Search form

24.11.2014

Drukāt

Valmieriešiem pašiem savs Gailis


11. novembrī, Lāčplēša dienā, arī mēs, nedzirdīgie valmierieši, piedalījāmies  pilsētas iedzīvotāju lāpu gājienā. Bija tāda īpaša, pacilāta dvēseles sajūta, likās –  visa Valmiera ir kopā un vienota,  pieminot savus varoņus.


13. novembrī biedrības klubā ieradās Mārtiņgailis, kas visādi izaicināja pasākuma dalībniekus, tāpēc beigās visi viņu noķēra un „nokāva” ar tautasdziesmas „Mārtiņam gaili kāvu” rindām – tā galu galā tikām pie vairāk nekā 20 garšīgiem gaiļa šķiņķīšiem noēšanai.  Pēc tam skatījāmies video par LV dibināšanu, ko tulkoja Elīna Jefremova.15. novembrī biedrības klubā bija tikšanās ar Artūru Beitiku, ko iepriekš saucām kā puiku no „brāļiem Beitikiem”, bet tagad nedzirdīgo sporta pasaules slavenība. Interesanti pastāstīja par iespaidiem  un negācijām Turcijā sacensību organizatoru dēļ.

18. novembrī ieradāmies Limbažos 4 automašīnās. Pirmais gājiens bija pie Baumaņu Kārļa pieminekļa, Latvijas himnas autora, pēc tam ielūkojāmies viņa muzejā, tikko atvērtajā izstāžu zālē un pie viena arī Dzīvā Sudraba muzejā.

 

Kapos pie Baumaņu Kārļa atdusas vietas nodziedājām Latvijas himnu, aizdedzām svecītes arī pie Nedzirdīgo biedrības veidotājiem. Tad devāmies uz Liepupes kapiem nolikt ziedus un svecītes saviem bijušajiem vēsturiskajiem biedriem, kas stāvējuši pie Latvijas nedzirdīgo organizāciju šūpuļa.Noslēgumā kopā ar Limbažu grupas biedriem dalījāmies atmiņās par aizgājušiem laikiem bijušās grupas vadītājas Ārijas Dzirnes mājās, kur viņas vīrs un dēls mūs labprāt uzņēma.

20. novembrī notika interešu kluba pasākums „Es daru tā”. Tajā  bija plānots kopīgi cept lasi, bet veikalā izbeidzās akcija un finansiāli izdevīgāk bija ņemt veselu dzīvu foreli,  kas tad kopīgi tika sadalīta, garšvielām bagātināta, uz kluba grila folijā izcepta un nobaudīta. 

Teksts: Dace Lāce
Foto: Igors Kurzenkovs


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas