Search form

01.03.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.179


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Skaistumkonkurss – jau nākamsestdien!
Jau 9. martā varēsim būt liecinieki LNS skaistāko meiteņu sacensībai, kurā piedalīsies 3 meitenes un 2 puiši. Pasākums sāksies pl. 14 „Rītausmā”. Uz to ir uzaicināta arī LNS skaistumkonkursu patronese, aģentūras „Mis Latvija” vadītāja Inta Fogele. Piedalīsies arī Latvijā pirmā apaļīgo sieviešu skaistumkonkursa „Pilnība – 2011” uzvarētāja Olga Gordijenko – Krūmiņa, kura uzstāsies ar deju. Šī gada LNS skaistumkonkursa uzvarētāja un uzvarētājs varēs piedalīties Miss un Mister Deaf World 2013 un Miss Mister Deaf Europe 2013 konkursā Čehijas galvaspilsētā Prāgā.
Foto: www.lns.lv
 
Alūksniešu aktivitātes projektā „Klusuma pasaule”
25. februārī 14 alūksnieši devās ekskursijā uz Nacionālo Bruņoto spēku Kājnieku skolu turpat Alūksnē. Viņi apskatīja skolas teritoriju, kazarmas ar divstāvu metāla gultām un citas lietas, kas palikušas no padomju laikiem. Viss tur tomēr ir sakārtots un izremontēts. Skolas divos muzejos izvietotas senas lietas un fotogrāfijas.
Pirmās ēkas šeit celtas jau 1923. – 1929. gadā, tādēļ uzskatāmas par Latvijas armijas vēstures pieminekļiem.
Skolā karavīri apgūst pamatprasmes –  darbību ar ieročiem, kaujas iemaņas, orientēšanos apvidū un daudz ko citu.
Sestdien, 2. martā alūksnieši dosies uz Muižas parka svētkiem, kas Alūksnē notiek jau otro gadu. Tur būs masku parāde, dažādas spēles un tiks gatavota 3 metrus augsta ledus skulptūra. Svētku dalībnieki arī paši varēs veidot savas ledus skulptūras no Alūksnes ezerā izzāģēta ledus.
Foto: www.lns.lv
 
Sporta ziņas
Rītausmā 24. februārī notika Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa šautriņu mešanā. Pirmo vietu starp 13 dalībniecēm ieguva Katrīna Ciekure. Vīriešu konkurencē no 11 dalībniekiem pirmo vietu izcīnīja Andris Žurakovskis.
 3. – 24. februārī risinājās Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes basketbolā. Piedalījās 4 komandas. Pirmo vietu ieguva komanda „Kurzeme”, kurā spēlēja Juris, Kristaps un Sandis Ķikuri, Raivis Tīdemanis, Renārs Simsons.
Foto: www.lnsf.lv un Andris Bergmanis
 
Princis Harijs piedalās labdarības projektā ar nedzirdīgiem bērniem
Lielbritānijas princis Harijs trešdien, 27. februārī, Dienvidāfrikas valstī Lesoto atklāja jaunu ziedojumu vākšanas projektu viņa labdarības organizācijai „Sentebale”, kuru viņš nodibinājis kopā ar Lesoto princi 2010. gadā.
 Princis Harijs domā, ka viņa māte princese Diāna lepotos ar šo viņa rīcību. Viņš vēlas savākt 2,5 miljonus mārciņu, lai uzbūvētu centru ar HIV/AIDS slimo bērnu un jauniešu aprūpei.
Princis apmeklēja arī Lesoto nedzirdīgo skolu. Viņš piedalījās  zīmju valodas nodarbībā un iemācījās tādus vārdus kā „mamma”, „tētis” un citus. Kopā ar Lesoto princi un  nedzirdīgajiem bērniem viņš nodejoja „ceļgalu deju” un  piedalījās ekonomikas stundā, kur parādīja savu pavārmākslas talantu, gatavodams virtuļus.
Foto: www.news.com.au
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas
Tās notiks 1. jūnijā, un šoreiz būs vairākas izmaiņas. Pasē vairs nespiedīs zīmogu par to, ka piedalījies vēlēšanās. Šoreiz vēlētāji kā identifikācijas dokumentus varēs lietot gan personas apliecības kartes, gan pasi.
Ja vēlaties piedalīties  pašvaldības vēlēšanās vietā, kurā  faktiski dzīvojat, bet neesat deklarējies, tad  līdz šā gada 3. martam jāpaspēj tur deklarēt savu dzīvesvietu. To bez maksas vēl varat izdarīt  pāris minūšu laikā portālā www.latvija.lv.
Dzīvesvietas deklarēšanas e-pakalpojums pieejams, ieejot šajā portālā vai nu caur internetbanku, vai arī izmantojot personas apliecību (eID) vai  elektroniskā paraksta viedkarti.
Pašvaldību vēlēšanās  var balsot arī tajā pašvaldībā, kurā  pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam no 2013. gada 25. marta līdz 7. maijam jebkurā pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē jāiesniedz pieteikums par vēlēšanu iecirkņa maiņu.
Foto: www.apollo.lv
 
Būs jauni noteikumi bezdarbniekiem
Valdība apstiprinājusi vairākas izmaiņas likumā, kas attiecas uz bezdarbniekiem un darba meklētājiem. Tiks paplašināts bezdarbnieka statusa saņēmēju loks – to varēs iegūt arī cilvēki no trešajām valstīm ar termiņuzturēšanās atļauju un tiesībām strādāt.
Bezdarbniekam būs konkrēti pienākumi darba meklēšanā, piemēram,  atskaitīšanās par darba meklēšanu u. c. Padziļināti izvērtēs  katra individuālā darba meklētāja spējas, intereses un vajadzības. Šo likumprojektu vēl jāpieņem Saeimā, un tas varētu sākt darboties jūlijā.
Foto: www.lvportals.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Nedzirdīgie vidusskolēni deklamē dzeju
Rīgas Raiņa vakara maiņu vidusskolas nedzirdīgajiem skolēniem 20. februārī notika tradicionālais dzejas lasījumu konkurss. Šoreiz piedalījās 21 dalībnieks. Žūrijā: Inese Immure, Zigmārs Ungurs, Raiņa skolas lietišķās etiķetes skolotāja Gunta Krasta un skatuves mākslas skolotājs Kristaps Kiršteins. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kopējā kvalitāte bija cēlusies, līmenis izlīdzinājies. Tāpēc tika piešķirtas divas pirmās vietas: Zanei Kristapsonei un Intim Zvirbulim. Arī otrās vietas divas: Jekaterinai Meijai un Varim Salmiņam. Dalīt nācās arī trešo vietu, to nopelnīja Raitis Zvīdris un Laura Klāsupa pārī ar Kristapu Štelmaheru. Duets ieguva arī skatītāju simpātijas balvu.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas