Search form

29.04.2015

Drukāt

LR 1: Intervija ar Jolantu Znotiņu

Photo

LR 1 rīta ziņu programmā „Labrīt” šorīt, 29. aprīlī, notika saruna par režisora Viestura Roziņa jaunā iestudējuma „Pērs Gints un sievietes” pirmizrādi, kurā Solveigas lomā ir Latvijā vienīgā profesionālā vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa. Sniedzam īsu ieskatu šajā sarunā.


Šī ir otrā sadarbības reize režisoram ar šo aktrisi, un viņš to augsti vērtē:

„Manuprāt, nedzirdīgajiem cilvēkiem piemīt tāda īpaša brīvība un spēja iztēloties, koncentrēties uz to, ko viņi dara. Turklāt šī viņu zīmju valoda man šķiet kā ne no šīs pasaules, ne no šī gadsimta. Jau diezgan sen tāpēc domāju, ka nedzirdīgo cilvēku iesaistīšana iestudējumos varētu būt interesants teātra virziens.

Pirmajā brīdī Solveigas tēls var likties neiederīgs mūsdienās, jo tas, ka cilvēks var būt tik uzticīgs, ir fenomens, mūsdienām ļoti neraksturīgs, kad attiecības ir tik caurskrejošas un nenoturīgas. Bet tieši tāpēc, tas ir tik būtiski vajadzīgs!”

Jolanta Znotiņa:

 „Man nebija grūti iejusties tēlā – varbūt tāpēc, ka dvēsele garīgi tīra, ka garīgais ceļš dzīvē man nav svešs, ticu Dievam. Grūtākais bija tikt pāri tam, ka man lugā jādzied, ko nekad dzīvē neesmu darījusi. Bet režisors iedrošināja, ka viņam nav vajadzīgs perfekts vokāls, teica, lai es dziedu tā, kā es to varu.

Ticu, ka tāda mīlestība kā Solveigai pastāv. Tā ir pamatu pamats visai dzīvei. Ja nav mīlestības, tad nav piedošanas, uzticības, pacietības….”

Izrāde notiks 30. maijā pl. 19 Teātra muzejā  – skat. plašāk šeit: http://www.lns.lv/lat/?doc=13254

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas