Search form

12.04.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.137


Nedzirdīgo ziņas
 
14. aprīlī Kuldīgas biedrība svinēs savas pastāvēšanas 60 gadu jubileju.
 Kaut arī tā nepiedalās projektā „Klusuma pasaule”, tomēr mūsu biedri šeit darbojas ļoti aktīvi, rīkojot daudz pasākumu. Viens no tiem notiks šosestdien par godu biedrības pastāvēšanas apaļajai gadskārtai. Šoreiz gan ieeja tikai ar ielūgumiem.
 Aicināti uz svinīgo sarīkojumu ir pilsētas domes priekšsēdētājs un Sociālā dienesta direktore, LNS prezidents un biedrību vadītāji, arī citi sadarbības partneri, draugi un atbalstītāji, kopā apmēram 40 viesu. Svinēšana notiks pilsētas centrā nevis biedrības telpās.
Sveicam kuldīdzniekus biedrības apaļajā jubilejā! Lai izdodas svētki un visi iecerētie darbi pēc tam!
Foto: www.visit.kuldiga.lv
 
Atgādinām, ka no 6.līdz 15 jūlijam Bosnijā un Hercegovinā norisināsies Eiropas Nedzirdīgo jauniešu savienības(ENJS) nometne.
 Programmā būs konferences, semināri, vizītes, ievads dažādu valstu kultūrā, svētku vakari un ENJS Ģenerālā Asambleja. Piedalīties var 4 dalībnieki no katras organizācijas, vecumā no 18 – 30 gadiem. Dalības maksa 250 eiro jāsamaksā līdz 18.maijam.
 Pieteikšanās termiņš ir 16.maijs. Griezties pie Aļonas Udovenko vai Karīnas Beisones-Kuzminas, sūtot epastu uz: [email protected]
Foto: www.lns.lv
 
9. aprīlī Rīgā, Uzvaras parkā risinājās Latvijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanās sportā – sprintā.
 Sievietēm 2,2 km distancē ar 12 kontrolpunktiem par čempioni kļuva Agita Intsone. Seko Māra Kursīte, Gunita Šīrante. Vīriešu konkurencē 2,7 km distancē ar 16 kontrolpunktiem par šā gada čempionu kļuva Raitis Ozols. Aiz viņa palika Andis Krams  un Pēteris Kursītis.
Foto: no LNSF facebook
 
 
Latvijas ziņas
 
 Demogrāfisko lietu padome nolēmusi dzīvē realizēt principu, ka nauda seko bērnam.
Bērnudārzu trūkums ir viens no iemesliem, kas bremzē bērnu dzimšanu. Tagad visiem pašvaldībās deklarētiem bērniem jānorošina vienāds naudas apjoms pakalpojuma sniedzējam neatkarīgi no tā, vai bērnudārzs ir pašvaldības vai privāts. Valsts nākamgad no budžeta papildus piešķirs 23 miljonus latu pedagogu algām 1,5-4 gadu jaunu bērnu apmācībai. Savukārt pašvaldības nodrošinās bērnudārzu pieejamību visiem bērniem.
Iecerēts divas reizes palielināt arī vecāku pensijas kapitālu par laiku, kad viņi atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Šajā laikā sociālās iemaksas par vecākiem  maksās valsts.
Foto: www.apollo.lv
 
Krievu bagātnieks Pjotrs Avens pirms Lieldienām ziedoja Jaunpiebalgas luterāņu baznīcas restaurācijai 53 000 latu.
 Kopumā viņa labdarības fonds „Paaudze” šai baznīcai ziedojis 115 000 latu. Restaurāciju pabeigs nākamajā vasarā.
Jaunpiebalgas baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis – viena no lielākajām un krāšņākajām Latvijas laukos. Bet kāpēc Krievijas miljardieris ziedo mūsu baznīcai? Izrādās, Avens ir latviešu sarkanā strēlnieka mazdēls. Viņa vectēvs ir dzimis un audzis Jaunpiebalgas novadā, viņa māja joprojām atrodas Zosēnos. Tādēļ miljardieris nolēmis atbalstīt savu senču dievnama restaurāciju.
Foto: www.puaro.lv
 
Bērns būs jāuzmana arī no 7 līdz 13 gadiem.
To paredz valdības atbalstītie grozījumi. Par 7 – 13 gadu veca bērna uzraudzības nenodrošināšanu,   kas apdraud viņa dzīvību vai veselību, varēs izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 100 latiem vecākiem vai cilvēkam, kura aprūpē bērns atrodas.
Bērna uzraudzība nenozīmē pastāvīgu fizisku klātbūtni visā un visur, bet drošības nodrošināšanu viņam, ņemot vērā bērna spējas uzņemties atbildību par sevi. Piemēram, izglītojot viņu par veidiem, kā izvairīties no bīstamām situācijām, nodrošinot komunikāciju jebkurā veidā, nepieciešamības gadījumā atrodoties bērnam blakus, kā arī apgādājot ar piemērotu inventāru, lai mazinātu traumas iespējas.
Šie grozījumi vēl jāpieņem Saeimā. Patlaban vecākus var administratīvi sodīt, ja viņi bez uzraudzības atstāj bērnu līdz 7 gadu vecumam un viņš gūst traumu. 2010. gadā sastādīti 73 pārkāpumu protokoli par bērna atstāšanu bez uzraudzības   un vairāk nekā 1,5 tūkst. protokolu par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.
Foto: www.tvnet.lv
 
Jūrmalas pilsētas dome no 100 uz 200 latiem palielinās vienreizējo pašvaldības pabalstu par jaundzimušo.
Tāpat dome lēmusi, ka pašvaldības pabalstu izglītības apguvei 50 latu apmērā  varēs saņemt arī  ģimenes, kurās ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 150 latus uz vienu personu. Līdz šim to varēja saņemt tikai trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes.
Šie Jūrmalas domes lēmumi ir labs piemērs, kā uzlabot demogrāfisko situāciju.
Foto: www.jekabpils24.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Visā pasaulē kristieši atzīmēja Lieldienas.
 Taču ne visur tās noritēja klusi un mierīgi. Romas pāvests Lieldienu uzrunā nosodīja kristiešu diskrimināciju un aicināja uz mieru un savstarpēju samierināšanos pasaules karstajos punktos, īpaši pieminot Sīriju, Mali un Nigēriju.
 Nigērijā svētdien pie kristiešu baznīcas Lieldienu dievkalpojuma laikā ar sprāgstvielām piekrautā vieglā automašīnā uzspridzinājās terorists pašnāvnieks, nogalinot 38 cilvēkus un daudzus ievainojot. Nigērijas vidienē notika vēl viena nelaime: stipras lietusgāzes un vētra sagrāva kādu katoļu baznīcas ēku, bojā gāja 22 cilvēki un 31 tika ievainots.
Foto: www.diena.lv
 
Bijušās Padomju Savienības nežēlīgā  diktatora Josifa Staļina muzeju Gruzijā pārveidos par staļinisko represiju upuru piemiņas muzeju.
Beidzot gruzīni nākuši pie prāta – pēc muzeja pārveidošanas  tā apmeklētāji varēs iegūt bagātu informāciju par staļiniskajām represijām.
Staļina muzejs tika atklāts vēl viņa dzīves laikā 1937. gadā nelielā mūra mājā, kur viņš Gori pilsētā dzimis kā Josifs Džugašvili. 1957.gadā netālu no šīs mājas tika uzcelta granīta un marmora ēka, kurā ierīkoja ekspozīciju viņa dzīves atspoguļošanai un personības  slavināšanai.
Foto: www.delfi.lv
 
Izsolē par 900 000 dolāriem pārdota ASV mazākā pilsētiņa.   
 Baforda ir ir otra vecākā apdzīvotā vietaVaiomingas štatā, un tās līdzšinējais īpašnieks bija tās vienīgais iedzīvotājs –  61 gadu vecais Dons Semonss.
 Pilsētiņu nopirkuši divi vjetnamieši. Izsoles laikā pilsētiņas  vērtība cēlās deviņas reizes – no 100 000 līdz 900 000 ASV dolāru (478 000 latu).
Pilsētiņas ziedu laikos, kad tur atradās pat dzelzceļa stacija, iedzīvotāju skaits sasniedz aptuveni 2000 cilvēku. Vilcienu satiksmei mazinoties , lielākā daļa iedzīvotāju pārcēlās uz citurieni. Šobrīd uz plāksnītes pie pilsētiņas robežas lasāms: "Baforda. 1 iedzīvotājs".
Foto: www.kasjauns.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas