Search form

15.07.2013

Drukāt

Rīgas biedri iepazīst Jelgavu

15.jūnijā Rīgas RB organizēja ekskursiju uz Jelgavu, kurai pieteicās 50 biedri. Lai arī Jelgava nav tālu, tur ir daudz ko apskatīt – apmeklējām Jelgavas pili un Kurzemes hercogu kapenes, 7.Statptautiskās Smilšu skulptūras festivālu, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, Latvijas Republikas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekli, jauno gājēju Mītavas tiltu un „Mini Zoo”.


Jelgavas pils celta 1738. gadā pēc hercoga Ernsta Johana Bīrona rīkojuma, to projektējis izcilais baroka stila arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli. Jauno pili uzbūvēja iepriekšējās - 14.gs. celtās Livonijas Ordeņa pils vietā, kuru 1737. gadā uzspridzina, lai atbrīvotu vietu jaunās pils celtniecībai. Pilī ir ierīkots muzejs par pils vēsturi. Pils pagrabā var apskatīt Kurzemes un Zemgales hercogu un viņu piederīgo kapenes. Šobrīd kapenēs atrodas 30 apbedījumi.
 
Vecākā Jelgavas baznīca. Sv.Trīsvienības baznīca sākta celt 1574. gadā un tā uzskatāma par pirmo mūra celtni Jelgavā. Baznīca tika sagrauta 1944. gadā padomju armijas uzlidojumu laikā un vēlāk nojaukta, līdz mūsdienām saglabājot tikai torni un vārtus. Kopš 2010.gada novembra baznīcas tornis ir atvērts apmeklētājiem. Tajā atrodas skatu laukums ar stikla jumtu.
 
Iepretim Sv. Trīsvienības baznīcas tornim atrodas piemineklis Jānim Čakstem, ko atklāja 2003. g. 14. novembrī, tieši 81 gadu pēc valstsvīra ievēlēšanas nozīmīgajā amatā.
 
Jelgavas pilsētā gar Driksas upi ir izbūvēta divu līmeņu promenāde ar veloceliņu un gājēju atpūtas zonu, skatu laukumi un pār to slejas Baltijas valstīs unikāls gājēju tilts, kam Jelgavas iedzīvotāji ir devuši pilsētas vēsturiskā nosaukuma – Mītava – vārdu. Tas savieno pilsētas centru ar Pasta salu. 150 metrus garais tilts ar diviem piloniem, kuru virsotnes sasniedz 25 metru augstumu, turas 28 vantīs.
 
„Mini Zoo” mūs iepazīstināja ar dažādiem maziem dzīvniekiem: poniji, pundurcūkas, pundurkazas, punduraitas, truši, putni.
 
 

Teksts un foto: Māra Lasmane


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas