Search form

19.05.2010

Drukāt

Regulāra pretsāpju līdzekļu lietošana vīriešiem palielina dzirdes zudumu

„American Journal of Medicine” ( „Amerikas veselības žurnāls”) 2010. gadā marta izdevumā publicējis pētījumu, kas pierāda, ka regulāra aspirīna, acetaminofēna un pretiekaisuma līdzekļu lietošana vīriešiem palielina dzirdes zudumu, jo īpaši jaunu vīriešu vidū, vecumā zem 60.


Dzirdes zudums jeb dzirdes pavājināšanās ir vispopulārākais sensorais traucējums, no tā cieš apmēram 36 miljoni cilvēku ASV. Dzirdes zudums ir izplatīts ne tikai veco cilvēku starpā, apmēram viena trešdaļa ir vecumā no 40 - 49 gadiem. Pat vājš dzirdes zudums spēj ietekmēt runas un fona trokšņu uztveri.

Aspirīns, acetaminofēns un ibuprofēns ir trīs visbiežāk izmantotās zāles ASV. Aspirīna ototoksiskie efekti ir plaši pazīstami, taču acetaminofēna iedarbība pirms tam nav tikusi pētīta.

Šī pētījuma dalībnieki atradās veselības aprūpes speciālistu pārraudzībā, 26 000 vīrieši tika rūpīgi pētīti ik pēc 2 gadiem 18 gadu garumā. Ar anketu palīdzību noteica pretsāpju līdzekļu izmantošanas biežumu, dzirdes zuduma pakāpi, kā arī dažādus medicīniskos un demogrāfiskos faktorus.

Regulāriem aspirīna lietotājiem zem 50 gadiem, kā arī vecumā no 50 - 59 gadiem tika novērota dzirdes pasliktināšanās 33% gadījumos, nekā tiem, kas aspirīnu lieto reti.

Regulāriem pretiekaisuma zāļu lietotājiem vecumā zem 50 tas novērots 61% gadījumos, vecumā no 50 līdz 59 - 32%, 60 gadu un vecākiem – 16% gadījumos.
Regulāriem acetaminofēna lietotājiem: zem 50 gadiem – 99%, 50-59 gadu vecumā – 38% un virs 60 gadu vecumam 16% gadījumos.

Pētījuma veicēji uzsver, ka pretsāpju līdzekļu augstā izplatība un izmantošana ir nopietna sabiedrības veselības problēma.
 
Pēc interneta materiāliem sagatavojusi: Laura Reisele

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas