Search form

21.12.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.120


Nedzirdīgo ziņas
 
17. decembrī KC Rītausma notika 2011.gada nomināciju pasākums. Par gada Cilvēku kļuva LNS prezidents Arnolds Pavlins. Par gada Pašdarbnieku atzina Juri Elbrotu. Par gada Notikumu kļuva šovs „Krāsaini sapņi”.
Savukārt LNSF savās nominācijās gada labākā sportista balvu piešķīra Mārim Grēniņam. Otra labākā – valmieriete Gunita Šīrante, bet trešais labākais – jaunais Emīls Krams. Par aktīvāko sporta klubu atzina „Tālavas Nedzirdīgo sports”. Pasākumā tika prezentēta arī LNS Komunikācijas Centra surdotulka Ārijas Mednes tikko iznākusī grāmatiņa „Zīmju valodas tulku darba vēsturiskā attīstība Latvijā 20.gadsimta otrajā pusē”.
Foto: Valdis Krauklis
 
2011. gads paliks LNS vēsturē ar divu jaunu LNS namu atklāšanu.
17. decembrī atklāts jaunais Sociālās rehabilitācijas centra nams Rīgā, Elvīras ielā 19. Tajā ir 36 telpas un kopsummā 593 kvadrātmetri. Savukārt šī paša centra namu Liepājā atklās trešdien, 21.decembrī. Tajā būs 26 telpas un 349 kvadrātmetri.
Foto: Valdis Krauklis
 
17. decembrī notika arī LNS Domes sēde, kurā apsprieda svarīgus jautājumus par LNS nekustamo īpašumu likteni.
Nolēma nepārdot un neatdāvināt Rīgā esošos īpašumus A. Čaka ielā 42 un Jāņa sētā 5, bet rūpēties par to saglabāšanu. Taču Alūksnē vietējā grupa pārcēlusies uz labiekārtotām telpām Helēnas ielā 28 – 3, tāpēc nolēma vecās telpas Jāņkalna ielā 8 – 1 pārdot. Dome nolēma pirkt zemes īpašumu Smiltenē, Gaujas ielā, uz kuras izvietota Smiltenes kluba ēka, bet zemi, uz kuras atrodas tukša māja, nepirkt.
Foto: Valdis Krauklis
 
Uzmanību! 24. decembrī Ziemassvētku dievkalpojuma tiešraide no Doma baznīcas LTV 1. Programmā pl. 18.15 būs ar surdotulkojumu!
Foto: www.citariga.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
20. decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš iesniedza Saeimā 187 378 balsstiesīgo Latvijas Republikas pilsoņu ierosināto likumprojektu par krievu valodu kā otro valsts valodu.
Viņš uzskata, ka tas nozīmē atteikšanos no Latvijas kā nacionālas valsts un tas ir pretrunā ar Satversmi.
Saeima ceturtdien ārkārtas sēdē lems par krievu valodas referendumu.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Savākti 12 600 paraksti, kas atbalsta lielāku atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu.
 Saeima atzina, ka "Saskaņas centra" (SC) deputāts Nikolajs Kabanovs, parakstoties par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, nav ievērojis svinīgo zvērestu un pārkāpis deputāta ētikas kodeksu.
Viņam par šo pārkāpumu piemēroja Saeimas Kārtības rullī paredzēto augstāko sodu – rakstveida brīdinājumu. Taču ar tik niecīgu sodu nav apmierināti ļoti daudzi cilvēki, kas vērsušies Saeimā ar jaunu likumprojektu, kas paredz lielāku atbildību par šādu rīcību.
Foto: www.apollo.lv
 
Rīgas dome apstiprinājusi Rīgas pašvaldības budžetu 2012. gadam ar 35 miljonu latu deficītu.
Deficīts radies, paredzot sociālo pabalstu izmaksu iedzīvotājiem 21,5 miljonu latu apjomā, saglabājot visus iepriekšējos pabalstus.
Foto: www.delfi.lv
 
Jau vairākus gadus 18 Latvijas vietās darbojās Sirds veselības kabineti.
Tajos  iedzīvotāji reizi gadā bez maksas un bez ārsta nosūtījuma varēja pārbaudīt sirds veselību – izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, holesterīna, cukura līmeni asinīs, saņemt konsultācijas par sirds un asinsvadu slimību riskiem.
Tagad Saeima nolēmusi, ka no nākamā gada Veselības ministrija  pārtrauc finansēt šo kabinetu darbību, kas valstij izmaksājuši 100 000 latu gadā. Ietaupīto naudu novirzīs ģimenes ārstiem.
Foto: www.nekrize.lv
 
Tuvojas Ziemassvētku laiks, un katrs Latvijas iedzīvotājs, tāpat kā pagājušajā gadā, var valsts mežos nocirst vienu svētku eglīti.
Eglītes celma caurmēram jābūt mazākam par 12 centimetriem, kas parasti atbilst divus līdz trīs metru garai eglei. Tās stingri aizliegts zāģēt jaunaudzēs. Drīkst nocirst uz stigām, grāvmalās, zem elektrolīnijām.
 Latvijā ir daudz privāto mežu, tāpēc  valsts mežu sameklēšanai izveidota speciāla karte: http://www.kurtuesi.lv/eglite/
Foto: www.kasjauns.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
75 gadu vecumā svētdien miris bijušais Čehijas prezidents Vāclavs Havels.
Viņš 1989.gadā kļuva par pirmo demokrātiski ievēlēto Čehoslovākijas prezidentu pēc komunistu režīma sabrukuma. 1993.gadā, kad Čehoslovākija sadalījās divās valstīs - Čehijā un Slovākijā, viņš kļuva par pirmo Čehijas valsts vadītāju un bija šajā amatā līdz 2003.gadam.
 Vāclavs Havels bija rakstnieks, dramaturgs, politiķis, disidents, cilvēktiesību aizstāvis un viens no galvenajiem cīnītājiem 1989.gada Samta revolūcijā pret komunisma jūgu.
Foto: www.ir.lv
 
15. decembrī ar oficiālu ASV karoga nolaišanu Irākas galvaspilsētā Bagdādē atzīmēja ASV militārās operācijas noslēgumu Irākā.
 2003.gadā Irākā sākās karš, kurā gāja bojā 4500 amerikāņu un vairāk nekā 100 000 irākiešu. Militārajai operācijai iztērēts viens triljons ASV dolāru (aptuveni 500 miljardi latu).
 ASV plāno līdz gada beigām no Irākas izvest visus savus karavīrus, kuri šajā valstī uzturējās gandrīz deviņus gadus pēc Sadama Huseina režīma gāšanas. Atbildība par drošību šajā valstī pilnībā nodota Irākas valdībai.
Foto: www.delfi.lv
 
Pēc 18 gadu ilgušām pārrunām Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) uzņēma Krieviju.
 Tajā pašlaik ir 153 pasaules valstis, arī Latvija.
Krievija centās iekļūt PTO jau kopš 1993.gada. Latvijas Ārlietu Ministrija uzskata, ka Krievijas dalība PTO dos ieguvumus arī Latvijai, jo tā šobrīd ir otrais lielākais Latvijas tirdzniecības partneris pēc Eiropas Savienības. Ieguvumi būs dažādu eksporta – importa izmaksu samazinājumi. Tie veicinās tirdzniecību starp Latviju un Krieviju.
Foto: www.diena.lv
 
Tropiskajā vētrā un tās izraisītajos plūdos un zemes nogruvumos Filipīnu dienvidos gājuši bojā 440 cilvēki un vairāk nekā 200 pazuduši bez vēsts.
Glābšanas darbos iesaistīti 20 000 karavīru. Visas augstākās Latvijas amatpersonas nosūtīja līdzjūtības apliecinājumus Filipīnu tautai.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas