Search form

16.05.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.141


Nedzirdīgo ziņas
 
Pagājusī nedēļa mūsu savienībā bija bagāta ar dažādiem pasākumiem.
Mātes dienu atzīmēja visas biedrības, bet KC Rītausma 4 dienas pēc kārtas risinājās dažādi pasākumi, kurus atbalstīja Rīgas dome: 9.maijā notika Senioru diena, 10. maijā Deju un teātra diena, 11. maijā Ģimenes diena.
 Šī bagātā nedēļa noslēdzās sestdien ar šova „Krāsaini sapņi – 2” finālu, kur noskaidrojās visa šova uzvarētāji. Pirmā vieta gan skatītāju, gan žūrijas vērtējumā Olgai Anufrijevai un Lienei Čerepko. Diemžēl skatītāju vienmēr tik gaidītais un ar ovācijām uzņemtais daugavpiliešu pāris Igors Čaika un Jeļena Dmitrijeva izpelnījās tikai trešo vietu žūrijas vērtējumā. Bet LNS prezidents I. Čaikam pasniedza savu speciālbalvu.
Foto: Inese Immure un Valdis Krauklis
 
10. aprīlī Grieķijas parlaments ratificēja ( apstiprināja) ANO konvenciju par cilvēku ar invaliditāti tiesībām.
Tā ir nozīmīga diena Grieķijas invalīdu organizācijām, kuras par to cīnījās 5 gadus. Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) viceprezidents Jannis Jallurs (Yannis Yallouros) no Grieķijas ir apmierināts, bet viņš atgādina, ka Grieķijā tagad ir finansiāla krīze, tāpēc nedzirdīgo organizācijai būs grūtāk cīnīties pret atstumtību, nabadzību un diskrimināciju, tomēr tā neatlaidīgi sekos, lai Grieķijā īstenotu ANO konvenciju par cilvēku ar invaliditāti tiesībām.
Grieķija ir 113. valsts pasaulē, kas jau ratificējusi konvenciju. No visām ES valstīm 6 valstis vēl to nav ratificējušas.
Latvijā ANO Konvencija ir spēkā no 2010. gada 31. marta.
Avots: www.eud.eu
Foto: www.au.times.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Pagājušajā nedēļā „Parex bankai” nomainīts nosaukums – tagad tā būs „Reverta”.
Banka maina arī savu statusu, un tagad ir specializējusies parādu atgūšanā un palīdz bankas parādniekiem izveidot jaunu parāda atdošanas grafiku. „Reverta” arī nodarbosies ar nekustamo īpašumu (kurus atdod tie parādnieki, kas nespēj parādu nomaksāt) pārvaldīšanu un palīdzēs cilvēkiem, kas parādā bankai, izveidot jaunu parāda atdošanas grafiku.
Bankas „Reverta” jaunās mājaslapas adrese: www.reverta.lv.
Foto: www.ekonomika.lv
 
Jūnijā «Swedbank» atklās filiāli sociālajā tīklā «draugiem.lv».
Tā būs Eiropā pirmā virtuālā bankas filiāle sociālajos medijos. Šajā filiālē ikviens «draugiem.lv» lietotājs varēs ātri, ērti un droši saņemt tiešsaistē finanšu konsultācijas no Swedbank speciālistiem par savām naudaslietām: par ikdienas norēķiniem, uzkrājumiem, aizņēmumiem, apdrošināšanu un citiem finanšu jautājumiem. Nedzirdīgajiem klientiem tā ir laba iespēja noskaidrot nesaprotamos jautājumus.
Foto: www.swedbank.lv un www.draugiem.lv
 
Valmierā Gaujas upē no 12. maija  sāk kursēt pirmā ūdens tramvaja līnija Latvijā.
Gaujas tramvajs kursēs noteiktos laikos, būs ērti apskatīt ievērojamākos Valmieras tūrisma objektus no Gaujas. Viens brauciens ilgs 30 – 40 minūtes. Tramvajs  netika iepirkts ārzemēs, bet izgatavots uz vietas Valmierā. Tas ir moderns, pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Braucienus plāno  līdz 30.septembrim.
Foto: www.valmiera.lv
 
No 12. maija apmeklētājiem atkal atvērts Līgatnes dabas parks.
Tas apmeklētājiem bija slēgts kopš 22. aprīļa, kad izbēga lācene Made. Līgatnes dabas takas būs pieejamas darbdienās no pl. 9 līdz 18, bet sestdienās un svētdienās, kā arī svētku dienās no pl. 9 līdz 19.
Foto: www.apollo.lv
 
Pasaules čempionātā hokejā Latvijas komanda zaudējusi jau trīs spēles pēc kārtas: pret Čehiju ar 1:3, pret Norvēģiju ar 0:3, pret Dāniju ar 0:2.
Abās beidzamajās spēlēs mūsu izlase nespēja gūt nevienus vārtus, tas mums ir jauns čempionāta „rekords”. Latvija ir zaudējusi arī iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā. Galvenais treneris Nolans atzina, ka komandai trūkst cīņasspara un motivācijas.
Foto: www.valmiera24.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Polijā parlamenta apakšpalāta apstiprināja reformu plānu pensionēšanās vecuma paaugstināšanai līdz 67 gadiem.
Pensionēšanās vecums vīriešiem šo robežu sasniegs 2020. gadā, bet sievietēm 2040. gadā.
Valdība tādējādi cer palielināt pensijas un samazināt valsts izdevumus. Likumprojekts vēl jāapstiprina parlamenta augšpalātai – Senātam.
Pensionēšanās vecums Polijā pašlaik ir 60 gadi sievietēm un 65 gadi vīriešiem.
Pret reformām asi iestājas arodbiedrības, draudot rīkot streikus Eiropas futbola čempionāta laikā, kurš jūnijā notiks Polijā.
Foto: www.puaro.lv
 
Grieķijā pēc ārkārtas parlamenta vēlēšanām trīs lielāko uzvarējušo partiju pārstāvji pēc kārtas centās izveidot valdību, taču nevienai tas neizdevās.
Tagad vienīgā iespēja, kā izvairīties no ārkārtas vēlēšanām, ir visiem politiskajiem spēkiem izveidot nacionālās vienotības valdību. Ja to neizdarīs līdz 17. maijam, tiks izsludinātas jaunas parlamenta vēlēšanas. Galvenais iemesls, kāpēc partijas nespēj izveidot valdību, ir  nespēja vienoties par taupības pasākumiem, lai saņemtu starptautisko aizdevumu krīzes pārvarēšanai.
Foto: www.diena.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas