Search form

23.11.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.166


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Rēzeknē turpinās projekta  „Klusuma pasaule” aktivitātes  
Rēzeknieši aktīvi organizē dažādus pasākumus projekta „Klusuma pasaule” ietvaros. 13. novembrī pasākumā „Zini savas tiesības veselības aprūpē” notika diskusija par medicīnas tēmām: „Kur saņemt palīdzību un kompensāciju, ja ārstniecības iestādē radušās problēmas?”, „Vai ir tiesības iepazīties ar saviem medicīniskajiem dokumentiem?” u. c.
Vēl viens pasākums šī projekta ietvaros:  17. novembrī rēzeknieši  interešu kluba „Juniors” nodarbībā  dalījās savā pieredzē un ieteikumos par izglītības iespējām un nodarbinātības jautājumiem.
Foto: Inese Geduša
 
Latvijas dzimšanas dienu atzīmēja mūsu biedri visā Latvijā
Rīdzinieki svētkus atzīmēja „Rītausmā” jau 14. novembrī. Rēzeknē 16. novembrī notika
pārruna par valsts svētkiem, bet 18. novembrī rēzeknieši piedalījās savas  pilsētas rīkotajos pasākumos centrā, pie Māras pieminekļa. Tukumnieki kopā ar rīdziniekiem  18. novembrī devās 20 km pārgājienā.  Kuldīgā valsts svētkiem veltīts pasākums notika 16. novembrī, bet tieši svētku dienā savā klubā biedri pulcējās vienīgi  Liepājā. Valmierā un Ventspilī   mūsu ļaudis uz sarīkojumu kopā sanāca vēlāk – 19. novembrī.
Foto: Juris Grundulis
 
Valmierā daudz apaļo gadu jubilāru
Valmieras biedrība 24. novembrī sveiks savus  apaļo gadu jubilārus. Nosauksim jubilāru vārdus, varbūt jūs arī vēlēsieties aizbraukt  apsveikt kādu no viņiem.
Viscienījamāko jubileju – 90 gadus atzīmēs Hermanis Alfrēds Arnts, stoņdesmitgadi – Dzidra Mieze, 75 gadus – Jānis Skerškāns. Septiņdesmitgadnieces ir četras: Emerika Cināte, Edīte Jurka – Jirgena, Dzintra Ķuze un Dacija Zīle.
Ar krietni aizvadītiem 65 gadiem var lepoties Arvīds Švagris un biedrības vadītāja Dace Lāce.
60 dzīves gadus atzīmēs Mihails Romāns, 55 – Ilze Ilzēna, 50 – Igors Dārziņš un Andrejs Šnepsts. Bet bijusī Valmieras skolas skolotāja Skaidrīte Pāpe 85 gadu jubilejā tiks sveikta mājās, tāpēc ka ir neredzīga.
Mēs, videoziņu komanda,  arī sirsnīgi sveicam visus minētos jubilārus svētkos!
Jubilāru sveikšana būs pl. 12, bet vēlāk –  pl. 14 projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notiks latvisko tradīciju pasākums „Katrīnas”.
Foto: www.lns.lv
 
Pirmais Ziemeļu – Baltijas valstu Nedzirdīgo čempionāts telpu futbolā
No 14. līdz 18. novembrim Latvijas telpu futbola komanda piedalījās 1. Ziemeļvalstu – Baltijas Nedzirdīgo čempionātā telpu futbolā Somijā. Tajā piedalījās arī Somija, Dānija, Zviedrija un Norvēģija. Šo komandu konkurencē visas spēles Latvija diemžēl zaudēja. Turnīrā uzvarēja Norvēģijas komanda, seko Zviedrija, Dānija.
Foto: www.deafbold.com
 
Veiks pētījumu par kohleārās implantācijas nozīmi un rezultātiem
1978. gadā ASV notika pirmā kohleārās implantācijas operācija pasaulē. Pašlaik visā pasaulē kohleāro implantu  lieto tūkstošiem cilvēku.
Latvijā pirmā šāda operācija bija 2000. gadā P. Stradiņa slimnīcā, un to veica profesors E. Lēnhards no Vācijas, bet no 2002. gada šīs operācijas veic Latvijas ķirurgi.
Šobrīd Latvijā vairāk nekā 170  bērnu ar implantu. Operācijas izmaksas ir līdz 18 000 latu vienai ausij, un tās bērniem apmaksā valsts  (citās Eiropas valstīs implantu apmaksā abām ausīm). Valsts maksā arī 75 Ls pabalstu mēnesī ģimenēm implantētā bērna rehabilitācijai.
Par implanta operāciju bērniem tuvāk jāinteresējas Latvijas Bērnu dzirdes centrā Rīgā, Lielvārdes ielā 68/1, bet pieaugušiem (no 18 gadu vecuma) jāgriežas P. Stradiņa slimnīcā.
Internetā rodamas ziņas, ka iecerēts veikt pētījumus par kohleārās implantācijas nozīmi un rezultātiem. 2012. gada decembrī no ASV budžeta piešķirti 2 milj. ASV dolāru Ročesteras Tehnoloģiju institūtam, un tas jau uzsācis vienu no šādiem pētījumiem.
Plašāk par šo tēmu lasiet „Kopsolī” decembra numurā.
Foto: www.medgadget.com
 
Krievijā realizē programmu nedzirdīgo iekārtošanai darbā
Oktobra beigās Krievijas pilsētā Tjumeņā notika reģionālā Sociālo projektu izstāde, kurā īpaša uzmanība bija pievērsta nedzirdīgo iekārtošanai darbā. 
Šajā pasākumā piedalījās dažādu invalīdu sabiedrisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvji, kas  atbalsta un īsteno nedzirdīgo nodarbinātības projektus.
Programmā par dzirdes invalīdu iekārtošanas darbā līdz šā gada beigām būs izveidotas 268 jaunas darbavietas. Šo programmu finansiāli atbalsta Krievijas valdība, un  šajā valstī tas ir pirmais šāda veida projekts, ko turpinās  arī  2013. gadā.
Foto: www.deafnet.ru
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
Palielina vecāku pabalstu
Ar 2013. gada 1. janvāri minimālais vecāku pabalsts tiks  paaugstināts no 63 līdz 100 latiem mēnesī. Vecāku pabalstu pieprasīšanas noteikumi nav mainīti. Lai saņemtu pabalstu, iesniegumu varēs iesniegt jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā.
Uzmanību! No nākamā gada janvāra līdz martam tehnisku iemeslu dēļ cilvēki pabalstu saņems pašreizējo  63 latu apmērā. Starpību starp pašreizējo un jauno pabalstu tā saņēmējiem izmaksās līdz 2013. gada 1. aprīlim.
Foto: www.puaro.lv
 
Būs lielāki arī bērna kopšanas pabalsti
No 2013. gada 1. janvāra bērna kopšanas pabalsts un piemaksa par bērna kopšanu vecumā līdz pusotram gadam paaugstināsies līdz 100 latiem mēnesī. Šobrīd par bērna kopšanu vecumā līdz 1 gadam var saņemt  50 latus, bet par bērna kopšanu  no 1 – 1,5 gada vecumam  – 30 latus.
Tātad visiem cilvēkiem , vienalga, vai viņi iepriekš ir strādājuši vai nav, par bērna kopšanu līdz pusotram gadam  pabalsts būs 100 latu mēnesī. Savukārt par bērna kopšanu  no pusotra līdz diviem gadiem – 30 latu mēnesī.
Bet par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem vecumā līdz pusotram gadam piemaksās vēl 100 latu mēnesī līdz bērnu pusotra gada vecumam, bet tālāk – no pusotra līdz diviem gadiem piemaksa būs 30 latu mēnesī par katru nākamo bērnu. Visas  piemaksas izmaksās papildus bērna kopšanas vai vecāku pabalstam.
Starpību starp pašreizējo un aprēķināto  jauno pabalstu visos gadījumos izmaksās līdz 2013. gada 1. aprīlim.
Foto: www.bnn.lv
 
 
VIDEOLOGS
Katru gadu mūsu galvenajā kultūras centrā Rītausma notiek tradicionālais pasākums „Zelta briedumā”, kad  apaļo gadu jubilāri rīdzinieki radu un draugu lokā atzīmē savas jubilejas. Tas notika arī šogad, tieši pirms Latvijas dzimšanas dienas – 17. novembrī. Šogad apaļo jubileju nosvinēja 15 jubilāri. Skatieties video.
Video: Ivars Kalniņš

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas