Search form

18.04.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.138


Nedzirdīgo ziņas
 
LNS Smiltenes biedrības Alūksnes grupa iekļausies projektā „Klusuma pasaule”. Beidzot alūksnieši var priecāties – no Labklājības ministrijas saņemta piekrišana līguma grozījumiem un pašlaik projekta vadības grupa jau plāno   pasākumus konkrētos datumos. Maijā 13 klienti sāks piedalīties projekta aktivitātēs, kuras vadīs Anita Ceple.
Foto: www.lns.lv
 
Sestdien, 21. aprīlī pl. 12 Ventspilī, 4. vidusskolas sporta zālē Rīgas ielā 12a notiks tradicionālās trīs mūsu Kurzemes biedrību sacensības basketbolā.
Šogad tās saucas par strītbola sacensībām. Komandā 3 vīrieši un 1 sieviete. Piedalās Liepājas, Kuldīgas un Ventspils biedrību komandas. Katru gadu šīs sacensības organizē cita Kurzemes biedrība, un šogad kārta ir Ventspilij.
Foto: www.sportapex.com
 
KC „Rītausma” sestdien, 21. aprīlī,  pl. 17 notiks balle „Ar bērnības garšu”.
Šoreiz to rīko dzirdīgie – ģimeņu klubs „Blāzma”. Taču arī nedzirdīgie var pasūtīt savus galdiņus un piedalīties. Programmā būs dzīvā mūzika, loterija, priekšnesumi, atrakcijas.
 Ieejas maksa 5 lati. Līdzi jāņem arī groziņš. Pieteikties pie Brigitas Aldersones līdz 20. aprīlim. Tomēr tulka klātbūtne šajā pasākumā nav garantēta.
Jau nākamajā dienā – svētdien, 22. aprīlī pl. 12 notiks šova „Krāsaini sapņi – 2” piektā kārta ar devīzi „Mīlē jauns, mīlē vecs”.
Foto: Inese Immure
 
Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports” basketbola komanda ar uzvaru atgriezusies no Vācijas pilsētas Bīlefeldes.
Tur tā piedalījās 10 komandu turnīrā par godu Bīlefeldes nedzirdīgo kluba 100 gadu jubilejai. „Nedzirdīgo sports” uzvarēja visās spēlēs un pirmo reizi savā vēsturē ārzemju turnīrā ieguva uzvarētāju kausu. Sīkāk lasiet maija Kopsolī!
Foto no Vadima Jelžova personiskā arhīva
 
Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa šahā notiks 29. aprīlī pl. 11 KC „Rītausma”.
Pieteikumi jāiesniedz līdz 23. aprīlim. Dalības maksa ar pieteikumu 2 Ls. Bez pieteikuma vai ja nav sporta kluba biedrs – 4 Ls.
Foto: www.lnsf.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
Uz Lielo talku, kas notiks 21. aprīlī, pieteiktas jau  vairāk nekā 800 talkošanas vietas.
Lielā talka šogad notiks jau piekto reizi. Tās mērķis ir līdz mūsu valsts simtgadei 2018. gadā sakopt Latviju par tīrāko vietu pasaulē. Lielā talka būs no pl. 9 rītā līdz 15 vienlaicīgi visā Latvijā. Atkritumu maisus dzeltenā krāsā šai dienā  bez maksas varēs saņemt  ikvienā reģistrētajā talkas vietā.
Foto: www.iskile.com
 
Par Latvijas «Gada monētu 2011»  atzīta «Miglā asaro logs».
Tās kvadrāta formā izveidojuši mākslinieki Ilmārs Blumbergs un  Ligita Franckeviča. Monēta kalta Somijā, un tā veltīta latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka 110 gadu  jubilejai.  Pati populārākā dziesma ar Čaka vārdiem ir «Atzīšanās», kas sākas ar dzejas rindu «Miglā asaro logs. Ko tur liegties, nav vērts ...». Tā vēsta par mīlestību. Dziesmas tēli – logs, lūpas, lapas, ielu bruģis – devuši ierosmi māksliniekiem.
Foto: www.diena.lv
 
Valsts prezidents Andris Bērziņš izsludinājis Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu likumu.
Tas reizē ir arī pirmais paša Valsts prezidenta Saeimai iesniegtais likumprojekts. Likums nosaka šo ģerboņu likumību un lietošanas noteikumus. Tagad varēs plašāk izmantot ģerboņus, lai veicinātu cilvēkos patriotismu.
Foto: www.president.lv  
 
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPL) vēlas atteikties no filmu ieskaņošanas un tās vietā attīstīt subtitrēšanu.
Izņēmums būtu bērnu raidījumi. Vecāki norāda, ka ieskaņošana nepieciešama arī tiem raidījumiem, kas paredzēti 1. un 2. klases skolēniem, jo šajā vecumā bērni vēl nespēj ātri lasīt titrus.
Šāda pieredze ir izplatīta Eiropā, lai veicinātu svešvalodu apguvi un dotu iespēju nedzirdīgajiem saprast raidījumus. Pirms grozījumu veikšanas par to vēl  veiks pētījumu.
Foto: www.diena.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Varētu uzlaboties Baltkrievijas attiecības ar Eiropas Savienību.
 No ieslodzījuma atbrīvoti divi opozīcijas aktīvisti Andrejs Saņņikovs un Dmitriju. Bondarenko . Eiropas Parlaments neatlaidīgi pieprasa politieslodzīto atbrīvošanu. Iespējams, šo Baltkrievijas lēmumu ietekmējis arī Starptautiskās hokeja federācijas nodoms atcelt šajā valstī plānoto 2014. gada Pasaules hokeja čempionātu.
Foto: www.apollo.lv
 
Nākamo nedēļu laikā Vācijā notiks lieli lidostu pārcelšanās darbi.
Pie Berlīnes atrodas divas lidostas. Tegelas lidosta tiks slēgta, bet otru – Šēnefeldes lidostu apvienos ar jauno Villija Branta lidostu. Tā būs trešā lielākā lidosta Vācijā. Jaunā lidosta sāks darboties 3. jūnijā un nodrošinās 40 000 darbavietu. Arī Šēnefeldes lidosta turpinās darbu.
Foto: www.apollo.lv
 
ASV izmaksās vairāk nekā miljardu ASV dolāru (vairāk nekā 500 miljonu latu) pārstāvjiem no 41 indiāņu cilts.
Tas izbeigs  ilgos tiesu procesus un strīdus par seno indiāņu zemēm. Pirms vairāk nekā 100 gadiem indiāņu teritorijas tika nodotas lietošanā dažādām  ASV iestādēm un privātām kompānijām. Indiāņu ciltis protestēja pret to, ka varas iestādes nav izmaksājušas tām pienākošos kompensāciju par zemes izmantošanu. Beidzot indiāņi ir uzklausīti.
Foto: www.bnn.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas