Search form

25.04.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.139


Nedzirdīgo ziņas
 
21.aprīlī Ventspilī notika tradicionālais Kurzemes biedrību turnīrs basketbolā.
Sacensības organizēja Jekaterina Mitenberga. Pirmo vietu ieguva Ventspils komanda NBA&AND1, otrajā vietā Liepava no Liepājas, bet trešā palika kuldīdznieku komanda Kuldīga1.
Uzvarētāju komandā spēlēja Kristaps Štelmahers, Sandis Adamovičs, Jānis Vanags un Jekaterina Mitenberga. Labākie spēlētāji – Amanda Hildebrante ar 10 punktiem; Kārlis Valdmanis ar 19 punktiem.
Foto: www.ventspilszinas.lv
 
15. aprīlī notika Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes florbolā.
Tās organizēja RSK „Nedzirdīgo sports”. Piedalījās 4 komandas, un uzvarēja Nedzirdīgo sports– 3, kurā spēlēja: Alvis Mālkalns, Linards Volkovs, Dainis Zariņš un Vadims Jelžovs. Jau 22. aprīlī risinājās arī kluba organizētās Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes telpu futbolā. Triju komandu konkurencē pirmo vietu ieguva komanda „Nedzirdīgo sports”– 3. Tajā spēlēja Artūrs Beitiks, Pēteris Logins, Vadims Jelžovs, Nikolajs Sjutrukovs un Natālija Moroza.
Foto: no RSK „Nedzirdīgo Sports” arhiva
 
Jau šosestdien, 28. aprīlī, pl. 16 KC „Rītausma” risināsies teātra šova „Krāsaini sapņi – 2” pēdējā – sestā kārta.
 Tās tēma šoreiz ir ”Teātris pasaulē”. Pēc tam – 12. maijā būs šova fināls ar pāru labākajiem priekšnesumiem. Ar katru kārtu priekšnesumi kļūst arvien interesantāki un meistarīgāki, tāpēc silti iesakām noskatīties arī beidzamo kārtu un finālu!
Foto: www.lns.lv
 
 
Latvijas ziņas
 
21. aprīlī visā Latvijā jau piekto gadu pēc kārtas notika Lielā talka.  
Katru gadu talka piesaista arvien vairāk cilvēku. 2011.gadā Lielajā talkā piedalījies rekordliels dalībnieku skaits –190 000 talcinieku. Bet šogad atkal  jauns rekords: 210 000 dalībnieku To faktiski bija vairāk, jo daudz cilvēku piedalījās, bet oficiāli nepiereģistrējās. Rekords ir arī  pieteiktās talkošanas vietas – 1490.
Foto: www.ventspilszinas.lv
 
Šogad bijis pirmais saslimšanas gadījums ar bakteriālo meningītu.
Šī infekcija ir ļoti bīstama, un saslimušā dzīvību var glābt, ja ātri nosaka diagnozi. Cilvēks var inficēties saskarē ar   gaisā un uz priekšmetiem esošām baktērijam, kas rodas slimniekam šķaudot, sasveicinoties, lietojot kopīgus sadzīves priekšmetus.
 Raksturīgākie infekcijas simptomi – nespēks, augsta temperatūra, drudzis, galvassāpes un stīva spranda. Pazīmes līdzīgas gripai, tāpēc svarīgi uzreiz vērsties pie ārsta, lai noteiktu diagnozi. Bakteriālo meningītu var izārstēt ar antibiotikām.
Foto: www.nra.lv
 
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi veidot jaunu sabiedrisko masu informācijas līdzekli ( mediju).
Tas nozīmē, ka apvienos Latvijas Televīziju (LTV) un Latvijas Radio. To darbā  notiks būtiskas izmaiņas, kopīgs būs arī finansējums.  Apvienošanu paredzēts veikt līdz 2018.gada decembrim. Šis pasākums kopumā   izmaksās 53 milj. latu, no kuriem lielāko daļu segs Eiropas savienības fondi.
Foto: www.delfi.lv
 
Pie Doles salas 18. aprīlī sākās tradicionālā lašu mazuļu laišana Daugavā.
 Līdz oktobrim Daugavā, Gaujā, Ventā, Lielupē un citās Latvijas upēs ielaidīs 11 miljonus zivju mazuļu – lašus, taimiņus, līdakas, nēģus, foreles, vēdzeles, sīgas, vimbas un zandartus.
 Šim mērķim 2012. gadā no valsts budžeta piešķirti 350 tūkstoši latu, no "Latvenergo" – 607 tūkstoši.
Zivju rezervju atjaunošanai Latvijā ir vairāk nekā simt gadus senas tradīcijas. Carnikavā jau 1896. gadā bija ierīkots lašu ikru inkubators, kur audzēja lašu kāpurus laišanai upēs.
Foto: www.la.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Šveice nolēmusi no 1.maija ierobežot darba atļauju izsniegšanu. viesstrādniekiem. Tas attiecas uz darba meklētājiem no astoņām Austrumeiropas valstīm, to skaitā arī Baltijas valstīm. Šo lēmumu kritizē daudzas Eiropas Savienības amatpersonas. Lietuva paziņojusi, ka tas pārkāpj ES dalībvalstu un Šveices Konfederācijas vienošanos par personu brīvu pārvietošanos un diskriminē šo valstu pilsoņus salīdzinājumā ar citu  ES valstu pilsoņiem.
Foto: www.ir.lv
 
Pasaulē samazinās finansējums militārām vajadzībām.
Ekonomiskās krīzes situācijā daudzas pasaules valstis pārskata savus nacionālos budžetus un samazina izdevumus militārajiem mērķiem, ziņo Stokholmas Starptautiskais miera pētniecības institūts.
Pagājušajā gadā tie sasniedza 1,7 triljonus ASV dolāru. Salīdzinājumā ar 2001. gadu pasaules valstu izdevumi militārām vajadzībām pieauguši par 50%.
Taču kopš 2008. gada tieši Eiropas valstis   samazinājušas militāro budžetu par 10 – 20% . Lielākais samazinājums bijis Latvijā – 51 procents. 
Militārajai jomai visvairāk naudas atvēl ASV – 711 miljardus dolāru. Otrā ir Ķīna, bet trešā – Krievija.
Foto: www.telegraph.co.uk
 
ASV Mičiganas štatā  atklāts rasistisko noziegumu  lietu muzejs.
Tajā var apskatīt dažādus plakātus, rotaļlietas un citus priekšmetus, kas liecina par kādreizējo diskrimināciju pret melnādainajiem Amerikas iedzīvotājiem.
Piemēram, kāds plakāts, kas bijis izvietots sabiedriskajā transportā, vēsta: "Krāsainajiem jāsēž aizmugurē". Citā plakātā četri melnādaini bērni sēž upes krastā,  uzraksts  – "Aligatoru ēsma".
 Izstādē redzama pat koka kopija dabiskā lielumā, kurā tika pakārti cilvēki linča tiesās (patvarīga, nelikumīga izrēķināšanās bez izmeklēšanas un tiesas).
Tā ir lielākā šāda veida lietu kolekcija pasaulē. Muzeja dibinātājs Deivids Pilgrims, kurš pats ir melnādainais, to sāka vākt jau pusaudža vecumā. Viņš uzskata, ka savāktie priekšmeti noderēs, lai sabiedrībai mācītu iecietību pret citām rasēm.
Foto: www.nola.com
 
Valsts pārvaldes iestādēs darbdiena – pirmdiena, 30. aprīlis, pārcelta uz sestdienu, 28. aprīli.   
Tātad sestdien valsts iestādes strādās, bet pirmdien būs slēgtas. Privātie uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas pašas var noteikt, vai pārcelt darbdienas vai ne.
Foto: www.d-fakti.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas