Search form

22.03.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.182


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Liepājas Gada cilvēki
Par Liepājas reģionālās biedrības Gada cilvēku sestdien tika izvēlēts Elmārs Sesks, par Gada pašdarbnieci – Anita Dureika. Bet par Gada notikumu vietējie biedri atzina pasākumu ciklu „Draudzīga tikšanās”. Faktiski tā ir citu biedrību ciemošanās Liepājas biedrībā, lai apskatītu liepājnieku jauno namu un dalītos pieredzē un priekā par to. Liepājniekiem ļoti patīk uzņemt viesus.
Foto: Diāna Greneviča
 
Mūsējās uzstājas Austrijā
No 15. līdz 23. martam Austrijas 7 pilsētās notiek 14. Eiropas un Starptautiskais nedzirdīgo teātra festivāls ARBOS. Tas piedāvā vizuālas izrādes un izrādes zīmju valodā no piecām valstīm. Tajā piedalās gan nedzirdīgi, gan dzirdīgi aktieri. Šī gada festivāla tēma ir svarīgākais jautājums pasaules mākslā, mūzikā un teātrī: „Kas ir skaistums?”.
No Latvijas tajā piedalījās Marika Antonova un Jolanta Znotiņa. Viņas uzstājās Amštetenā un Vīnē ar komisku izrādi „Soliņš” ar žonglēšanas elementiem, bet pēc izrādes vadīja nodarbību dzirdīgiem un nedzirdīgiem bērniem, un sociālo centru klientiem.
Foto: www.arbos.at
 
Sporta ziņas
LNSF čempionāts basketbolā šogad norisa bez pārsteigumiem. Visus pretiniekus bez lielām pūlēm apspēlēja Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports/ Kurzeme” komanda. Otro vietu ieguva Barkavas profesionālās vidusskolas komanda, bet trešo – Tālavas sporta kluba pirmā komanda. Rezultatīvāko spēlētāju tops: Raivis Tīdemanis, Sandis Ķikurs un Guntis Vicinskis.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Pasaules tuberkulozes diena Latvijā
Tuberkuloze ir pasaulē visizplatītākā infekcijas slimība, tāpēc katru gadu 24. martā  visā pasaulē atzīmē Tuberkulozes dienu. Latvijā pēdējos gados pieaug saslimstība ar šo infekciju, un mēs esam trešā valsts Eiropas Savienībā aiz Rumānijas un Lietuvas, kur visvairāk tuberkulozes saslimšanas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju: 2012. gadā tie bija 40 gadījumi.
Saslimšanu veicina slikti dzīves apstākļi, nepilnvērtīgs uzturs, ilgstošs stress, alkoholisms un narkomānija. Infekcija izplatās pa gaisu, kad tuberkulozes slimnieks klepo, šķauda vai runā.
Katrs desmitais inficētais cilvēks ar to saslimst. Tāpēc, ja jums ir ilgstošs klepus vismaz 3 nedēļas, nogurums, svīšana naktīs, svara zudums, sāpes krūtīs un paaugstināta temperatūra, tad noteikti vajag pārbaudīt veselību. Tuberkulozes pacientiem un visiem citiem, kuriem veic izmeklējumus tuberkulozes noteikšanai, ārstēšanās un atrašanās slimnīcā ir bez maksas. Valsts apmaksā arī medikamentus tuberkulozes ārstēšanai.
Foto: www.smiltene.lv
 
Nāk atkal Lielā talka
Šogad Lielās talkas vadmotīvs ir „Tīra Latvija sākas tavā galvā!”, un tas aicina cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī dzīvot tā, lai piepildītos Lielās talkas galvenais mērķis: Latvija – 2018. gadā tīrākā valsts pasaulē.
Organizatori aicina visus Latvijas iedzīvotājus brīvprātīgi līdzdarboties un noteikt piesārņotākās vietas, kas būtu jāsakopj talkas laikā.
Oficiālajā mājaslapā www.talkas.lv  sadaļā Kartes (http://www.talkas.lv/?page=594) ir pieejama īpaši izveidota karte, kurā arī ikviens var jau tagad atzīmēt Latvijā esošu netīru teritoriju. Atzīmētajā punktā varēs organizēt kolektīvu talku. Šīs teritorijas talkas laikā –20. aprīlī, varēs sakopt.
Foto: www.sigulda.lv
 
TV filma par genocīdu – ar subtitriem
Tuvojas 25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Vācu nacisti Eiropā iznīcināja sešus miljonus, bet komunisti – aptuveni 60 miljonu cilvēku. Deportācijas uz Sibīriju bija viens no tautas iznīcināšanas veidiem. No visām Baltijas valstīm kopā 1949. gada 25. martā izvestas 30 000 ģimenes ar 92 000 cilvēkiem.
No Latvijas šajā dienā izvestas 13 500 ģimenes ar 42 000 cilvēkiem. No tiem 28 %  bija bērni līdz 16 gadu vecumam.
Latvijas iedzīvotājus izveda uz Amūras, Omskas un Tomskas apgabaliem. Ceļā  gāja bojā 183 cilvēki, izsūtījumā – apmēram 5000 cilvēku. 1957. gadā PSRS vadība pieņēma lēmumu par izsūtīto atbrīvošanu. Taču pēc atgriešanās daudzi izsūtītie saskārās ar dažādiem ierobežojumiem un diskrimināciju.
Latvijas TV1 25. martā pl. 18.30 ar subtitriem pārraidīs dokumentālo filmu „Maršruts Ķekava – Omska”. Atkārtojums būs 26. martā pl. 13.
Foto: www.reitingi.lv
 
Pirmo reizi Lieldienu dievkalpojums ar tulkojumu zīmju valodā internetā!
Rīgas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudze pirmo reizi pēc mācītāja Ingus Dauksta ierosinājuma organizē Lieldienu dievkalpojumu ar tulkojumu zīmju valodā internetā. Rīta dievkalpojums, notiks 31. martā pl.7, to tulkos zīmju valodā un filmēs. Šo speciālizlaidumu pilnā versijā varēs noskatīties pēc 2 stundām – pl. 9 internetā draudzes YouTube kanālā http://www.youtube.com/user/Nedzirdigodraudze.
Nedzirdīgo draudze tiek aicināta tajā pašā dienā pl.14 uz Lieldienu dievkalpojumu, kas arī būs nodrošināts ar tulkojumu zīmju valodā.
Priecīgas Lieldienas jums!
Foto: www.citariga.lv
 
 
VIDEOLOGS:
 
Rīgas Domes organizētā amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri – 2013” ietvaros 13. martā kultūras namā „Rītausma” notika divas pirmizrādes. Pirmā bija Rītausmas drāmas ansambļa uzvedums „Sapnis par skaistu dzīvi” , režisore Dzintra Kukša. Otra bija Rīgas Raiņa skolas integratīvās grupas ALIAS izrāde „Ja paveiksies ... Stāsti par svešumu un sapņiem”, režisore – Marika Antonova. Paskatīsimies arī mēs.
Video: Juris Grundulis
 
Pirms atvadāmies, vēlamies atgādināt, ka 23. martā pl. 20:30 pasaule svinēs Zemes stundu. Tā ir Pasaules Dabas Fonda vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos saudzēt mūsu planētas dabu un resursus. Taupīsim elektrību un ieslēgsim datorus tikai 5. aprīlī, jo tikai tad būs nākamās videoziņas. Uz tikšanos!
Video: Juris Grundulis

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas