Search form

19.10.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.161


LATVIJAS ZIŅAS 
Televīzija piedāvā teātra izrādi ar subtitriem
Sestdien, 20.oktobrī, pl. 13. 05 Latvijas Televīzijas 1. kanālā būs Dailes teātra izrāde „Minhauzena precības” ar subtitriem
Tā ir romantiska komēdija par mīlestību un sapņiem par laimi. Kādā sniegputeņa naktī Latvijā, Duntes muižā ierodas Krievijas ķeizarienes svīta, kurā ir arī pasaulslavenais fantazētājs Minhauzens. Skaistajai muižas īpašniecei Jakobīnei jāizvēlas īstais no trīs pielūdzējiem… Pēc daudziem jautriem pārpratumiem viņa dod jāvārdu Minhauzenam.
Foto: www.ltv1.lv
 
Lidosta „Rīga” sniedz bezmaksas palīdzību arī nedzirdīgiem pasažieriem
Visu 25 ES valstu lidostās cilvēki ar invaliditāti var saņemt bezmaksas palīdzību.
Lidostas pienākums ir sniegt šiem pasažieriem nepieciešamo palīdzību, piemēram, reģistrēties lidojumam un iekāpt lidmašīnā. Palīdzību var izmantot arī nedzirdīgie cilvēki.
Piemēram, kāda nedzirdīga pensionāre nekad iepriekš nebija lidojusi. Viņa bija uztraukusies un nezināja, kā rīkoties un orientēties lidostā. Viņai tika pasūtīts lidostas darbinieks – asistents, kas viņu sagaidīja lidostas zālē pie informācijas stenda, palīdzēja nokārtot visas formalitātes un aizveda līdz lidmašīnai.
Reizēm palīdzība var noderēt arī tādam jaunam nedzirdīgam cilvēkam, kam ir liela pieredze ceļošanā ar lidmašīnu. Piemēram, nesen bija gadījums, kad nedzirdīgs jaunietis nopirka biļeti uz Londonu, bet neaizlidoja. Viņš stāvēja rindā, lai reģistrētos un nodotu bagāžu. Kad pienāca viņa kārta, reģistrēšanās jau bija beigusies un viņu vairs neielaida lidmašīnā.
Izrādās, viņš stāvēja rindā, kur cilvēki reģistrējās arī uz citu reisu. Tajā laikā bijis paziņojums, ka pasažieriem uz Londonas reisu nevajag stāvēt rindā, bet apiet to. Nedzirdīgais pasažieris, protams, šo informāciju skaļrunī nedzirdēja, tādējādi zaudēja naudu, jo bija spiests vēlreiz pirkt biļeti lidošanai nākamajā dienā. Ja viņš būtu pieteicis palīdzību, tad nebūtu jāpiedzīvo šī nepatīkamā situācija.
 
Kā pieteikt palīdzību lidostā?
To var veikt visu diennakti pa e-pastu: [email protected], kā arī zvanot vai rakstot sms uz tel: +371 27877008.
Jānosūta īsziņa vai e –pastā šāda ziņa: „Labdien, lūdzu nodrošināt palīdzību VĀRDS, UZVĀRDS (DEAF) lido DATUMS, reisa nr. _________.
Palīdzība jāpiesaka, jau reģistrējot biļeti, bet, ja tas nav izdarīts, tad vēlams 48 stundas pirms lidojuma. Palīdzību var pieteikt arī uz vietas, bet tad būs jāuzgaida apmēram 15 – 20 minūtes, kamēr kāds darbinieks atbrīvosies.
Lidostā ir divi darbinieki, kas māk zīmju valodu, bet viņi strādā maiņās. Ja savlaicīgi informēsiet, tad lidosta priekš jums ieplānos tieši šos darbiniekus.
 
Kurā vietā jāgaida lidostas darbinieks?
Izlidošanas/Departure zālē jāiet pie pirmā vai nr.1 reģistrācijas galdiņa, kur blakus ir informācijas stends (pie griestiem liels ‘i” burts). Jūs tur informējat darbinieku, ka ir pieteikta palīdzība, un tad jādodas uz tikšanās punktu. Tur pienāks apkalpošanas darbinieks.
Foto: www.riga-airport.com, www.123rf.com
 
Vai nedzirdīgie var adoptēt bērnus?
No 8. oktobra līdz 30. novembrim norisinās Labklājības ministrijas kampaņa „Adopcija – arī tā rodas ģimene”. Tās mērķis ir veicināt adopciju.
Pašlaik Latvijā vairāk nekā tūkstoš  bērnu aug bez vecākiem. Vislabākais veids, kā viņus iekļaut ģimenē, ir adopcija. Bet vai arī nedzirdīgie var adoptēt bērnus? Jā, var, nedzirdība tam nav šķērslis. Tomēr jāsaprot, ka adopcijā galvenais ir bērna iespējas uzaugt tādā ģimenē, kas spēj viņam sniegt pilnvērtīgu attīstību.
Adoptēt var jebkurš cilvēks, kurš ir sasniedzis 25 gadu vecumu un kuram ir vismaz 18 gadu starpība ar adoptējamo bērnu. Ja vienam no laulātajiem nav 25 gadi, bērnu adoptēt nedrīkst.
 Ja pāris dzīvo civillaulībā, bērnu var adoptēt viens no viņiem, jo cilvēki, kas nav laulāti, nevar katrs adoptēt vienu un to pašu bērnu. Var adoptēt arī cilvēks, kurš dzīvo viens pats.
 Lai pieteiktu adopciju, jāvēršas savas dzīvesvietas bāriņtiesā. Bāriņtiesa sešus mēnešus veic ģimenes izpēti, lai iepazītos ar adoptētāju. Ja bāriņtiesa atzīst, ka cilvēks var adoptēt, viņu iekļauj Adopcijas reģistrā un viņam jāpiesakās Labklājības ministrijā. Ministrija  sniegs informāciju par bērniem, kurus iespējams adoptēt. Ja adoptētājs grib tikties un iepazīties ar kādu bērnu, ministrija viņam izsniedz norīkojumu.
Ja bērns ir iepaticies, tad desmit dienu laikā pēc tikšanās atkal jāiesniedz iesniegums Bāriņtiesai ar lūgumu atļaut adoptēt konkrēto bērnu. Bāriņtiesa līdz sešiem mēnešiem turpinās vērtēt un sniegt atbalstu ģimenei, lai saprastu, vai starp vecākiem un bērnu veidojas ģimeniskas attiecības. Pēc šī vērtēšanas laika beigām bāriņtiesa pieņem atbilstošu lēmumu. Ņemot vērā šo lēmumu, par bērna adopciju lems tiesa.
Foto: www.draugiem.lv
 
Fotoradari atkal darbojas!
   No 13. oktobra Latvijā atsāka darboties fotoradari. Tie  pārsvarā izvietoti Rīgā un Rīgas reģionā, bet pārējos Latvijas reģionos pastiprināti strādā Ceļu policija. Pašlaik ne tikai stacionāro, bet arī pārvietojamo radaru izvietošanas vietas ir pieejamas Valsts policijas mājaslapā: http://www.vp.gov.lv/?id=636&said=634&topid=668.
Foto: www.db.lv
 
 
ĀRZEMES ZIŅA
Nedzirdīgo jauniešu pāri ieslēdz lielveikalā
Kāds nedzirdīgo jauniešu pāris ap septiņiem vakarā apmeklēja lielveikalu Francijas pilsētā Reimsā. Staigājot pa veikalu,  abus pārsteidza tas, ka vienā mirklī nodzisa gaismas. Paveroties apkārt, viņi saprata, ka pēkšņi  palikuši vieni paši aizslēgtā lielveikalā.
 Par laimi, Francijā piedāvā ārkārtas gadījumu telefona līniju nedzirdīgajiem, tāpēc viņi varēja nosūtīt īsziņu uz 114 un policija ieradās notikuma vietā, kaut arī pārim nācās gaidīt divas stundas, lai tiktu laukā.
 Viss beidzās labi, tomēr – kas notiktu, ja nebūtu mobilā telefona?  Viņiem būtu jāgaida līdz rītam vai arī  jāiedarbina signalizācija.
Foto: www.rfi.fr
 
 
VIDEOLOGS
„Latgale” – jaunie LNSF čempioni!
Divas dienas risinājās Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas čempionāts telpu futbolā Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē. Piedalījās trīs komandas, kas savā starpā katra ar katru tikās divas reizes. Par čempioniem kļuva „Latgales” komanda, otrajā vietā sporta klubs „Tālavas Nedzirdīgo sports”, bet trešie palika Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports”. Turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma spēlējošais treneris Andrejs Bogdanovs no komandas Latgale. Turnīra rezultatīvākā spēlētāja balvu par 11 gūtiem vārtiem saņēma Artūrs Beitiks no kluba „Tālavas Nedzirdīgo sports”. Skatieties video.
Video: Zigmārs Ungurs

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas