Search form

30.11.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.167


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
Daugavpiliešu mazais šoviņš
24. novembrī projekta „Klusuma pasaule” ietvaros šajā biedrībā bija tematiskais vakars „Iespēja iejusties citā tēlā”. Daugavpilī jau bijusi Cepuru balle, Makaronu balle… ko vēl var izdomāt? Radās doma: pasākuma dalībnieki sagatavo „mājasdarbu”– katrs izveido savu tēlu, pēc tam ar to klubā uzstājas.
Seši dalībnieki bija malači – viņi katrs sagatavoja savu mazo šoviņu. Piemēram, biedrības vadītāja Elvīra tēloja Ukrainas, bijušo valdības vadītāju , tagad cietumā ieslodzīto Jūliju Timošenko, kas visiem sūdzējās par to, ka bez vainas ielikta aiz restēm.
Vislabāk savu lomu nospēlēja Broņislavs Radkevičs. Kāda loma viņam bija? Verka Serdjučka, kas dziedāja un dejoja.
Arī citi parādīja interesantas lomas, piemēram, Gaļina Gura tēloja skolotāju. Pasākumā labi jutās arī viesi no citām biedrībām, piemēram, Puhovsku pāris, kas uz vietas sarīkoja jautras spēles.
Foto: Elvīra Čaika un Skaidrīte Garuole
 
LNS darbinieki tiekas ar valmieriešiem skolā un biedrībā
26. novembrī LNS darbinieku grupa  piedalījās Valmieras skolas projektu nedēļas pasākumā, tiekoties ar 5. – 12. klases skolēniem.
LNS viceprezidente Sandra Gerenovska informēja par LNS darbību, sociālās rehabilitācijas un  tulku pakalpojumiem, īpaši uzsverot jauniešu nepieciešamību un iespējas turpināt izglītību, izmantojot surdotulku. Sandra stāstīja par savu pieredzi, kā veidojusies viņas darba karjera.
Lilita Janševska iepazīstināja  ar Zīmju valodas attīstības nodaļas darbu, bet Māra Lasmane un Laura Klāsupa pastāstīja par piedzīvoto skaistumkonkursos Latvijā un Čehijā.
Brigita Aldersone aicināja jauniešus piedalīties dažādās kultūras dzīves norisēs, piemēram,   skaistumkonkursā „ Mis un Misters LNS 2013”.
Skolēnu atsaucība bija liela, un viņi saņēma atbildes uz visiem saviem jautājumiem, bet divi pat pieteicās uz skaistumkonkursu.
Pēc tam grupa devās uz Valmieras biedrības klubu, lai tiktos ar turienes biedriem. 
Foto: www.vvbis-ac.valmiera.lv  
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
Aizbraukušos speciālistus aicina atpakaļ
Šogad par atgriešanos Latvijā oficiāli interesējušies tikai 30 aizbraucēji. Bet tādu jau ir pāri 200 tūkstošiem.
Tagad būvniecības uzņēmumiem vajag prasmīgus amatmeistarus dažādās specialitātēs. Kaut arī Latvijā ir daudz bezdarbnieku, tomēr grūti atrast labus darbiniekus. Augsti kvalificētie celtniecības speciālisti  atraduši izdevīgu darbu ārzemēs, bet iespējamos palīgstrādniekus Latvijā neapmierina zemais atalgojums.
Būvniecības apjoms nav samazinājies, tikai privātmājas būvē mazāk. Vairāk ceļ lielus objektus, piemēram, tādus kā Nacionālo bibliotēku.
Būvniecības firmu vadītāji domā, ka vajag vairāk skaidrot par darba iespējām Latvijā dažādās profesijās, piemēram, tādās kā galdnieki, krāsotāji, elektriķi un citi, un tas jādara jau arodskolās un profesionālās vidusskolās,  jāuzlabo arī apmācības pieprasītajās profesijās.
Daži piemēri! Būvniecības firma "Konvent Rīga" apliecina: „Pasūtījumu mums  ir daudz, tāpēc nolēmām aicināt atpakaļ daļu savu bijušo meistaru, kuri atrodas peļņā ārvalstīs. Vienīgais veids, kā to varam sekmīgi izdarīt, ir nodrošināt šiem speciālistiem labu algu un darbu.”
Arī firma "RBS SKALS" joprojām meklē konstrukciju montētājus, betonētājus, ūdensvadu un kanalizācijas, gāzes un vēdināšanas sistēmu speciālistus utt.
 Foto: www.kasnotiek.com
 
Uzmanību! Latvijā internetā uzdarbojas "policijas izspiedējvīruss”
Strauji izplatās izspiedējvīruss, kura uznirstošais logs rāda tekstu samērā labā latviešu valodā, izmanto  Latvijas policijas atribūtiku un nobloķē lietotāja datoru. Lielākai ticamībai tiek parādīta arī lietotāja IP adrese un lietotāja fotogrāfija (ja pieejama webkamera).
Ja jūsu dators ir inficēts, tad nekādā gadījumā nemaksājiet par tā atbloķēšanu (tiek pieprasīti 50 Ls). Policija neuzliek sodu un neveic tā piedziņu šādā veidā. Meklējiet palīdzību pie sava datorspeciālista!
Plašāku informāciju skatīt šeit: http://www.lns.lv/lat/jaunumi/?doc=9255.
Foto: www.cert.lv
 
Par braukšanu bez biļetes Rīgā – līdz 40 latu sods
Līdz šim sods par braukšanu bez biļetes Rīgā bija 2 – 5 Ls, un tas bija jāsamaksā uz vietas. Tagad sodu lielums par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā ir mainīts.
 Ja pārkāpums izdarīts pirmoreiz gada laikā,   pasažierim par braukšanu bez biļetes uz vietas jāmaksā 3 lati vai ar pārskaitījumu – 5 lati viena mēneša laikā.
Ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, sods ir 10 lati, bet par katru nākamo atkārtoto pārkāpumu sodu palielinās vēl par 10 latiem, un tā tas var pieaugt līdz pat 40 latiem.
Uzmanību braucējiem, kam tiesības braukt bez maksas: ja braucienu nereģistrē, sods ir no 2 līdz 20 latiem atkarībā no sodīšanas reizēm.
Sodu uz vietas varēs samaksāt arī ar bankas maksājumu karti. Kontrolierim būs planšetdators pārkāpēja datu pārbaudei. Ja pārkāpējs savus datus neuzrādīs, tad tiks izsaukta policija. Soda nemaksātāju varēs nodot soda piedziņas veikšanai, kā arī bloķēt viņa e-talonu.
Foto: www.db.lv
 
Aicina pieteikt 2012. gada Labo zvaigzni Rīgā
28. novembrī sākusies Rīgas domes akcija „Labā zvaigzne Rīgā 2012”. Ikviens rīdzinieki līdz 17. decembrim var pieteikt cilvēkus vai organizācijas, kas ārpus saviem darba pienākumiem brīvprātīgi, ar darbiem vai vārdiem palīdz citiem cilvēkiem.
Savu „Labo zvaigzni 2012” var pieteikt, izvēloties kādu no 9 nominācijām. Padomājiet par to, arī mums tādu cilvēku netrūkst.
Pieteikuma anketas var aizpildīt elektroniski Rīgas domes interneta vietnē www.riga.lv, Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas Sociālā dienesta centros un Rīgas dienas centros. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 2013. gada 6. janvārī, Zvaigznes dienā.
Foto: www.riga.lv
 
Kristīgajā pasaulē sākas Ziemassvētku gavēnis un Advents
No 28. novembra sācies Ziemassvētku gavēnis, kas būs līdz 6. janvārim.  Ko tas nozīmē? Gavēnis  zināms jau no seniem laikiem – no 4. gs. Sākotnēji ļaudis gavēja septiņas dienas, bet vēlāk pat līdz   40 dienām. Gavēņi notiek vairākas reizes gadā, lielākie – pirms Lieldienām un Ziemassvētkiem.
Šajā laikā  jāatturas no vairāku galveno  pamatproduktu lietošanas uzturā.
Ir vairāki atšķirīgi gavēņi. Ļoti stingrā gavēnī ēd maizi un  neapstrādātu (negatavotu) augu barību bez eļļas. Stingrā gavēnī ēd  vārītus augus kopā ar augu eļļu. Parastā gavēnī  lieto visu iepriekšminēto plus zivis. Vēl ir viegls gavēnis, kad ēd visu, izņemot gaļu, olas, pienu.
 Bet gavēnis nav tikai ēšanas maiņa Galvenais ir garīgā attīrīšanās –  jāizvairās no sliktām domām un darbiem, jāatsakās no kaitīgiem ieradumiem.
Bet šosvētdien, 2. decembrī, Ziemassvētku brīnuma gaidās iedegsim pirmo svecīti savā Adventes vainagā. Iemirdzēsies arī lielās svētku egles – Rīgā, Doma laukumā un citur Latvijas pilsētās. Lai šīs gaismas stari sasilda ikvienu sirdi, un Brīnums ienāk mūsu dzīvē īstajā brīdī!
Foto: www.talimba.com
 
 
VIDEOLOGS
Kas notiek ar bijušām Rīgas Nedzirdīgo skolas un internāta ēkām
Skatieties video!
Nedzirdīgo sabiedrība interesējas par bijušās Rīgas Nedzirdīgo skolas un internāta ēku Čaka ielā 42 pašreizējo situāciju. Noskaidrojām, ka abās ēkās pašlaik saimnieko Rīgas Domes SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”.
 Tās pārstāvis Krists Leiškalns pastāstīja: „Skolas ēkā strādā mūsu darbinieki. Paredzam atrasties tur ilgu laiku, tāpēc veikti nelieli nepieciešamie remontdarbi.”
 Skolas basketbola laukumā visticamāk būs autostāvvieta.
Arī LNS piederošā internāta ēka  no 20. septembra iznomāta tā paša SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” administratīvām vajadzībām. Nav zināms, cik ilgi šī iestāde ēku īrēs. Skatieties video!
Video: Juris Grundulis
 
Draudzības spēles Tukumā
LNS Rīgas biedrība 25. novembrī bija sarīkojusi draudzības spēles, kurās piedalījās Rīgas, Jelgavas un Tukuma biedri. Šīs spēles kļūst par tradīciju, jo notika ceturto gadu pēc kārtas. Šoreiz spēles risinājās volejbolā un stafetē. Piedalījās 4 komandas, kopā 20 dalībnieki. Volejbolā uzvarēja Jelgavas 1. komanda, bet stafetē – Tukuma komanda. Skatieties video.
Video: Ilga Māliņa

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas