Search form

16.11.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.114


Nedzirdīgo ziņas
 
Pagājušajā nedēļā daudzās biedrībās notika Mārtiņdienas pasākumi.
Valmierā, Rēzeknē, Tukumā, Daugavpilī un Liepājā tie notika projekta „Klusuma pasaule ietvaros.
Rēzeknē apmēram 20 cilvēku dalījās pieredzē par dabas novērojumiem un laika apstākļu paredzēšanu. Rēzeknieši atzina: žēl, ka citas biedrības tik tālu,  gribētos pie kādas aiziet budēļos… Vēl viņi mācījās zīlēt un pārrunāja, ko labāk izvēlēties svētku mielastam: zosi vai vistu. Labāk tomēr vistu vai tītaru, jo zosij ir 3 litri tauku.
Foto: www.mammamuntetiem.lv
 
Latvijas Nedzirdīgo čempionāts zāles futbolā šogad norisinājās 12. novembrī Ķekavas sporta centrā „Bultas”.
 Piedalījās trīs komandas. „Tālavas Nedzirdīgo Sports” cīnījās ar komandu „Latgale” un uzvarēja ar 9:3. Otrajā spēlē Valmieras komanda ar 11:5 uzvarēja arī Rīgas „Nedzirdīgo sportu” un  ieguva čempiona titulu. Spēlē par otro vietu „Latgale” cīnījās ar Rīgas „Nedzirdīgo sportu” un uzvarēja rīdziniekus ar lielu pārsvaru 12:3.
Par 2011. gada rezultatīvāko spēlētāju ar 7 gūtiem vārtiem kļuva Edgars Ružello no komandas “Tālavas NS”. Pēc tiesneša vērtējuma, par 2011.gada vērtīgāko spēlētāju atzina Artūru Vinogradovu no komandas „Latgale”.
Foto: Iveta Kraze
 
 
Latvijas ziņas
 
Lāčplēša dienā Rīgā ļoti daudz cilvēku pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai vērotu Rīgas garnizona militāro parādi.
 Īsu uzrunu parādes laikā teica Valsts prezidents Andris Bērziņš, tai sekoja valsts himnas atskaņošana. Bet vakarā, pieminot Rīgas atbrīvošanu no Bermonta karaspēka un cīņās kritušos latviešu karavīrus, pie Rīgas pils tūkstošiem cilvēku nolika svecītes. Viņu bija tik daudz, ka bija grūti tikt līdz svecīšu nolikšanai. Svecītes lika arī pie Brīvības pieminekļa, bet pie Okupācijas muzeja kurināja ugunskuru un dziedāja dziesmas.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 1118 cilvēkiem.
Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie 5247 bezdarbnieki oktobrī iekārtojušies darbā. Zemākais bezdarba līmenis oktobrī reģistrēts Rīgas reģionā – 8,5%;  augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 19,6%.
NVA aktīvajos nodarbinātības pasākumos oktobrī piedalījās vairāk nekā 48 tūkstoši bezdarbnieku. Oktobra beigās NVA datu bāzē bija uzrādītas 3452 brīvas darbavietas.
Foto: www.manaventspils.lv
 
Iestājoties tumšākam laikam, uz ceļa vairāk tiek notriekti gājēji un velosipēdisti.
 Policija un Ātrā palīdzība aicina iedzīvotājus uzmanīties. Katru dienu Ātrā palīdzība brauc vismaz divos izsaukumos pie auto notriektiem cilvēkiem. Desmit gadu laikā policija izdalījusi iedzīvotājiem vairāk nekā miljons atstarotāju, taču daudzi tos acīmredzot ieliek atvilktnēs, nevis piesprauž pie apģērba vai somām.
Atstarotāji tumsā ir pilnīgi obligāti, tie var glābt dzīvību. Gājējus notriec pat uz gājēju pārejām. Pa ceļa nomali vai braucamo daļu vajadzētu iet tikai tad, ja citu iespēju nav. Turieties pēc iespējas tuvāk ceļa malai un ejiet pretēji mašīnu braukšanas virzienam!
Foto: www.uzdevumi.lv
 
Valsts svētku laikā no 17. līdz 20. novembrim jau ceturto reizi Rīgā risināsies gaismas festivāls „Staro Rīga 2011” .
Objekti tiks izgaismoti no pl.18 līdz 23. Festivāla devīze šogad ir "Pilsētas stāsti", un darbus par šo tematu veido vairāk nekā simt mākslinieku. Pavisam būs 80 objektu. Pie katra objekta skatītāji varēs atstāt savu vērtējumu, bet pie vairākiem arī paši  piedalīties gaismas spēlēs.
Šogad pirmo reizi tiks tirgoti arī "Staro Rīga" suvenīri, bet 18.novembrī notiks teletilts ar Ūmeo pilsētu Zviedrijā. Gan Rīga, gan Ūmeo būs Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gadā.
Arī sabiedriskais transports 18.novembrī Rīgā būs bez maksas.
Foto: www.staro.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Igaunijas pilsētā Tori atklāta piemiņas plāksne Latvijas brīvības cīnītājiem.
Tajā lasāmi to 50 Latvijas karavīru uzvārdi, kas par piedalīšanos un atbalstu Igaunijas brīvības karā saņēmuši augstāko militāro apbalvojumu – Igaunijas Brīvības krustu, kas ir Igaunijas galvenais apbalvojums par nopelniem brīvības cīņu laikā (kā mūsu  Lāčplēša ordenis).
Pasākumā piedalījās gan Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums, gan Ārlietu ministrijas un Latvijas armijas pārstāji.
Foto: www.mfa.gov.lv
 
Polijas galvaspilsētā Varšavā Neatkarības dienas svinībās 11. novembrī izcēlās konflikts starp dažādiem politiskiem grupējumiem.
Nekārtībās piedalījās arī vācieši, kuri bija ieradušies Varšavā, lai piedalītos mītiņā. Nekārtību laikā aizturēti 210 cilvēki, 40 policisti tika ievainoti, iznīcinātas 14 policijas patruļas mašīnas. Puse no aizturētajiem ir ārzemnieki – 92 no viņiem Vācijas pilsoņi.
Foto: www.delfi.lv
 
Itālija pieņēmusi Reformu plānu, kas paredz mazināt valsts izdevumus par 59,8 miljardu eiro (42,03 miljardu latu).
 Itālijas premjers Silvio Berluskoni demisionējis. Pirmo reizi par valdības galvu viņš kļuva 1994.gadā, taču šajā amatā noturējās aptuveni astoņus mēnešus. Otro reizi viņš kļuva par premjeru 2001.gadā, pametot šo amatu pēc pieciem gadiem. Trešo un pēdējo reizi par Ministru kabineta vadītāju Berluskoni kļuva 2008.gadā. Iesaistīts daudzos korupcijas un seksa skandālos. Tagad viņam ir 75 gadi.
Jauno valsts valdību uzdots veidot bijušajam Eiropas Savienības komisāram Mario Monti.
Foto: www.indiatvnews.lv
 
Klāt arī 18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadiena.
 No  rīta Latvijas TV1 varēsim noskatīties svētku dievkalpojuma tiešraidi ar tulkojumu zīmju valodā.
 Pl. 10:55 notiks Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. Novembra krastmalā. Pl. 19:55 būs valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna pie Brīvības pieminekļa. Pl. 20:55 skanēs Latvijas himna, pēc tam būs svētku salūts.
KC Rītausma pl. 14 notiks tematisks pasākums „Sarkans – balts – sarkans”. Arī citās biedrībās visā Latvijā būs svētku pasākumi, bet, kur un kādi, skatieties ceturtdien Jaunumos par aktivitātēm nedēļas nogalē.
Foto: www.easyget.lv
 
Tas arī viss ! Informācijas centrs sveic jūs Latvijas svētkos un novēl, lai labi dzīvot savā zemē!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas