Search form

29.12.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.121


Nedzirdīgo ziņas
 
Esiet sveicināti šā gada pēdējās videoziņās Nr . 121!
 
Vispirms jūsu uzmanībai mūsu prezidenta Arnolda Pavlina uzruna.
„Tuvojas noslēgumam 2011. gads. Gada nogalē tradicionāli novērtējam paveikto un plānojam, ko gribētu darīt nākotnē. Tāpēc vēlējos šodien tikties ar jums, lai pastāstītu par nozīmīgākiem notikumiem 2011. gadā un ko plānojam 2012. gadā.
2011. gads LNS vēsturē ieies ar vairākiem nozīmīgiem panākumiem. Viens no tiem – divu jaunu sociālās rehabilitācijas centru izbūvēšana par Latvijas valsts un ERAF līdzekļiem. Varam lepoties, ka ar maziem līdzekļiem esam panākuši ļoti labus rezultātus un gan Rīgas, gan Liepājas biedriem būs prieks saņemt pakalpojumus jaunās, ērtās telpās.
Mūsu otrais lielākais panākums – esam nodrošinājuši nedzirdīgajiem iespēju ārkārtas situācijās izmantot telefona īsziņu nosūtīšanu. Pagaidām vēl nevar lietot numuru 1112, bet ar pašreizējo situāciju arī varam būt apmierināti.
2011. gadā arodskolu un augstskolu studenti beidzot sāka saņemt jaunu – zīmju valodas tulka pakalpojumu, par kuru cīnījāmies vairākus gadus. Beidzot pierādījām valdībai un Saeimai šo nepieciešamību.
Apsveicu visus mūsu studentus ar to – jums tagad ir iespēja labāk mācīties, izglītoties, iegūt konkurētspēju darba tirgū.
Domāju, mēs varam būt apmierināti ar paveikto 2011. gadā.
 
2012. gadā strādāsim trīs galvenajos virzienos. Pirmais – kā sabiedriska organizācija strādājam mūsu biedru labā, tāpēc lielākais darbs būs gatavošanās pārvēlēšanu kampaņai: 2013. gadā notiks kārtējais LNS kongress, un tas nozīmē, ka 2012. gada nogalē jau sāksies pirmās grupu pārvēlēšanu sapulces.
 
Otrais virziens – valsts pasūtījuma izpilde. 2012. gada 1. februārī darbu sāks jaunais Sociālās rehabilitācijas centrs, kurā būs apvienoti Komunikācijas centrs, Zīmju valodas centrs un kultūras centrs „Rītausma”. Novēlu tam labu darbu un spēju nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus klientiem.
 
Trešais mūsu darbības virziens saistīts ar projektiem. Turpinās projekta „Klusuma pasaule” aktivitātes. Gribam sekmīgi pabeigt arī ERAF finansēto projektu „LNS – otrās mājas 2”. Nākamgad sākas vēl viens jauns – Latgales projekts, ko realizēsim Rēzeknē.
Šīs trīs darba jomas no mums prasīs daudz darba.
Novēlu  visiem Jaunajā gadā, nav svarīgi, kur jūs mani pašlaik skatāties, vai Daugavpilī, Liepājā, varbūt Anglijā, varbūt Amerikā – jūs visi esat mūsējie, – spēku, izturību, veselību un daudz laimes!”
 
 
Latvijas ziņas
 
Saeima ārkārtas sēdē vienprātīgi noraidīja grozījumus Satversmē, kas noteiktu krievu valodai oficiālo statusu.
Pret  nobalsoja visi pārējie  – "Vienotība", Zatlera reformu partija, VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība un neatkarīgie deputāti – kopumā 60. Balsojumā nepiedalījās "Saskaņas centra" deputāti.
Neatkarīgi no Saeimas lēmuma  par grozījumiem  jārīko referendums. Tautas nobalsošana varētu notikt februārī.
 Koalīciju veidojošās partijas "Vienotība", Zatlera Reformu partija un Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK kopīgā paziņojumā aicina visu tautību Latvijas pilsoņus balsot pret krievu valodu kā otru valsts valodu.
Foto: www.saeima.lv
 
No 2012.gada 1. janvāra no pacientu iemaksas un līdzmaksājuma būs atbrīvotas tikai trūcīgās personas.
 Pēc likuma ģimene vai persona atzīstama par trūcīgu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo 3 mēnešu laikā nepārsniedz 90 latu.
 Līdz šim pacientu iemaksas un līdzmaksājumus sedza gan trūcīgajiem, gan pacientiem ar ienākumiem līdz 120 latiem mēnesī, bet pacientiem ar ienākumiem līdz 150 latiem līdzmaksājums bija 50% apmērā.
 No nākamā gada trūcīgām personām un personām ar zemiem ienākumiem slimnīcās vairs netiks kompensēta viesnīcu tipa gultu apmaksa.
Foto: www.bauskasdzive.lv
 
Valdība noteikusi sociālās apdrošināšanas iemaksu apmēru 2012. gadā obligāti sociāli apdrošināmiem cilvēkiem un tiem, kuri tai pievienojušies brīvprātīgi.
Strādājošajiem, tāpat kā šogad, obligātās sociālās iemaksas būs jāveic 35,09% apmērā no darba ienākumiem, no kuriem 24,09% veiks darba devējs un 11% - darba ņēmējs.
Strādājošajiem, kuri sasnieguši pensijas vecumu vai kuriem piešķirta valsts vecuma pensija (arī priekšlaicīgi), nākamajā gadā obligātā iemaksa būs nedaudz lielāka - 30,30%, kur darba devējs maksās 20,80 %, bet darba ņēmējs - 9,50 % (2011.gadā bija 29,36% - attiecīgi 20,16 % un 9,20 %).
Pašnodarbinātajiem obligātā sociālā iemaksa  noteikta 32,46% apmērā no darba ienākumiem.
Foto: www.reitingi.lv
 
Rīgas "Dinamo" hokeja komanda pirmo reizi piedalās notiekošajā Špenglera kausa izcīņā.
Šveices pilsētā Davosā26.decembrī mūsējie pirmajā spēlē ar 9:2 " uzvarēja Šveices vicečempioni Klotenes klubu "Flyers.
Kanādas pilsētā Otavā sācies pasaules čempionāts hokejā U-20. Latvijas izlase pirmajā spēlē ar rezultātu 4:9 zaudēja Zviedrijai. 27. decembrī Latvija smagā cīņā ar Slovākiju zaudēja 1:3.
Foto: www.kasjauns.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Krievijā turpinās protesti pret vēlēšanu rezultātu viltošanu.
 Maskavā pat Ziemassvētkos cilvēki pulcējās protesta mītiņā. Policija informē, ka  bija 30 000 dalībnieku, taču  organizatori paziņojuši, ka sapulcējās 120 000. Protestētāji pieņēma rezolūciju ar vairākām prasībām: atbrīvot politieslodzītos, pārskatīt neseno Valsts domes vēlēšanu rezultātus, atbrīvot no amata  Vēlēšanu komisijas vadītāju, sodīt  vainīgos rezultātu viltošanā, reģistrēt visas opozīcijas partijas, padarīt likumus demokrātiskākus un sarīkot jaunas vēlēšanas.
 Protesti notika arī Habarovskā, Novosibirskā, Tomskā, Stavropolē, Pjatigorskā, Budenovskā, Tjumeņā, Krasnodarā.
Foto: www.apollo.lv
 
ASV pastiprināti nosoda Baltkrieviju par tās vardarbīgo vēršanos pret opozicionāriem.
ASV palielināja to personu skaitu, kam liegtas ASV vīzas un noteica jaunus finanšu sodus. Pastiprināti ierobežojumi vērsti  pret valsts līderiem, varas pārstāvjiem un arī  drošības dienestu amatpersonām.
ASV aicina Starptautisko hokeja federāciju atteikties no 2014. gada Pasaules hokeja čempionāta  rīkošanas Minskā. Minētos sodus un ierobežojumus varētu atcelt, ja Baltkrievija atbrīvos visus pērn protestu laikā aizturētos cilvēkus.
Arī Eiropas Savienība jau kopš februāra savā teritorijā aizliegusi ieceļošanu Lukašenko un vēl gandrīz 190 Baltkrievijas amatpersonām.
Foto: www.la.lv
 
 
Jaunais gads vienmēr nāk ar jauniem notikumiem, pārsteigumiem un pārdzīvojumiem!
Mēs Informācijas centrā rūpēsimies par to, lai jūs arī turpmāk uzzinātu pēc iespējas vairāk par labajām lietām.
Cerēsim, ka notikumi, par kuriem ziņosim, lielākoties būs patīkami, interesanti, aizraujoši un visa gada garumā sagādās mums   prieku  par katru nodzīvoto dienu. Lai visiem laimīgs nākamais gads!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas