Search form

07.03.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.131


Nedzirdīgo ziņas
 
Projekts „Klusuma pasaule” cer paplašināt savu darbības zonu un klientu skaitu. Jau 3. februārī LNS iesniedza līguma grozījumus projekta uzraudzītājiem – Nodarbinātības valsts aģentūrai un Labklājības ministrijai (LM).
Tie paredz, ka projektā iesaistīta Alūksnes teritoriālā grupa ar 13 klientiem. Atbildīgā būs Anita Ceple. Nauda šīm papildus aktivitātēm iegūta, ekonomējot to no citām budžeta pozīcijām. Cerams, ka LM grozījumus apstiprinās un arī alūksniešiem būs pieejami projektā sniegtie pakalpojumi.
Foto: www.lns.lv
 
Zviedrijas Nedzirdīgo savienība uzdāvinājusi mazajai kroņprincesei DVD zīmju valodas apguvei mazuļiem.
Zviedrijas kroņprincese Viktorija laidusi pasaulē meitu. Meitenīte ir princeses Viktorijas un viņas vīra Daniela pirmais bērns un pirmais Zviedrijas karaļa un karalienes mazbērns. Viņa kļuvusi par otro pretendenti rindā uz troni. Meitiņai dots vārds Estelle Silvija Eva Marija.
 Zviedrijas Nedzirdīgo savienība nosūtījusi dāvanu – videodisku (DVD) zīmju valodas apguvei mazuļiem un  priecātos, ja jaunie vecāki to vēlētos mācīt savai meitiņai.
Raimonds Vērs, Nedzirdīgo savienības priekšsēdētājs, savu biedru vārdā šo dāvanu nosūtījis kopā ar vēstuli. Tajā rakstīts, ka jaunajiem vecākiem nebūs ilgi jāgaida, līdz Estelle pateiks „mamma” vai „tētis” un šī ir iespēja viņu ģimenei ar DVD palīdzību iemācīties zīmes.
„ Ir zināms, ka zīmju valoda veicina ātrāku runas valodas attīstību,” saka R. Vērs.   „Mazā meitiņa, jau pirms sāks runāt, varēs sazināties ar saviem vecākiem zīmēs. Diskā ir 90 zīmes, piemēram, „peldēt”, „lampa/gaisma’’, „ēst”. Mēs apsveicam jaunos vecākus un iesakām viņiem apmeklēt mazuļiem domātos zīmju valodas kursus.”
Foto: www.grawingyourbaby.com
 
 
Latvijas ziņas
 
No 1.marta Lattelecom Interneta televīziju varēs skatīties arī mobilajās ierīcēs – portatīvajos datoros, planšetdatoros, viedtālruņos. Tiek piedāvāti 16 TV kanāli.
Tiešraides uz viedtālruņiem un planšetdatoriem varēs skatīties visi Lattelecom Interneta TV abonenti bez papildmaksas. Ir tikai jāatver www.lattelecom.tv lapa, izmantojot WiFi vai arī jebkuru mobilo internetu.
TV nevarēs skatīties uz visiem parastajiem mobilajiem telefoniem, bet gan uz «Android» un «iOS» viedtālruņiem, piemēram, «iPhone 3, 4 un 4S», «Samsung Galaxy S» un S2, «HTC Desire S», kā arī uz «iOS» planšetdatoriem «iPad 1» un «iPad 2».
Foto: www.kakao.lv
 
Valdība atbalstīja Labklājības ministrijas priekšlikumu pašreiz noteikto pensionēšanās vecumu – 62 gadus – sākt pakāpeniski paaugstināt jau no 2014. gada, nevis 2016. gada, kā bija paredzēts iepriekš.
2014. gada 1. janvārī  pensionēšanās vecumu paaugstinās par trim mēnešiem, tāpat arī 2015. gada 1.janvārī. Sākot no 2016. gada, ik gadu to paaugstinās par pusgadu, līdz 2020. gadā būs sasniegts 65 gadu vecums.
Foto: www.jekabpils24.lv
 
Kopš 1.janvāra līgumos ar maršruta taksometru firmām iekļauta obligāta prasība nodrošināt invalīdu pārvadāšanu bez maksas.
Rīgas Domes noteikumi par braukšanas maksu nosaka, ka personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam un personai, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, ir tiesības bez maksas izmantot visu veidu Rīgas pilsētas sabiedrisko transportu, tātad arī maršruta mikroautobusu.
Uzrādot invalīda apliecību šoferim, viņš izsniegs „nulles” biļeti. Ja šoferis to nedod, tad var sūdzēties "Rīgas satiksmei", norādot precīzu informāciju: kāds maršruts – no kurienes, uz kurieni; laiks – cikos tas notika un mikroautobusa numurs.
Lai pretendētu uz dotāciju un no valsts saņemtu kompensāciju par šo pakalpojumu, jābūt precīzai pasažieru uzskaitei. Maršruta mikroautobusos tās nav, tāpēc atlaides invalīdiem mikroautobusu firmām jāapmaksā pašām no sava budžeta. Bet tās to negrib darīt.
Uzņēmumi, kuri Rīgā pārvadā pasažierus  maršruta mikroautobusos, plānoja palielināt braukšanas maksu līdz 55 santīmiem, taču Rīgas dome to noraidīja. Šobrīd braukšanas maksa ir 45 vai 50 santīmi.
Foto: www.ir.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Krievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, un tajās uzvarējis Vladimirs Putins.
Viņš ieguva 64% balsu. Līdz ar to nebija vajadzīga vēlēšanu otrā kārta. Pārējie kandidāti vēlēšanās bija Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas kandidāts Genadijs Zjuganovs, Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas kandidāts Vladimirs Žirinovskis, neatkarīgais kandidāts uzņēmējs un miljardieris Mihails Prohorovs un partijas "Taisnīgā Krievija" izvirzītais Sergejs Mironovs.
Foto: www.ir.lv
 
Eiropadome vienojās piešķirt Serbijai ES kandidātvalsts statusu.
Iepriekš pret to iebilda Lietuva un Rumānija, taču abas valstis savus iebildumus atsauca.  Lēmums par oficiāla kandidātvalsts statusa piešķiršanu ir pirmais svarīgais solis Serbijas ceļā uz uzņemšanu ES.
Foto: www.delfi.lv
 
Cīņā pret ekonomisko krīzi Spānijas Katalonijas apgabala pilsētas Rasekras vadība pieņēmusi lēmumu atļaut audzēt marihuānu.
Pilsētas vara atvēlēs marihuānas plantācijai zemi. Taču izaudzēto "zālīti" varēs izmantot tikai piegādēm Barselonas marihuānas patēriņa biedrībai, ar kuru pilsēta jau noslēgusi līgumu. Pilsētas vadība jau strādā arī pie kaņepju audzēšanas projektiem. Rasekras iedzīvotāju skaits nepārsniedz 5000 cilvēku, bet pilsētas parādi sasniedz 1,3 miljonus eiro (910 000 latu). Spānijā ir atļauts audzēt marihuānu tikai privātam patēriņam un medicīnas nolūkos.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas