Search form

08.05.2019

Drukāt

Uzsākts kultūras projekts ”Deju uzdevums ”Seriāls uz skatuves – ”Nedzirdīgie arī raud””

Photo

2019. gada 15. aprīlī noslēgts biedrības ”Latvijas Nedzirdīgo savienība” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līgums par kultūras projekta ”Deju uzdevums ”Seriāls uz skatuves – ”Nedzirdīgie arī raud”” realizēšanu Rīgas domes Kultūras projektu finansēšanas konkursa ietvaros.


Biedrība ”Latvijas Nedzirdīgo savienība” (turpmāk – LNS) (dib. 1920. g.) jau gandrīz gadsimtu ir vienīgā organizācija Latvijā, kura rūpējas, lai tās nedzirdīgajiem biedriem būtu iespējams pilnvērtīgi piedalīties kultūras pasākumos. Tuvojoties LNS kultūras nama ”Rītausma” 50 gadu jubilejai š.g. vasarā, tiek uzvesta izrāde, kas atainos raibo skatuves mākslu uz nedzirdīgo skatuves dēļiem. Tāpēc gadu gaitā uzkrātā organizatoriskā, tehniskā un kultūras pasākumu pieredze darbā ar nedzirdīgiem cilvēkiem dos iespēju projektā ”Seriāls uz skatuves – ”Nedzirdīgie arī raud!”” atklāt nedzirdīgo kultūras dzīvi jaunā skatījumā – latīņamerikas deju ritmos savienojumā ar pārspīlētām emociju spēlēm.

Projekta konkrētais uzdevums ir iestudēt Latīņamerikas deju uzvedumu ”Seriāls uz skatuves – ”Nedzirdīgie arī raud!”” nedzirdīgiem cilvēkiem uztveramā veidā – nedzirdīgo zīmju valodā, izmantojot vizuāli uztveramu vēsturisku informāciju. Pirmizrāde paredzēta 2019. gada 19. jūnijā LNS kultūras namā ”Rītausma” (Kandavas 27, Rīga).

LNS mērķauditoriju veido LNS k/n ”Rītausma” amatierkolektīvu dalībnieki – ap 50 dažāda vecuma (16 – 80 gadi) vājdzirdīgi, smagi vājdzirdīgi un nedzirdīgi dejotāji un aktieri, kuri ikdienā darbojas jauniešu deju grupā, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvā un drāmas kolektīvā.

Tiešā mērķauditorija ir uzveduma skatītāji – cilvēki ar dzirdes traucējumiem (nedzirdīgie) Latvijā – ap 250 cilvēku t.sk. ģimenes ar bērniem un jaunieši. Projekta mērķis ilgtermiņā ir ieinteresēt Latvijas nedzirdīgo mērķauditoriju darboties nedzirdīgo kultūras uzturēšanā, iesaistoties LNS amatierkolektīvos.

Gaidīsim visus gan kā dalībniekus, gan kā skatītājus.

Informācija ir sagatavota Rīgas domes līdzfinansētā projekta ”Deju uzdevums ”Seriāls uz skatuves – ”Nedzirdīgie arī raud”” ietvaros.

Par informācijas saturu atbild biedrība ”Latvijas Nedzirdīgo savienība”.

 

Informāciju sagatavoja: Dana Kalpiņa – Geida, projekta vadītāja.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas