Search form

01.12.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.117


Nedzirdīgo ziņas
 
26. novembrī KC „Rītausma” aktīvistu apvienotā grupa devās radošā izbraukumā uz Kurzemes pusi – vispirms Kuldīgā, pēc tam Ventspilī.
Šogad projekta „Klusuma pasaule” 2.10. aktivitātes viesnodarbības vēl plānotas: Jelgavā – 2. decembrī pl. 13, Liepājā – 3. decembrī pl. 11.30, Tukumā – 3. decembrī pl. 17.
Bet ar Rīgas Domes atbalstu KC „Rītausma” pašdarbnieki 9. decembrī dosies viesizrādēs: uz Valmieru – tur uzstāsies pl. 10.30 Valmieras Vājdzirdīgo bērnu skolā; uz Alūksni – programma sāksies pl. 15.30 Alsviķu skolā.
Foto: Valdis Krauklis
 
Projekta „Klusuma pasaule” aktivitātē “Kvalifikācijas celšanas un pieredzes apmaiņas pasākumi darbam personām ar dzirdes traucējumiem” –16. novembrī notikašogad pēdējā supervīzijas sesija. Gadā paredzētas 3 šādas sesijas, vēl 2x gadā notiek kvalifikācijas celšanas kursi. Šos kursus apmeklē speciālisti – biedrību un grupu vadītāji.
29. novembrī organizēts seminārs – kvalifikācijas celšanas kurss zīmju valodas tulkiem. Semināra tēma: “Lauksaimniecība”.
Aktivitātē “Informatīvais bloks “Tavas tiesības un pienākumi”” seminārs notika 12. novembrī Ventspilī. Tas ir pēdējais  šajā gadā. Semināra laikā klienti guva zināšanas par darba tiesiskajām attiecībām.
Foto: www.lns.lv
 
Valmieras sporta klubs „Tālavas Nedzirdīgo sports” 10. decembrī pl. 11.00 Vidzemes Olimpiskajā centrā (Valmierā) rīko meistarsacīkstes šautriņu mešanā.
Dalības maksa: „Tālavas” biedriem ir viens lats, bet nebiedriem – divi lati. Reģistrācija notiks pl. 10.30, dalībniekiem jāņem līdzi pārvelkamie apavi un katram savas šautriņas.
Bet pl. 19 Valmieras biedrības klubā notiks „Tālavas Nedzirdīgo sporta” 2011. gada noslēguma vakars. Ieeja uz šo pasākumu „Tālavas” biedriem viens lats, bet pārējiem – 1.50 Ls.
Foto: www.wikipedia.org
 
No 16. līdz 26. novembrim Zviedrijā, Orebro pilsētā notika 3. Nedzirdīgo pasaules čempionāts telpu futbolā.
Par čempionu kļuva Irānas izlase, kas ar 4:2 pieveica Turciju. Krievija ierindojās 3. vietā, ar 5:2 pieveicot Bulgāriju.
Sievietēm 1. vietu ieguva Krievija, kas ar 1: 0 pārspēja Dāniju. 3. vietā Vācija – ar 6: 0 uzvarēja Beļģiju.
Šajā čempionātā piedalījās 16 vīriešu izlases un 11 sieviešu izlases. Baltijas valstis nepiedalījās. LNSF prezidents Varis Strazdiņš atzīst: „Mūsu futbola komanda nepiedalījās tāpēc, ka tā vairs regulāri netrenējās un nav izpildījusi atlases kritērijus dalībai pasaules čempionātā.”
Foto: www.sportacentrs.com
 
 
Latvijas ziņas
 
No pirmdienas “Latvijas Krājbanka” ir bankrotējusi.
VSAA saņēmusi paziņojumus no 47, 3 tūkstošiem Krājbankas klientu par pensijas vai pabalsta izmaksu mājās vai citā bankas kontā. Pašlaik VSAA aktīvi apstrādā pa pastu un no komercbankām saņemtos pieteikumus par pabalstu un pensiju izmaksu.
 29.novembrī sākās garantēto atlīdzību izmaksa „Latvijas Krājbanka” klientiem – noguldītājiem, ko nodrošinās AS „Citadele banka”. Valdība apstiprinājusi aizdevuma piešķiršanu no Valsts līdz 200 miljoniem latu, lai varētu izmaksāt valsts garantētos noguldījumus.
Vairāk informācijas, kā rīkoties Krājbankas klientiem, skatiet, speciālvideoziņu izlaidumā.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Irēna Krūmane ir iesniegusi atlūgumu. Saeima par viņas atbrīvošanu no amata lems ceturtdien. FKTK uzdevums ir uzraudzīt Latvijas bankas.
Foto: www.diena.lv
 
Tuvojas 3.decembris, kuru ANO 1982. gadā pasludināja par Starptautisko Invalīdu dienu.
 1992.gadā ANO pieņēma "Paraugnoteikumus par vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanu invalīdiem", kas nosaka, ka visi pilsoņi ir vienlīdzīgi. No 1993.gada Eiropas Savienības dalībvalstīs šo dienu atzīmē kā Eiropas Invalīdu dienu.
Latvijā 2010. gadā aizsākta jauna tradīcija – Saeimas Sarkanajā zālē tikties ar deputātiem un ministriem, lai diskutētu par paveikto un darāmo invaliditātes jomā konkrētā gada ietvaros. Šogad invalīdu organizācija „Sustento” rīko diskusiju „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” sadarbībā ar Saeimas priekšsēdētāju S. Āboltiņu un Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju.
Foto: www.easyget.lv
 
Adventes laiks ir klāt, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni Adventes laikā, kad svētku rotājumos biežāk izmanto sveces.
Adventes vainagam un svecēm jāpievērš īpaša uzmanība, jo no dabas materiāliem gatavotie vainadziņi siltajās telpās ar laiku izžūst un ātrāk var aizdegties.
Ja notiek kāda nelaime, jāizsauc glābšanas dienests. Nedzirdīgie klienti var sūtīt īsziņas uz tālruņa numuru 27893400.
Foto: www.apollo.lv
 
Rīgas dome jau astoto gadu rīko akciju „Piesakiet savu Labo zvaigzni Rīgā 2011!”.
 Akcijas mērķis – pateikties cilvēkiem vai organizācijām, kuri ārpus saviem darba pienākumiem, brīvprātīgi palīdz līdzcilvēkiem, padarot rīdzinieku ikdienu gaišāku un vieglāku.
Arī jūs ikviens varat pieteikt kādu cilvēku. Pieteikumu anketas var aizpildīt elektroniski Rīgas domes mājaslapā www.riga.lv, var aizpildīt arī rakstveida anketu uz vietas darba laikā apmeklētāju pieņemšanas, Rīgas Sociālā dienesta un Rīgas dienas centros.
„Labās zvaigznes” ieguvējus izvēlēsies speciāla žūrija. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 2012. gada 6.janvārī, Zvaigznes dienā. No mūsējiem Labās zvaigznes jau ieguvuši Jautrīte Groma (2009) un Juris Grundulis (2010).
Foto: www.riga.lv
 
  
Ārzemju ziņas
 
Latvijā līdz 30. novembrim notika parakstu vākšana par oficiālas valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.
Arī Ukrainā un Dienvidosetijā (Gruzijā)  organizēti šādi referendumi.
Dienvidosetijas republikā 13. novembrī notikušajā referendumā 84 procenti vēlētāju atbalstīja ierosinājumu noteikt krievu valodu par otro valsts valodu. Arī Abhāzijas konstitūcijā jau veikti labojumi, piešķirot krievu valodai oficiālās valodas statusu.
Savukārt Krievijas parlaments izskata iespējas uzlikt visiem viesstrādniekiem par pienākumu apliecināt savas krievu valodas zināšanas. Ja viesstrādniekam to nav,  tad būtu jānokārto valsts organizēts pārbaudījums un jāiegūst sertifikāts.
Foto: www.kasjauns.lv
 
27. novembrī vairāki tūkstoši Ukrainas bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko atbalstītāju sapulcējās pie Lukjanovas cietuma.
 Viņi ar ziediem un dziesmām tur nosvinēja ieslodzītās politiķes 51. dzimšanas dienu. Timošenko izcieš piespriesto septiņu gadu cietumsodu par Ukrainai neizdevīga gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju.
Politiķei draud vēl jaunas apsūdzības par ienākumu slēpšanu, valsts līdzekļu piesavināšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Ģenerālprokuratūra paziņoja arī par pierādījumiem, ka 1996.gadā parlamenta deputāta  Jevgēņija Ščerbaņa slepkavība organizēta par  Timošenko piederošu uzņēmumu līdzekļiem.
Viņa pati izvirzītās apsūdzības vērtē kā prezidenta Janukoviča politisku atriebību.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Pašlaik tiek gatavots dzelzceļa projekts „Rail Baltica”: būvēs jaunu  sliežu ceļu Baltijas valstīs.
Notiek  iespējamo maršrutu izpēte. Projekta plānots maršrutā: Tallina – Pērnava – Rīga – Paņeveža – Kauņa. Jaunās dzelzceļa līnijas šķērsos lauksaimniecības un meža zemi. Vidējais ātrums pasažieru vilcieniem būs ap 170 km stundā, bet kravas - 68 km stundā.
Projekts Latvijai izmaksās 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Tā īstenošanai būs nepieciešams ES līdzfinansējums 56%. Būvniecību paveiks līdz 2024. gadam.
Foto: www.rail-baltica.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas