Search form

14.12.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.169


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
Uzmanību! No 2013. gada jauna kārtība tulka pakalpojuma saņemšanā
Kā jau videoziņās Nr.165 iepriekš informējām, Saeima 15.novembrī pieņēma grozījumus Invaliditātes likumā un no 2013. gada 1. janvāra katram nedzirdīgam cilvēkam būs tiesības saņemt surdotulka pakalpojumu līdz 120 stundām gadā.
Tāpēc mainās tulka pakalpojuma pieteikšanas un saņemšanas kārtība.
Lai saņemtu pakalpojumu, nepieciešams iesniegt:
1) iesniegumu (paraugu skat. šeit. Nospiedīsiet „iesnieguma paraugs” un tas atvērsies);
2) ārsta izziņu, kurā rakstīts, ka jums ir dzirdes traucējumi un tos nevar kompensēt ar tehniskajiem palīglīdzekļiem, tāpēc nepieciešams surdotulka pakalpojums;
3) invaliditātes apliecības kopiju.
Visiem Latvijas nedzirdīgajiem, kuri plāno izmantot tulka pakalpojumu, dokumenti jāiesniedz Rīgā, Elvīras ielā 19, sekretārei vai jāsūta pa pastu. Pēc dokumentu iesniegšanas tiks slēgts rakstisks līgums.
Ja  plānojat izmantot tulka pakalpojumu jau 2013. gada 2. vai 3. janvārī, dokumenti LNS jāiesniedz tagad, decembrī!
Kamēr dokumenti nebūs nokārtoti, jūs tulka pakalpojumu par valsts naudu nevarēsiet saņemt.
Foto: www.uiowa.edu
 
Rīgas čempioni – „Kurzemes vanagi”
Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports” organizētais Rīgas Nedzirdīgo kausa izcīņas turnīrs basketbolā vīriešiem ilga no 4. novembra līdz 9. decembrim. Spēles notika svētdienās Rīgas 51. vidusskolā. Piedalījās trīs komandas. Visas uzvaras izcīnīja tikai viena komanda – „Kurzemes vanagi”, tā savāca maksimālo punktu skaitu: 8, un kļuva par Rīgas nedzirdīgo čempioniem. Komandā spēlēja Kristaps un Sandis Ķikuri, Guntis Vicinskis, Mareks Ašmanis un Pēteris Logins. Otrajā vietā „Vidzeme”, bet trešajā – „Riga Run”.
Foto: Andris Bergmanis
 
Liepājnieki ievēroti savā pilsētā
Liepājā 13. decembrī  notika tradicionālais Ziemassvētku labdarības koncerts, kurā uzstājās cilvēki ar īpašām vajadzībām. Šādu koncertu katru gadu organizē Liepājas Sociālais dienests.
Mūsu Liepājas biedri šogad koncertā piedalās gan ar dejām, gan melodeklamāciju. Alda Ādamsona vadībā Liepājas viņi nodejoja 2 dejas: „Ak jaunība” un „Dvīņu deja” un izpildīja melodeklamāciju „Miljons domu nakts”. Liepājnieki šajos Ziemassvētku koncertos piedalās katru gadu jau no 2004. gada. 
Foto: www.irliepaja.lv
 
Petīcija par amerikāņu zīmju valodu nonāks Baltajā namā
Iepriekšējās videoziņās stāstījām par  parakstu vākšanu internetā petīcijai par Amerikāņu zīmju valodas (ASL) statusa palielināšanu. Vajadzēja vismaz 25 tūkstošus parakstu, bet tagad  savākti vairāk nekā 27,5 tūkstoši.
Prezidenta Obamas administrācijai būs jāizskata šī petīcija un jādod oficiāla atbilde. Interesanti, ka to  iesniedza kāds nedzirdīgs karikatūrists. Viņš uzskata, ka zīmju valodai jādod tādas pašas tiesības kā runas valodai, lai to var norādīt tautas skaitīšanā un lai zīmju valodas lietošana tiktu nodrošināta medicīnas un tieslietu jomā.
Foto: www.change.org
 
Somijas valdība atbalstīs Pasaules nedzirdīgo federāciju (PNF)
Somijas parlaments piešķirs 50 tūkstošus eiro finansējumu  PNF, lai tā varētu turpināt pildīt darboties 70 miljonu nedzirdīgo tiesību aizsardzībā – īpašu uzmanību pievēršot attīstības (nabadzīgākām) valstīm.
 Valdība sola piešķirt finansējumu  arī 2014. gada budžetā.PNF galvenais finansējuma avots ir dalībvalstu organizāciju biedru maksa. Vēl papildu finansējumu nodrošina Somija, kas ir vienīgā valsts, kas finansē šo organizāciju. PNF sekretariāts atrodas Somijas galvaspilsētā Helsinkos.
Foto: www.wfdeaf.org
 
 
LATVIJAS UN ĀRZEMJU ZIŅAS
Snigšanas laikā varēs braukt par brīvu
Sākot ar 13. decembri, autovadītāji Rīgā tajās dienās, kad stipri snigs, uzrādot auto reģistrācijas apliecību, var par brīvu braukt pilsētas sabiedriskajā transportā. Derīga braukšanai sabiedriskajā transportā būs arī auto tehniskā pase, kura izsniegta uz līzinga kompāniju, citu ģimenes locekļu vai citu personu vārda. Tehniskā pase jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda sabiedriskā transporta vadītājam.
Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusiem! Informāciju, kurās dienās varēs braukt bez maksas, varēs atrast interneta mājas lapās „ www.sniegs.riga.lv ” un „ www.riga.lv ”, kā arī ziņu medijos.
Šo iespēju var izmantot arī tie nedzirdīgie autovadītāji, kas dzīvo ārpus Rīgas, jo viņiem nav braukšanas maksas atvieglojuma sabiedriskajā transportā.
Atcerieties, ka jāuzrāda automašīnas tehniskā pase un nevis jūsu autovadītāja apliecība!
Foto: www.diena.lv
 
Latvijā vēl nebijis projekts noklīdušo mājdzīvnieku glābšanai
Dzīvnieku pansija „Ulubele”  savu septiņu gadu jubileju atzīmēja, atklājot Latvijā vēl nebijušu projektu „Dzīvnieku policija”. Tas paredz speciāla interneta portāla (http://www.dzivniekupolicija.lv/intro/) izveidi un citas aktivitātes. Projekta komanda saka: mūsu lielākā vēlme –  kad Latvija svinēs savu 100 gadu jubileju, lai visas Latvijas dzīvnieku patversmes būtu tukšas,  lai dzīvnieki būtu atraduši  gādīgus saimniekus un nekad nepamestu savus mazos draugus.
 Informācijas centrs pajautāja: “Ja kāds nedzirdīgs cilvēks kaut kur Rīgā atradīs pamestu suni vai kaķi, kā viņam tālāk rīkoties?”
 Ulubele sniedz šādu atbildi: ja ir iespēja, nofotografē dzīvnieku, piefiksē adresi, kur dzīvnieks redzēts, un dzīvnieka pazīmes, un tiekot pie datora, ievieto sludinājumu mūsu mājas lapā. Ziņu var sūtīt arī uz e pastu: [email protected]
Foto: www.dzivniekupolicija.lv
 
Windows Live Messenger vairs nebūs
Firma Microsoft pakāpeniski atteiksies no sava MSN  interneta komunikatora, atdodot tā pozīcijas par labu Skype. Arī Skype ir Microsoft produkts. Visi aktīvie Messenger lietotāju konti tiks pārnesti uz Skype servisu.  Paredzēts, ka visi šie darbi tiks pabeigti nākamā gada pirmajā ceturksnī.
Šobrīd faktiski MSN ir LNS darba komunikators, tāpēc visiem ir jāapzinās, ka nekādu datu zudumu nebūs, visi MSN lietotāji tika automātiski pārnesti uz Skype ar visiem saviem kontaktiem.
 Vienīgā valsts, kurā joprojām aktīvi darbosies MSN komunikators, būs Ķīna.
Foto: www.mesenger.com.es
 
 
VIDEOLOGS:
Jau no 2. jūlija vecajā korpusā Elvīras ielā 19 otrajā stāvā darbojas Centrs, kas izveidots LNS projekta „Nepalikt vieniem klusumā” ietvaros. Centra klienti ir pensionāri, un viņi ļoti iecienījuši fizioterapeita, jurista un psihologa konsultācijas. Taču ikdienā vispopulārākā nodarbe ir dažādi rokdarbi, veidojumi, šūšana. Skatāmies video!
Video: Zigmārs Ungurs
 
11. decembrī Centrā Elvīras ielā 19 varēja apskatīt dzīvnieku izstādi „Mazie draugi”. Tā kā Centra telpas ir pārāk šauras lielākam apmeklētāju skaitam, turklāt daudz vietas aizņēma arī dzīvnieki, tad uz šo izstādi tika aicināti tikai Centra klienti un LNS amatpersonas. Izstādi atklāja LNS prezidents Arnolds Pavlins. Apmeklētāji četras stundas varēja apskatīt izstādi, kuru piedāvājam noskatīties arī jums. Skatāmies video.
Video: Zigmārs Ungurs

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas