Search form

23.05.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.142


Nedzirdīgo ziņas
 
No 17. līdz 20. maijam Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā notika gadskārtējais Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) seminārs un Ģenerālā asambleja.
Tajā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no vairāk nekā 20 valstīm. 
Seminārs bija veltīts ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanai un tēmai “Nedzirdīgie vecie cilvēki – vērtība, ne apgrūtinājums”, jo  2012. gads ir Eiropas gads par aktīvu novecošanu.
Ģenerālajā asamblejā notika diskusija par paveikto EUD darbā un par izšķirošajiem notikumiem, kas ietekmē nedzirdīgo kopienu.
Latviju šajā asamblejā pārstāvēja LNS viceprezidente Sandra Gerenovska.
Foto: www.eud.eu
 
Šogad Nordea maratonā piedalījās 9 mūsu biedri. Jānis Kopmanis noskrēja pusmaratonu – 21 km.
Aldis Deksnis pieveica 10 km, bet Raitis Rūrāns, Laura Gaile, Valdis Alps, Ilona Keiša, Vita Riņķe, Uldis Āre un Ilze Āre noskrēja 5 km. Par laimi, viņiem veselības problēmas neradās. Bet citiem dalībniekiem gāja grūti: maratona laikā mediķu palīdzība bija vajadzīga 155 skrējējiem, bet kādam ārzemniekam kļuva tik slikti, ka viņš uz vietas nomira.
Foto: Lauras Gailes personiskā arhīva
 
Nedzirdīgais velobraucējs ikšķilietis Emīls Krams 20. maijā izcīnījis 2. vietu junioru kategorijā TREK MTB maratona 2. posmā Smiltenē.
Viņš startēja 48 km distancē, kopējā ieskaitē iegūdams 75. vietu, atpaliekot 31 minūti no uzvarētāja laika. Sacensībās piedalījās arī Emīla tēvs Andis Krams, izcīnīdams 178. vietu 206 dalībnieku konkurencē.
Foto: Emīla Krama personiskā arhīva
 
Neaizmirstiet, ka nedēļas nogalē jāiet uz starptautiskajām telpu futbola sacensībām atbalstīt mūsējos!
Sacensības risināsies Rīgas 15.vidusskolā Visvalža ielā 9, Rīgā. Piektdien, 25. maijā pl. 18.45 Latvija spēlēs ar Igauniju. Sestdien pl. 13.45 mūsējie spēlēs ar Lietuvu, bet svētdien pl. 11.45 ar Azerbaidžānu. Ieejas maksa katru dienu  ir 1 lats.
Foto: www.fifa.com
 
 
Latvijas ziņas
 
Visiem Rīgas vispārizglītojošo skolu skolēniem, sākot no 1. septembra, Rīgas sabiedriskais transports būs par brīvu.
Diemžēl uz arodskolu skolēniem šie atvieglojumi neattiecas.
Šobrīd sabiedrisko transportu bez maksas izmanto skolēni no 1. līdz 4. klasei, bet pārējiem ir 60% atlaide, pērkot mēneša abonementa biļetes, vai 50% atlaide, ja pērk  biļetes.
Foto: www.kasjauns.lv
 
Pievienotās vērtības nodokli jeb PVN no 1. jūlija samazinās par vienu procentu – no pašreizējiem 22% uz 21%.
Tas tiek darīts tāpēc, lai Latvijas preces varētu konkurēt ar kaimiņvalstu precēm. Patlaban Lietuvā PVN ir 21%, Igaunijā – 20%.
 Arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis  (IIN) tiks samazināts, bet tikai no nākamā gada 1. janvāra un tikai  1 % no pašreizējiem 25 % uz 24 %. Turpmāko  trīs gadu laikā IIN tiks samazināts  līdz 20%. Par šiem grozījumiem Saeima pirmajā lasījumā jau nobalsoja.
Foto: www.nekrize.lv
 
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina pircējus būt uzmanīgiem.
Tas neiesaka veikt priekšapmaksu interneta veikalā www.helloriepas.lv , lai iegādātos preces, jo šis uzņēmums nav godīgs un ļoti iespējams, ka nesaņemsiet ne pasūtītās preces, ne arī naudu atpakaļ. PTAC uzlicis šim uzņēmumam naudas sodu 1500 Ls.
Foto: www.helloriepas.lv
 
Šopavasar no Infektoloģijas centrā pārbaudītajām ērcēm vairāk nekā 10 % bija inficētas ar encefalītu.
Inficētās ērces šogad ir vairāk nekā citus gadus. Tāpēc vislabāk ir vakcinēties savlaicīgi. Latvijas Infektoloģijas centrā vakcinēšanās maksā 21,50 Ls. Bet ērces tur noņem bez maksas no pl.  9 līdz pl. 20 vakcinācijas kabinetā un no pl. 20 līdz pl.  9 uzņemšanas nodaļā. Arī brīvdienās un svētku dienās.
Noņemto ērci var nodot pārbaudīt, vai nav inficēta (par maksu). Taču vēl vairāk ērču – ap 20 % ir inficētas ar Laima slimību. Tā arī ļoti bīstama, un vakcīnas pret to nav. Galvenais ir sākt ārstēšanos laikus.
Raksturīga inficēšanās pazīme ir ādas apsārtums, kas parādās ērces piesūkšanās vietā pēc 1 – 4 nedēļām. Apsārtums izplatās 3 – 4cm diametrā un pēc kāda laika pazūd. Bet pēc dažām nedēļām parādās nogurums, galvassāpes, nelabums, svara zudums, neliela temperatūra vai sāpes roku un kāju locītavās, pakausī vai mugurā.
Foto: www.lat.gorod.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
ASV notika divu dienu G8 valstu līderu sanāksme.
 To galvenās tēmas bija vardarbība Sīrijā, atbalsts arābu demokrātijai, Irānas un Ziemeļkorejas tieksme pēc kodolieročiem, miera plāni Afganistānai un reformas Mjanmā.
ASV prezidents Obama brīdināja, ka Eiropai līdz ar taupības pasākumiem jānodrošina ekonomikas izaugsme. Valstu līderi vienojās, ka jādara viss iespējamais, lai Grieķija paliktu eirozonā.
G8 valstis ir ASV, Lielbritānija, Kanāda, Francija, Vācija, Itālija, Japāna un  Krievija. Samitā piedalījās arī mūsu  
Valsts prezidents Andris Bērziņš, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Foto: www.cfr.org
 
Pagājušajā nedēļā Google Street View kartē tika iekļauta arī Latvija.
Tas nozīmē, ka Google lietotāji visā pasaulē  tagad var elektroniski ceļot pa visām ielām un vietām visā mūsu valstī ar fotogrāfiskās datu bāzes palīdzību. Street View ir populāra Google Maps bezmaksas funkcija, kas izveidota 2007. gada maijā un pieejama jau vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē. Ja gribat aplūkot kādu vietu, kartē pietuviniet to maksimāli tuvu un atvērsies ielas skats.
Street View satur tikai tos skatus, kurus var redzēt no publiski pieejamām vietām, un aizpludina visus mašīnu reģistrācijas numurus un cilvēku sejas. Pagaidām šajā kartē tuvplānā var aplūkot tikai vietas lielākajās pilsētās, bet karte tiks papildināta.
Foto: www.riga.in
 
Itālijā notika divas spēcīgas zemestrīces.
Pirmā ilga 20 sekundes un bija 6 balles stipra. Cietušas daudzas vēsturiskas celtnes: vecie cietokšņi, baznīcas, celtnes. Gāja bojā 6 cilvēki, bet ap 150 ievainoti. Otra zemestrīce bija 5 balles stipra un sagrāva vairākas mājas. No cietušajiem rajoniem evakuēti trīs tūkstoši cilvēku.
Zemestrīce Itālijā kļuva par traģēdiju siera mīļotājiem, jo tā sagrāva arī vairākas siera noliktavas un iznīcināja 300 000 Parmas siera rituļu par 250 miljoniem eiro.
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas