo daudzi joprojām atrodas zem sagruvušo ēku drupām. Meklēšanas un glābšanas darbos iesaistīta armija. Turcijā zemestrīces notiek bieži. 1999. gadā zemestrīcē gāja bojā 20 000 cilvēku, un tā izpostīja lielu Turcijas ziemeļrietumu daļu.
Foto: www.apollo.lv
 
Pagājušajā nedēļā Igaunija saņēma pirmos 50 no plānotajiem 507 Mitsubishi i-MiEV elektromobiļiem, ko tai piegādā japāņu firma Mitsubishi apmaiņā pret Igaunijas neizlietotajām kaitīgo izmešu (CO2) emisijas kvotām.
Tallinas Sociālajam departamentam piešķirti 29 elektromobiļi. Tos izmantos departamenta darbinieki un sociālie darbinieki, kas sniedz palīdzību iedzīvotājiem. Elektromobiļiem ir 64 zirgspēku elektromotors, un ar vienu bateriju uzlādes reizi var veikt aptuveni pusotru simtu kilometru. Automašīnu vajadzībām tiks izbūvēts uzlādes punktu tīkls. Šī japāņu firma veiks arī citus pasākumus, lai veicinātu elektroauto popularitāti Igaunijā, kur šī elektromobiļa modeli sāks pārdot jau šā gada novembrī.
Foto: www.tvnet.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas