Search form

15.03.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.181


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Ziņas no Liepājas
Liepājas biedrība 8. martā svinēja Sieviešu dienu. Pasākumā piedalījās apmēram 20 biedru. Biedrības vadītāja Gundega Paņko iepazīstināja klātesošos ar šīs dienas vēsturi un tradīcijām. Biedrības vīrieši sveica sievietes ar ziediem un veltīja viņām dzejas rindas.
Liepājā interesants pasākums notiks arī šosestdien, 16. martā, un tā būs Liepājas reģionālās biedrības Gada cilvēka, Gada pašdarbnieka un Gada notikuma noteikšana. Pašlaik biedriem izdalīta anketa, kurā katrs var ierakstīt savu kandidātu uz šīm nominācijām. Pēc rezultātus apkopošanas noskaidrosies vairāk balsu ieguvušie un tiks godināti uzvarētāji.
Liepājas biedrībā drīzumā gaidāmi vēl vieni lieli svētki: 6. aprīlī tā svinēs savu 65 gadu jubileju.
Abi pasākumi risinās projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.
Foto: Edmunds Mežvids
 
Sporta ziņas: sekojiet izmaiņām!
Tehnisku iemeslu dēļ mainīta norises vieta Latvijas Nedzirdīgo čempionātam basketbolā vīriešiem. 16. – 17. martā tas notiks sporta kompleksā „Ķeizarmežs”, kas atrodas Rīgā, Mežaparkā, Ezermalas ielā 30. Sacensību laiki nav mainījušies. Čempionātā piedalīsies Barkavas profesionālās vidusskolas nedzirdīgo komanda, Rīgas sporta klubs „Nedzirdīgo sports”, „Tālavas Nedzirdīgo sports” un „Tālavas Nedzirdīgo sports – 2”.
Foto: www.lnsf.lv
 
Katalonijā pieaug subtitrēto un surdotulkoto TV pārraižu skaits
Spānijas provincē Katalonijā par reģiona sabiedriskajiem medijiem atbildīgā komisija paziņojusi, ka 90% no sabiedriskās televīzijas raidlaika tiks subtitrēti, lai ievērotu Spānijas un Eiropas Savienības noteikumus, ziņo portāls H3.
 Privātajām televīzijām būs jāveido subtitri  raidījumiem 75% apmērā no visa raidlaika. Bez tam sabiedriskajai televīzijai 10 stundas nedēļā jānodrošina zīmju valodā tulkoti raidījumi. Savukārt privāto televīziju pārraidēm surdotulkojums jānodrošina 2 stundas nedēļā.
Foto: www.cafebabel.co.uk
 
Vācijā neatliekamās palīdzības sniedzēji un sanitāri mācās zīmju valodu (video)
Judīte Notdurfta kopš 2011. gada māca neatliekamās palīdzības sniedzējus un sanitārus ASB (Samariešu apvienības) profesionālajā skolā Laufā, Vācijā, ziņo Austrijas Nedzirdīgo ziņu portāls.  Tā kā sabiedrība kopumā noveco, pacienti nereti savus aprūpētājus nesaprot vai nedzird. Nedzirdīgi cilvēki ārkārtas situācijās var krist panikā, ja viņi nezina, vai un kā viņiem palīdzēs.
Laufā sanitāri tāpēc apmeklē īsos kursus, kur mācās zīmju valodu. Vispirms viņi mācās padarīt valodu skaidru un saprotamu. Viņi arī uzzina, ka ir svarīgi vienmēr skatīties uz pacientu un izmantot žestus, nekautrēties. Kursu beigās dalībnieki atzina, ka tagad zina daudz vairāk, kā ārkārtas situācijās apieties ar nedzirdīgajiem pacientiem.
Par to bija sižets Bavārijas televīzijā pirms divām nedēļām. J. Notdurfta stingri pieprasījusi, lai tā tiek pilnībā tulkota.
Video skatīt šeit: http://www.br.de/fernsehen/bayerisches-fernsehen/sendungen/frankenschau-aktuell/sanitaeter-gebaerdensprache-lauf-100.html
Foto: www.br.de
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Ir izmaiņas pašvaldībās ievēlamo deputātu skaitā
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) noteikusi republikas pilsētu domēs un novadu domēs ievēlamo deputātu skaitu 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās. 119 pašvaldību domēs būs jāievēl 1618 deputāti. Tas ir par 147 deputātiem mazāk nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009. gadā.
Tas ir tāpēc, ka Saeima pieņēma jaunu likumu, ar kuru samazināja  deputātu skaitu no 13 uz 9 mazajās pašvaldībās –  ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000. Pašvaldībās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000 deputātu skaits nemainīsies, piemēram, Rīgā atkal tiks ievēlēti 60 deputāti, Daugavpilī un Liepājā 15, bet Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī 13.
Foto: www.puaro.lv
 
Pārbaudi savu datoru pie datorologa
20. martā  E-prasmju nedēļas ietvaros katram iedzīvotājam būs iespēja atnest savu datoru uz bezmaksas konsultāciju/ pārbaudi pie datorologa.
Datorologs diagnosticēs datora „saslimšanas”, palīdzēs atbrīvoties no vīrusiem un konsultēs. Ja dators niķojas, kļuvis lēns un nedarbojas, kā nākas, ir jāizmanto iespēja un trešdien, 20. martā jādodas vizītē pie datoru daktera uz Raiņa bulvāri 29, Rīgā, no pl. 10. 30 līdz 16.
Pirms šī apmeklējuma vēlams pārbaudīt datora tehnisko stāvokli portālā www.esidross.lv. Tur var noskaidrot, vai datora IP adrese nav inficēto adrešu sarakstā. Ja tā ir inficēta, ekrānā parādīsies sarkans brīdinājums. Taču pilnu diagnozi un ārstēšanu iespējams veikt tikai klātienē.
Pirmo reizi „datorologs” darbosies arī Rēzeknē. Tas notiks piektdien, 22. martā, bet laiks un vieta vēl tiks precizēta.
 Foto: www.reitingi.lv
 
 
PASAULĒ
 
Ievēlēts jauns Romas pāvests
Iepriekšējais Romas katoļu baznīcas pāvests 85 gadus vecais Benedikts XVI savu amatu atstāja 28. februārī. Par jauno pāvestu 13. martā ievēlēts Argentīnas kardināls Horhe Mario Bergoljo, kurš tagad sauksies par pāvestu Francisku.
Jaunajam pāvestam ir 76 gadi un viņš ir pirmais Svētā Krēsla saimnieks, kurš nav no Eiropas.
Romas katoļu baznīca ir lielākā kristietības konfesija pasaulē. Visā pasaulē ir ap 1 miljards katoļu, bet Latvijā viņu ir pusmiljons. Tāpēc arī Latvijā pāvestu maiņa ir svarīga ziņa ticīgajiem.
Foto: www.delfi.lv
 
 
VIDEOLOGS
Piedāvājam ieskatu 9. martā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notikušajā skaistumkonkursā par šāgada LNS skaistāko puisi un meiteni. Konkursā piedalījās 2 puiši un 3 meitenes, skatītāju bija pilna zāle.
Žūrijā: aģentūras „Mis Latvija” direktore Inta Fogele, „Vicemisters Latvija 2011” Jānis Rumpis, „Pilnība 2011” uzvarētāja Olga Gordijenko – Krūmiņa, sporta kluba „Veselības fabrika” pārstāvis, LNS viceprezidente Sandra Gerenovska un Rīgas biedrības priekšsēdētāja Māra Lasmane.
Par Mis LNS 2013 kļuva Daina Rusule, bet par Misteru LNS 2013 Intis Zvirbulis. Skatieties, kā tas notika.
Video: Ivars Kalniņš

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas