Search form

13.06.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.145


Nedzirdīgo ziņas
 
Sestdien, 9. jūnijā, notika izlaidumi mūsu abās skolās.
Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolu šogad beidza trīs klases, kopā 23 skolēni.
Rīgā skolēni nekārtoja valsts eksāmenus, bet veica skolas veidotu gala pārbaudījumu matemātikā, latviešu valodā, vēsturē, ģeogrāfijā un mājturībā. Visumā gala pārbaudījumu atzīmes bija tādas pašas kā mācību gada laikā un pārsteigumus nesagādāja.
Skolas direktore Kristiāna Pauniņa īpaši atzīmēja mājturības pārbaudījuma rezultātus. Katrs audzēknis tam izgatavoja kādu priekšmetu. Meitenes lielākoties darināja kleitas, bet puiši gatavoja kaut ko no koka, piemēram, dekoratīvo dēlīti ar savas mājas vārdu, kafijas galdiņu skolotājai, soliņu vecmāmiņai utt. Audzēkņu izdoma bija apbrīnojama! Tāpēc mājturības darbi arī saņēma vislabākās atzīmes, darbi izdevās kvalitatīvi, mākslinieciski –  varēja redzēt, ka tie gatavoti ļoti rūpīgi.
Šogad Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra 9. klasi absolvēja 11 skolēni.
Klases audzinātāja Gunta Petraško pastāstīja, ka valsts eksāmenus kārtoja 5 skolēni –  latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, pasaules un Latvijas vēsturē. Rezultāti ir veiksmīgi, atbilstoši skolēnu spēju līmenim un zināšanām. Pārējiem 6 skolēniem  bija ārsta atbrīvojums no pārbaudījumiem.
Par skolēnu turpmākiem plāniem lasiet avīzes Kopsolī jūlija numurā.
Foto: Linards Volkovs un www.vvbis-ac.valmiera.lv
 
Turpinās seriāls par mūsu jauno kalnu riteņbraucēju Emīlu Kramu.
Sestdien viņš piedalījās TREK MTB velomaratona 3. posma sacensībās Apē, kur veica 55 km distanci. Savā vecuma grupā 33 dalībnieku vidū viņš ieguva trešo vietu. Pēc 3 posmiem kopvērtējumā viņš ir 5. vietā savā vecuma grupā.
Šajā posmā piedalījās arī Andis Krams, ieņemot 66. vietu 88 dalībnieku grupā.
 Pavisam ir 6 posmi, nākamie:  Talsos 1. jūlijā,  Cēsīs 29. jūlijā un pēdējais  – Siguldā 18. augustā.
Foto: no Emīla Krama personiskā arhīva
 
Turpinās otrreizējā lietas izskatīšana par  nedzirdīgo olimpisko spēļu organizēšanas neveiksmi Slovākijā.
Pagājušajā gadā par Nedzirdīgo ziemas olimpisko spēļu organizēšanai paredzēto naudas līdzekļu piesavināšanos Slovākijā notiesāja Jaromiru Rudu un Staņislavu Furdu. Lietā tagad ir jauni pierādījumi, ko izskata reģionālā tiesa. 
Ruda bija Slovākijas Nedzirdīgo olimpisko spēļu komitejas priekšsēdētājsViņam bija jāorganizē17. Nedzirdīgo ziemas olimpiskās spēles Slovākijā. Bet tās tika atsauktas vienu nedēļu pirms to sākuma. Daudzi sportisti tur jau bija ieradušies un tādējādi zaudēja ieguldīto naudu. Tas viss kopumā radīja sliktu iespaidu par Slovākijas valsti.
2011. gada jūnijā Rudam un notāram Furdam piesprieda attiecīgi 13 un 14 gadu cietumā par 1,6 miljonu eiro piesavināšanos. Bet sprieduma pārsūdzēšana novedusi lietu līdz otrreizējas izskatīšanas uzsākšanai  2012. gada 12. janvārī. Tagad to izskata atbilstoši komerclikuma, nevis krimināllikuma prasībām. Tādējādi Ruda un Furda cer izvairīties no piespriestā smagā soda par šo olimpisko spēļu izgāšanu. 
Foto: www.krimi.noviny.sk
 
 
Latvijas ziņas
 
Finanšu ministrija izstrādājusi likumprojektu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu daudzbērnu ģimenēm 50% apmērā.
Arī Demogrāfisko lietu padome šo likumprojektu atbalsta. Nodokļa atlaidi no nākamā gada 1. janvāra saņems ģimenes, kurās ir trīs un vairāk bērnu.
Foto: www.gorod.lv
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vēlas noskaidrot iedzīvotāju viedokli par pašvaldību domes sēžu tiešraidēm internetā.
 Ja iedzīvotāju vairākums  vēlēsies, tad katrai pašvaldībai savā interneta mājaslapā vajadzēs publicēt domes sēžu ierakstus.
 Iedzīvotāji savu viedokli līdz 1. jūlijam var izteikt ministrijas mājaslapā: http://www.varam.gov.lv/lat/aptauja/vairakjautajumu_aptauja
Foto: www.tvnet.lv
 
Latvijas Banka izlaidusi  2 jaunas lata monētas: jubilejas sudraba monētu "Rīgas Zooloģiskais dārzs" un parasto – ar eža attēlu.
Visas jubilejas monētas tiek veidotas kā mazi mākslas darbi par godu izciliem Latvijas  notikumiem un vērtībām.
 Šogad monēta veltīta Rīgas Zooloģiskā dārza 100 gadu jubilejai. Tās maksimālā tirāža – 5000 eksemplāru, un cena, pērkot bankā,  33.20 lati.
 Bet monētas ar eža attēlu nonāks brīvā apritē bankās, veikalos, uzņēmumos un citur.  Monētas kaltas Vācijā.
Foto: www.latgold.lv
 
Valdība neplāno referendumu par eiro ieviešanu.
 2003. gadā, kad Latvija balsoja par pievienošanos Eiropas Savienībai, tā nobalsoja arī par pievienošanos eirozonai. Tā rīkojušās arī dažas citas jaunās ES valstis.
 Tomēr daļa politiķu, daudz uzņēmēju un vairākums tautas Latvijā domā citādi un apsver iespēju šajā jautājumā rīkot referendumu.
Foto: www.apollo.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Spānija savu banku atbalstam saņems aizdevumu līdz 100 miljardu eiro (70 miljardu latu) apmērā.
 Palīdzību sniegs tieši Spānijas finanšu sistēmai, nevis ekonomikai kopumā. Tā nav glābšana krīzes situācijā kā Grieķijai. Bankas  iegūs atbalsta  aizdevumu uz ļoti izdevīgiem nosacījumiem, un tā izlietojumu pārzinās Spānijas valdība.
Foto: www.db.lv
 
Nemieros Sīrijā, kas sākās pagājušā gada martā, gājuši bojā vairāk nekā 14 tūkstoši cilvēku.
 No tiem apmēram puse ir civiliedzīvotāji. Tur katru dienu  joprojām notiek sadursmes un iet bojā cilvēki. Tāpēc Lielbritānija, Francija un ASV vēlas ātru ANO Drošības padomes rīcību miera nodrošināšanai Sīrijā. Taču starptautisko drošības spēku ievešana Sīrijā nav iespējama, jo Krievija un Ķīna   pret to iebilst.
Foto: www.gorod.lv
 
Krievijas  kultūras ministrs rosina  apbedīt boļševistiskā režīma pirmo līderi Vladimiru Ļeņinu.
Ļeņina iebalzamētās mirstīgās atliekas mauzolejā Sarkanajā laukumā Maskavas centrā atrodas kopš viņa nāves 1924. gadā. Tas ir atvērts publikai, tomēr pie tā vairs nestāv milzīgas rindas kā padomju laikā. Mirušie ir jāatdod zemei!
Foto: www.apollo.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas