Search form

17.09.2009

Drukāt

Olimpieši atgriežas

  Ceturtdien, 17. septembrī , noguruši, bet laimīgi Latvijas nedzirdīgo olimpiskās delegācijas dalībnieki  atgriezās no Taivānas. Lidostā, pēc sagaidītāju sajūsminātajiem apsveikumiem ...
 
Ceturtdien, 17. septembrī , noguruši, bet laimīgi Latvijas nedzirdīgo olimpiskās delegācijas dalībnieki  atgriezās no Taivānas. Lidostā, pēc sagaidītāju sajūsminātajiem apsveikumiem  komandas dalībnieki pastāstīja par savām izjūtām, par pieredzēto.
 
LNSF prezidents Varis Strazdiņš atzina, ka Latvijas komanda bija viena no mazākajām, tomēr rezultātu ziņā izskatāmies pat ļoti solīdi. Olimpiādē pavisam piedalījās 98 valstu komandas, medaļas ieguva 55 valstis, Latvija ar 2 zelta un 3 sudraba medaļām  ir 21. vietā, apsteidzot pat tādas lielas un bagātas valstis kā Lielbritānija, Norvēģija, Polija, Šveice un daudzas citas. V. Strazdiņš  ar sasniegtajiem rezultātiem ir apmierināts.
 
Par spīti karstumam, kas valdīja Taibejā, ir laboti daudzi pasaules rekordi. Pašu sacensību organizatoriskajā ziņā viss bija augstā līmenī, vienīgi pasākumu laikā bija brīži, kad runātais teksts netika iztulkots nedzirdīgo zīmju valodā. Ārpus sacensību vietām – viesnīcās, uz ielas,  bija daudz brīvprātīgo palīgu, kas visi bija dzirdīgi un ļoti laipni, taču nedzirdīgajiem nebija iespējams ar viņiem saprasties, lai gan brīvprātīgie esot speciāli mācījušies starptautiskās zīmju valodas kursos.
 
Vēl cita problēma bija transports, daži sportisti tā nesaskaņotas darbības dēļ pat esot nokavējuši savus startus un tāpēc izslēgti no sacensībām. Par laimi, Latvijas komandu transporta  problēmas neskāra
 
Visi komandas sportisti izteica apņēmību turpināt treniņus, lai varētu atkal piedalīties šādos grandiozos nedzirdīgo  sporta svētkos.
 
 
Teksts: Z.Ungurs
Foto: I.Immure
17.09.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas