Search form

09.11.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.113


Nedzirdīgo ziņas
 
Gada beigās projekta „LNS – otrās mājas 2” ietvaros iecerēts nodot ekspluatācijā un pilnā aprīkojumā uzceltos namus Rīgā un Liepājā, kuros izvietosies jaunais  LNS Sociālās rehabilitācijas centrs.
Beidzies iepirkumu konkurss aprīkojuma iegādei, tam sekos līgumu slēgšana inventāra, biroja tehnikas un mēbeļu iegādei, kā arī organizatoriskie darbi to uzstādīšanai jaunajās telpās.
Centrā tiks apvienotas 3 pašreizējās LNS SIA: Komunikācijas centrs, Zīmju valodas centrs un kultūras centrs „Rītausma”, kā arī piesaistīti papildus speciālisti – psihologs, sociālie asistenti, sociālie rehabilitētāji. Topošā Sociālās rehabilitācijas centra vadītāja būs Sandra Gerenovska.
Projekta kopējās izmaksas ir 610 841 Ls, un no tāms 85%  sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un 15 % Latvijas valsts. Projekta realizācija sākās 2009. gada 30. aprīlī.
Foto: Juris Grundulis
 
LNS nākamajā gadā organizēs kārtējo skaistumkonkursu Miss Deaf Latvia 2012. 
 Konkursam aicinātas pieteikties neprecētas meitenes vecumā no 17 līdz 28 gadiem. Uzvarētāja varēs piedalīties   skaistumkonkursā  Miss Deaf World un Miss Deaf Europe, kas risināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā 2012. gadā no 1. līdz 10. jūlijam. Konkursa fināla vakars būs 7. jūlijā pl. 19.30.
 Meitenes, esiet drosmīgas, izmantojiet šo lielisko iespēju atklāt savu skaistumu un talantus gan sev, gan pasaulei!
Pieteikties var KC Rītausma pie direktores Brigitas Aldersones vai pie LNS viceprezidentes Sandras Gerenovskas (mobilais telefons  28664324, sms).
Foto: www.lns.lv
 
Sākusies mūsu vienīgā laikraksta Kopsolī abonēšana 2012. gadam.
 To var pasūtīt, kur katram ērtāk: Latvijas Pastā, savās biedrībās, KC Rītausma un Kopsolī redakcijā Rīgā, Jāņa sētā 5. Var pasūtīt arī, neizejot no mājas, Latvijas Pasta mājas lapā internetā: http://www.latvijaspasts.lv/lv/katalogs/
Gada abonēšanas maksa, ja saņem uz vietas biedrībā vai KC Rītausmā vai redakcijā – 6 Ls, bet pasūtot pusgadam: 3,50 Ls. Ar pasta piegādi mājās gadam – 9,60 Ls. Viens avīzes eksemplārs maksā 0,80 Ls, tātad pasūtīt ir lētāk un izdevīgāk.
Saskaņā ar LNS Domes lēmumu laikrakstu bez maksas no 2012. gada saņems arī LNS Goda biedri. Arī projekta „Klusuma pasaule” klientiem laikrakstu izsniegs bez maksas uz vietas redakcijā un biedrībās, jo laikraksts Kopsolī iznāk ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.
Foto: no laikraksta "Kopsolī" arhīva
 
No 29. oktobra līdz 5. novembrim Dienvidkorejā notika 3. Pasaules Nedzirdīgo badmintona čempionāts.
TajāLietuvas nedzirdīgo badmintona komanda  ieguva četras medaļas. Vienpadsmit komandu konkurencē par čempioni kļuva Koreja, kas finālspēlē ar 3 pret 2 pieveica Krieviju. Lietuvas komanda ieguva trešo vietu, ar 3 pret 0 pārspējot Bulgāriju. Bet sieviešu individuālajās sacensībās par čempioni kļuva lietuviete Kristina Dovidaitīte. Lietuvieši vēl ieguva sudraba medaļu jauktajā dubultspēlē.
 Pasaules Nedzirdīgo badmintona čempionāts notiek  reizi 4 gados. Pirmais čempionāts notika Bulgārijā 2003.gadā, otrais – Vācijā 2007. gadā.
Foto: www.bucheon2011.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Valdība vienojusies par pirmajiem 2012. gada valsts budžeta konsolidācijas         ( mazināšanas) pasākumiem.
 No nodokļu iekasēšanas un ēnu ekonomikas mazināšanas nākamgad papildus iegūs 26 miljonus latu, no Latvijas kaitīgo gāzu kvotu pārdošanas – 25 miljonus latu, bet no nekustamā īpašuma nodokļa palielināšanas  0,5 miljonus latu. Veselības aprūpes izdevumus plānots samazināt par 37 miljoniem latu. Tiks ierobežoti ātrās palīdzības izsaukumi.
 Pabalstu un pensiju mazināšanu nākamgad pagaidām neplāno. Valdība pagaidām atteica papildu naudu tehniskajiem palīglīdzekļiem, bet par papildu finansējumu surdotulka pakalpojuma nodrošināšanai studentiem un profesionālo skolu audzēkņiem vēl nav izlemts.
Latvijas valdības sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem vēl turpināsies, jo mūsu finanšu ministrs uzskata, ka valsts budžeta samazināšanai nevajadzētu pārsniegt 100 miljonus latu, bet starptautiskie aizdevēji pastāv uz vismaz 150 miljoniem latu.
Foto: www.reitingi.lv
 
Tiesa apcietināja bijušo Saeimas deputātu un Nacionālās drošības komisijas vadītāju Dzintaru Jaundžeikaru (LPP/LC) par diviem pārkāpumiem.
Tie bija– valsts noslēpuma izpaušana un korespondences izpaušana. Viņa dzīvesvietā Limbažu novadā naktī no 1. uz 2.novembri veikta kratīšana. Latvijas Televīzija vēstīja, ka Jaundžeikars apcietināts tāpēc, ka vācis slepenu informāciju partijas biedram Aināram Šleseram. Saskaņā ar likumu par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Valsts prezidents Andris Bērziņš Lāčplēša dienā, 11.novembrī pl.9, piedalīsies dievkalpojumā Rīgas Domā, pl. 11 sekos vainagu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos.  
Pie Brīvības pieminekļa pl.13 prezidents teiks uzrunu Rīgas garnizona vienību parādē, bet pl. 14 piedalīsies svinīgajā goda sardzes maiņas ceremonijā pie Rīgas pils. Vakarā notiks Lāčplēša dienas noskaņu pasākums Rīgas pils pagalmā un piemiņas svecīšu nolikšana pie Rīgas pils mūra.
Atgādinām, ka Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pret Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā mēs atceramies Latvijas brīvības cīnītājus.
Foto: www.jekabpils.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Lietuvā jau kopš 2009. gada pastāv kārtība, kādu grib ieviest arī Latvija: kas nemaksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, tam par ārstēšanu jāmaksā pašam.
 Lietuvā veselības nodoklis ir sadalīts – 3% maksā iedzīvotājs, bet – 6% darba devējs. Ja Lietuvas pilsonis strādā ārzemēs, bet vēlas ārstēties Lietuvā, tad viņam ir jāsamaksā 500 eiro (350 latu) liels nodoklis.
Foto: www.db.lv
 
Eirozonas sanāksmē Briselē 27.oktobrī tika panākta vienošanās ar bankām, ka tās norakstīs pusi no Grieķijas parādiem – 100 miljardus eiro (70 miljardus latu).  
Neskatoties uz to, Grieķijā turpinājās protesti pret valdības taupības pasākumiem. Tāpēc valdība izsludināja referendumu, lai tauta pati izlemj: atbalstīt vai noraidīt ES piedāvāto Grieķijas ekonomikas glābšanas plānu. Pret referendumu bija visas pārējās ES valstis. Ja referendumā noraidītu glābšanas plānu, tas nozīmētu Grieķijas bankrotu.
Galu galā Grieķija oficiāli atteicās no referenduma rīkošanas. Grieķijas politiķi vienojās par nacionālās vienotības valdības izveidošanu, pēc kuras tagadējais valdības vadītājs Georgs Papandreu atkāpsies no amata.
Foto: www.treideri.lv
 
Oficiāli paziņoti 7. septembrī Jaroslavļā notikušās lidmašīnas "Jak- 42" avārijas iemesli.
 Lidmašīnas ieskrējiena laikā vienam no pilotiem kājas bijušas nepareizi novietotas uz bremžu pedāļu platformas. Pilots šo faktu varēja arī neievērot un spiest pedāļus arvien stiprāk. Lidmašīna tika bremzēta un nespēja pacelties ar nepieciešamo ātrumu. Tā pacēlās tikai 6 metrus un tad ar kreiso spārnu aizķēra lidlauka radioantenu. Tas izraisīja sānsveri un lidmašīna nogāzās.
Tomēr pilotu ģimenes un kolēģi apšauba izmeklēšanas atzinumus un pieprasa neatkarīgas komisijas izmeklēšanu.
Foto: www.apollo.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas