Search form

14.12.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.119


Nedzirdīgo ziņas

17. decembrī notiks LNS Domes sēde.
Tajā uzklausīs V. Strazdiņa ziņojumu par LNS piederošo nekustamo īpašumu Rīgā vienotas apsaimniekošanas koncepcijas izstrādi, izskatīs jautājumus par neapdzīvoto telpu Alūksnē pārdošanu un nekustamo īpašumu pirkšanu Smiltenē, kā arī par LNS 2012. gada budžetu.
Pēc Domes sēdes notiks SIA „Rehabilitācijas centrs” atklāšana. Bet vakarpusē notiks LNS Gada noslēguma pasākums, kur tiks nominēts „Gada cilvēks”, „Gada notikums” un „Gada pašdarbnieks”.
Foto: www.lns.lv

10. decembrī Valmieras Vājdzirdīgo skolas skolēni piedalījās skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū, kas notika tirdzniecības centrā Rīga Plaza.
Šī pasākuma mērķis bija praktisko uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē, piedāvājot sava skolēnu mācību uzņēmuma preces un pakalpojumus.
Pasākumā piedalījās 157 skolēnu mācību – ražošanas firmas no 55 Latvijas skolām.
Vājdzirdīgie skolēni pircējiem piedāvāja pašgatavotus koka suvenīrus, apsveikuma kartītes, aksesuārus un pat latviešu alfabētu diskā.
Valmieras skola ieguva sociāli atbildīga skolēnu mācību uzņēmuma speciālbalvu.
Foto: www.vvbis-ac.valmiera.lv

Austrālijā izstrādāta jauna sakaru sistēma, kas palīdz nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem ērti un saprotamā veidā saņemt trauksmes un brīdinājuma informāciju.
To varēs ievietot piedāvāt kā bezmaksas aplikāciju viedtelefoniem.
Iecerēts, ka šī sistēma ar teksta informāciju brīdinās nedzirdīgos par nopietnām dabas katastrofām, smagām avārijām, nepieciešamību pamest ēku ugunsgrēka u. c. gadījumos.
Jaunā programma piemērota mobilajiem telefoniem, kas darbojas ar iPhone vai Android vadības programmām, tātad to varēs izmantot gandrīz visos modernajos mobilajos telefonos. Jau tagad Austrālijas nedzirdīgie izrāda ļoti lielu interesi par šo aplikāciju.
Tuvāk par to varēsiet lasīt janvāra „Kopsolī”.
Foto: www.tinnitusdx.com


Latvijas ziņas

No 9. decembra Swedbank klienti aktīvi izņem naudu no bankas.
Sociālajos portālos izplatījušās baumas par bankas darbības problēmām. Svētdien un pirmdien pie Swedbank bankomātiem izveidojās garas rindas daudzās Latvijas vietās.
Līdz pirmdienas vakaram no Swedbank bankomātiem izņemti vairāk nekā 30 miljoni latu.
Tagad bankas darbs stabilizējies, cilvēki vairs neņem naudu ārā un pat atgriež to atpakaļ. Drošības policija sākusi kriminālprocesu par nepatiesu ziņu izplatīšanu par situāciju „Swedbank”.
Foto: www.ventasbalss.lv

Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžetu un tā 31 likumprojektu. Saeima plāno budžetu pieņemt 15. decembrī.
2012. gadā valsts budžeta ieņēmumi prognozēti 4,52 miljardi latu, bet izdevumi – 4,64 miljardi latu. Salīdzinājumā ar šī gada budžetu paredzēts ieņēmumu palielinājums par 255,1 milj. latu un izdevumu samazinājums 113,5 milj. latu. Valdība apņēmusies nākamgad budžeta deficītā nepārsniegt 2,5% no iekšzemes kopprodukta.
Lai līdzsvarotu (konsolidētu) budžetā paredzētos ieņēmumus un izdevumus, nepieciešams rast papildlīdzekļus 156,1 milj. latu apmērā.
Maksimālais valsts parāds gada beigās noteikts 6,2 miljardu latu apmērā.
Foto: www.ekonomika.lv

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ziņo, ka simtlatnieku programma bezdarbniekiem ir beigusies.
Tajā piedalījušies 123 tūkst. bezdarbnieku, bet rindā gaidīja vēl 19 tūkstoši.
Gandrīz puse bija iesaistīti teritorijas labiekārtošanā un uzkopšanā, bet piektā daļa – ceļmalu sakopšanā. Daudzu pagastu un pilsētu vide, pateicoties šim pasākumam, ir labāk sakopta, īpaši Latgalē.
Labklājības ministrija sagatavojusies jaunas programmas – algoto pagaidu sabiedrisko darbu ieviešanai. Tajā iesaistīs 21 tūkst. bezdarbnieku gadā, katru uz četriem mēnešiem ar algu 110 latu uz papīra, no kuras 10 lati tiks novirzīti sociālajām iemaksām. Priekšroka būs ilgstošajiem bezdarbniekiem, kas reģistrējušies NVA ilgāk nekā 6 mēnešus. Pašvaldības pašas varēs noteikt bezdarbnieku iesaistes kārtību, piemēram, vispirms iesaistīt tos, kuriem ir bērni.
Latvijā pašlaik ir 130 tūkst. bezdarbnieku.
Foto: www.zz.lv

Mājsaimniecībām par gāzi nākamgad būs jāmaksā vairāk.
Mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto plītīs, tās cena no 1. janvāra palielināsies par 9%, bet mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurē, – par 14%.
Dabasgāzes cena ceļas līdz ar naftas cenu pieaugumu pasaulē. Mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi automātiski mainās divreiz gadā ‒ 1. janvārī un 1. jūlijā. Pašlaik tie ir: plītiņu lietotājiem 55 santīmi kubikmetrā, apkures vajadzībām – 34 santīmi.
Foto: www.ekonomika.lv

Ja jūs bieži dodaties ceļojumā pa Eiropas Savienības valstīm, ieteicams apdrošināt savu veselību.
Latvijā Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) bez maksas izsniedz Veselības norēķinu centrs un karte ir derīga trīs gadus.
Personai, atrodoties citā Eiropas valstī ar karti EVAK ir tiesības saņemt neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kāda tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.
EVAK karti var pieteikt Veselības norēķinu centra centrālajā birojā Rīgā, Cēsu ielā 31 vai tā nodaļās, kā arī Veselības norēķinu centra mājas lapas www.vnc.gov.lv  tiešsaistes režīmā. Pieteikuma veidlapu iespējams nosūtīt arī pa faksu vai pastu.
Foto: www.travelnews.lv  


Ārzemju ziņas

9. decembrī Briselē notika ES samits, kurā visas ES valstis, izņemot Lielbritāniju, piekritušas starpvaldību līgumam par budžeta disciplīnu.
Vienošanās paredz, ka pret tām valstīm, kuru budžeta deficīts pārsniedz 3% no IKP, tiks piemērotas automātiskas sankcijas.
Vienošanās dalībvalstis apņēmušās 10 dienu laikā apsvērt, vai tās piedalīsies 200 miljardu eiro (140 miljardu latu) aizdošanā Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), lai tas nepieciešamības gadījumā varētu sniegt palīdzību parādu māktām eirozonas dalībniecēm.
Pašlaik SVF rīcībā ir 390 miljardi ASV dolāru (178 miljardi latu), un tā nav pietiekama summa, lai apmierinātu pieprasījumu pēc aizdevumiem, ja globālā situācija pasliktinātos.
Foto: www.klubsmaja.lv  

Sestdien un svētdien visā Krievijā notika protesta akcijas pret pārkāpumiem Valsts domes vēlēšanās.
Vislielākais mītiņš notika galvaspilsētā Maskavā. Tur sapulcējās līdz 40 000 cilvēku. Mītiņā tika pieņemta rezolūcija, pieprasot sarīkot jaunas vēlēšanas un atbrīvot no amata Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Vladimiru Čurovu, reģistrēt tās politiskās partijas, kurām reģistrācija atteikta, kā arī pieņemt jaunus, demokrātiskus likumus par vēlēšanām un politiskajām partijām.
Maskavas centrā vērojama pastiprināta policijas un Iekšlietu ministrijas karavīru klātbūtne, ievests 50 tūkst. karavīru. Krievijas prezidents Medvedevs nepiekrīt protestētāju prasībām, taču solījis pārbaudīt ziņas par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanās. Mītiņa organizatori plāno atkārtot protestu pēc divām nedēļām.
Protesti notika arī Sanktpēterburgā, Vladivostokā, Habarovskā, Irkutskā un daudzās citās Krievijas pilsētās.
Foto: www.ir.lv  
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas