Search form

WFD un EUD ziņas

27.05.2014

EUD darbnīcas, seminārs un Ģenerālā asamblejā Grieķijā

No 15. līdz 18. maijam Grieķijas galvaspilsētā Atēnās notika Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) rīkotā darbnīca, seminārs un Ģenerālā asambleja, kurā no Latvijas piedalījās LNS prezidents Edgars Vorslovs. Gan darbnīcu, gan semināra tēmas bija vērstas uz nedzirdīgo iekļaušanos politiskajos procesos.

11.12.2013

Bijusī Pasaules nedzirdīgo federācijas prezidente saņem ANO Cilvēktiesību balvu (video, foto)

 Līsa Kaupinena, Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) eksprezidente Ņujorkā, ASV, vakar, 10. decembrī saņēma ANO Cilvēktiesību balvu. Šī cilvēktiesību jomas balva ir goda apbalvojums, ko reizi piecos gados piešķir atsevišķam cilvēkam vai organizācijai par izcilu ieguldījumu cilvēktiesību jautājumu risināšanā.

10.12.2013

Noslēgta vēsturiska vienošanās starp PNF un SVCF Sidnejā, Austrālija

Šā gada 18. oktobrī parakstīta vēsturiska vienošanās starp Pasaules Nedzirdīgo federāciju (PNF) un Starptautisko vājdzirdīgo cilvēku federāciju (SVCF).

02.12.2013

EUD izdod vispārīgu ANO Konvencijas pārskatu (video)

27. novembris bija ļoti nozīmīgs datums Eiropas Nedzirdīgo savienībai (EUD). Šajā dienā notika kampaņa ar mērķi pievērst uzmanību ANO Konvencijas par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pārskatam, kurā tika aplūkota Eiropas Savienības iestāžu pieejamība nedzirdīgiem zīmju valodas lietotājiem.

16.10.2013

Austriešu zīmju valoda iekļauta Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā (video)

Austrijas un Īrijas nedzirdīgo organizācijai ir izdevies gūt ievērojamus panākumus. Austrijas un Īrijas nedzirdīgo savienības veikušas milzīgu darbu, lai panāktu zīmju valodas statusa atzīšanu un tālāku nostiprināšanu valsts līmenī – tas ir arī viens no Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) galvenajiem uzdevumiem, ziņo EUD mājaslapa.

04.10.2013

EUD vērš uzmanību uz Starptautisko zināttiesību dienu

28. septembrī tika atzīmēta Starptautiskā zināttiesību diena. Šo dienu ierakstīt kalendārā ierosināja 2002. gadā starptautiskā informācijas organizāciju sanāksmē Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

01.10.2013

Kā Pasaules Nedzirdīgo nedēļu atzīmēja Eiropā (video)

Pagājušajā nedēļā Eiropas valstu nedzirdīgo organizācijas atzīmēja Pasaules Nedzirdīgo nedēļu. Eiropas Nedzirdīgo asociācija (EUD) piedāvā noskatīties videofragmentus, kā šo nedēļu atzīmēja 4 Eiropas valstīs.

23.09.2013

Klāt atkal Starptautiskā nedzirdīgo nedēļa (video)

Ir pienācis atkal laiks, kad nedzirdīgie visā pasaulē kopā ar Pasaules nedzirdīgo federāciju (PNF) atzīmē Starptautisko nedzirdīgo nedēļu, savā mājaslapā atgādina PNF.

09.09.2013

Lietuva – pirmā Eiropas Savienību prezidējošā valsts Baltijā

Lietuvas Republika no 2013.gada 1. jūlija līdz 31. decembrim būs Eiropas Savienību prezidējošā valsts, ziņo Eiropas Nedzirdīgo savienības (EUD) mājaslapa.

24.05.2013

Iznācis kārtējais Pasaules Nedzirdīgo federācijas „Ziņu Biļetens” ar jaunāko informāciju par organizācijas vadības darbu

Izdevuma pirmais raksts stāsta par Alena Kolina ārzemju vizītēm. Februārī, apmeklējot Austrāliju, viņš saņēma Austrālijas Nedzirdīgo koledžas balvu „Par ievērojamu ieguldījumu nedzirdīgo kopienas izglītības sektora attīstībā”. Balvu viņam piešķīra par paveikto dabu nedzirdīgo izglītības sistēmas uzlabošanā ne tikai Austrālijā, bet arī starptautiskā līmenī.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas