Search form

15.02.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.177


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Izmantojiet savas iespējas!
Projektā „Klusuma pasaule” paredzētos pakalpojumus klienti saņems vēl tikai 10 mēnešus, tāpēc aicinām izmantot tos aktīvāk. Piemēram, Informācijas centrā Jāņa sētā 5 var saņemt konsultācijas dažādos jautājumos. Tur jums palīdzēs sameklēt vajadzīgo informāciju, ir publiski pieejams dators, un, ja vajadzīgs,  darbinieki arī parādīs, kā internetā atrast darba piedāvājumus vai iegūt citas ziņas.
 Klienti arī no reģioniem var iesūtīt savus jautājumus pa e pastu: [email protected] vai uz mobilo telefonu 26278525 ar sms, vai  Skype: lnsinfocentrs. Ikviens var tos uzdot arī LNS mājaslapas sadaļā Jūsu jautājums. Informācijas centrs sagatavos atbildi nosūtīs klientam pa e pastu. Ja tēma būs aktuāla, tad atbildi publicēs arī LNS mājaslapā.
Foto: Juris Grundulis
 
Surdotulka pakalpojums arī bērniem
Surdotulka pakalpojumu var saņemt arī nedzirdīgie bērni saskarsmei ar citām personām ārpus skolas.
Lai bērni to varētu saņemt, kādam no vecākiem  LNS jāiesniedz šādi dokumenti:
1) iesniegums, kur norāda savus datus, bērna datus;
2) ārsta izziņa, ka bērnam ir dzirdes traucējumi un nepieciešams surdotulka pakalpojums;
3) bērna invaliditātes apliecības kopija vai VDEĀVK izziņas/lēmuma kopija;
4) bērna dzimšanas apliecības kopija, kur redzami abu vecāku dati.
Iesniegumus par surdotulka pakalpojumu var iesniegt arī paši bērni no 15 gadu vecuma, pievienojot iepriekšminētos dokumentus un norādot savu vecāku datus.
LNS pēc iesnieguma saņemšanas no nepilngadīga bērna par to ziņos viņa vecākiem un, ja viņi vēlēsies ierobežot savam bērnam šī pakalpojuma saņemšanu, lūgs rakstiski to apliecināt LNS. Ja no vecāku puses iebildumu nebūs, tad LNS pakalpojumu piešķirs.
Iesnieguma paraugi pieejami LNS mājaslapas sadaļā Pakalpojumi.
 Foto: www.ntid.rit.edu
 
Sporta ziņas
Ar prieku paziņojam, ka tieši Latvijā dzīvo pagājušā gada Eiropas Gada sportists Nr 1! Eiropas Nedzirdīgo sporta organizācija EDSO par 2012. gada Eiropas labāko sportistu atzinusi Māri Grēniņu. Ar viņa sasniegumiem 2012. gadā var iepazīties LNSF sporta federācijas mājaslapā.
Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņā zemledus makšķerēšanā 9. februārī Burtnieku ezerā uzvarēja Aleksandrs Romanovs ar 2,490 kg lielu lomu. Pavisam piedalījās 10 dalībnieki.
Foto: www.lnsf.lv
 
Amerikāņu seriālā viena sērija tikai zīmju valodā
Amerikāņu seriālā „Samainītas dzemdībās” („Switched at Birth”) piedalās arī nedzirdīgi lomu tēlotāji. Tas ir ļoti populārs ASV un tiek rādīts kanālā „ABC Family”. Ieguvis jau vairākas balvas.
 Seriāls stāsta par divām meitenēm, kuras drīz pēc piedzimšanas slimnīcā samaina. Viena no viņām kļūst nedzirdīga, pārslimojot meningītu. Jau kā jaunietes abas saprot, ka  nav augušas savā īstajā ģimenē, tāpēc sāk kontaktēties ar bioloģiskajiem vecākiem, saviem brāļiem un māsām.
14. martā plānotā sērija pilnībā būs  amerikāņu zīmju valodā (ASL) – tā būs pirmā reize, kad tas notiek šādā nozīmīgā televīzijas kanālā. Tā ir pirmā sērija, kurā nav  mutisku dialogu. Tajā būs sižets par studentu protestiem.
Visās pārējās sērijās izmantota gan angļu runas valoda, gan ASL.
Foto: www.abcfamily.go.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Pieņemta jauna ES direktīva autovadītājiem
Tā paredz: ja Latvijas iedzīvotājs būs pārkāpis satiksmes noteikumus citā ES valstī, tad šīs valsts amatpersonas sazināsies ar Latviju un noskaidros datus par transportlīdzekļa īpašnieku. Pēc tam viņam nosūtīs aicinājumu samaksāt sodu.
Līdzīgi ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem no ES valstīm rīkosies arī Latvija.
Tāpēc nebrīnieties, ja  saņemsiet paziņojumus par soda maksu no tām ES valstīm, kur būsiet pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus.
Tomēr piespiest samaksāt sodu šī ES direktīva nevar. Lai varētu piedzīt soda naudu citā valstī,  vajadzīgs atsevišķs starpvalstu līgums, bet tāds vēl nav noslēgts. Taču sodīt varēs, ja atkal būsiet tajā valstī, kur pārkāpāt noteikumus agrāk.
Foto: www.diena.lv
 
Vēlreiz par ātrajiem kredītiem
Sākot ar 11. februāri, ātro kredītu firmas vairs neizsniedz aizdevumus 18 un 19 gadus veciem jauniešiem. Šāds ierobežojums būs spēkā līdz brīdim, kamēr valsts izveidos vienotu kredītreģistru,  kā arī nodrošinās iespēju pārbaudīt personu ienākumus.
Daudzi nedzirdīgie joprojām turpina jautāt: ņemt vai neņemt ātro kredītu? Bet padomājiet! Aizņemoties 200 latus,  pēc gada jums vajadzēs atdot jau tūkstoti vai pat trīs tūkstošus!
 Ātro kredītu milzīgie procenti jau ir ierobežoti gan Lietuvā, gan Igaunijā, bet Latvijā joprojām nav. Bankām, piemēram, aizdevumu lietās katru mēnesi jāatskaitās banku uzraugam, bet ātro kredītu firmām šādas kontroles nav.  Ja tiešām esat bezizejā un kredīts noteikti vajadzīgs, tad vismaz rūpīgi salīdziniet vairākus piedāvājumus un ņemiet to firmā, kur  vismazākā procentu likme.
Foto: www.delfi.lv
 
Atbrīvo no SIVA direktores amata  
12. februārī   no amata atbrīvota Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) direktore Regīna Simsone.
Lēmums valdībā pieņemts, ievērojot viņas izdarītos pārkāpumus: dokumentu viltošanu, tiesību normām neatbilstošas grāmatvedības sistēmas izveidošanu iestādē, neefektīvas transportlīdzekļu un darba samaksas sistēmas lietošanu, prettiesisku telpu nomas līgumu noslēgšanu, sadārdzinātu sporta un izklaides pakalpojumu sniegšanu u.c.
Materiālus par šiem pārkāpumiem nosūtīs tiesībsargājošām iestādēm tālākai izmeklēšanai.
Pati Regīna Simsone savu vainu neatzīst un lēmumu plāno pārsūdzēt.
SIVA direktores pienākumus pagaidām izpilda SIVA direktores vietniece Ingrīda Misūna.
Foto: www.diena.lv
 
 
VIDEOLOGS
 Šoreiz videologā atspoguļosim projekta „Klusuma pasaule” radošās pašizpausmes aktivitātes. Skatieties video.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas