Search form

27.11.2015

Drukāt

Rīgas biedrības Kurzemes grupa dodas ekskursijā uz modernu ēku kompleksu studentiem

11 biedru grupa 20. novembrī devās ekskursijā uz unikālo jaunuzceltoLatvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru „Torņakalns”, kas atklāts šī gada 7.septembrī (celtniecība sākās 2014. gada ziemā).


Tagad šajā modernajā kompleksā vienuviet mācās ap 1500 studentu, pārstāvot piecas fakultātes – Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Ķīmijas un Medicīnas, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātņu nodaļu. Tajā izvietotas 138 studiju un pētniecības laboratorijas ar mūsdienu prasībām atbilstošām mēbelēm un tehnoloģisko aprīkojumu.

Gar ēkas dienvidrietumu sienu izvietotas betona žalūzijas, kas kalpo kā dabīgs termoregulators, neļaujot iekštelpām sakarst dienas laikā un uzturot tās siltas diennakts tumšajā laikā. Tāpat ēka aprīkota ar “gudrajiem” gaismas slēdžiem – telpās izvietoti sensori spēj noteikt, vai telpā kāds atrodas, un apgaismojums gan ieslēdzas, gan izslēdzas automātiski.

Lielā auditorija Magnum spēj uzņemt līdz pat 300 studentiem. Iekārtotas arī četras mazākas 50 - vietīgas auditorijas. Ir lasītava ar 130 sēdvietām, vairākas citas auditorijas un pat individuālā  darba kapsulas, kas steidzīgajā dzīves ritmā ļauj norobežoties no apkārtējās vides, lai apkopotu domas jauniem zinātnes atklājumiem.

 Visbeidzot, interesants fakts –  augšstāvā izvietotas četras siltumnīcas,  nodrošinot dabaszinātņu studentiem visu veiksmīgām studijām nepieciešamo infrastruktūru.

Modernais audiovizuālais aprīkojums nodrošina sinhrono tulkojumu vieslekciju vai starptautisku konferenču laikā. Visur auditorijās un semināru telpās iemontētas interaktīvās vai baltās tāfeles, kā arī multimediju projektori un ekrāni.Studentu un darbinieku ērtībām gaiteņos izvietoti zviļņi un dīvāni, telpas radošam grupu un individuālam darbam ar skatu uz Torņakalna pļavu. Pieejama arī omulīga ēdamtelpa/virtuve, kur var apēst savu sviestmaizi un padzert kafiju. Plašā ēdnīcā var baudīt siltas, veselīgas pusdienas.

Nobeigumā mūsu – Kurzemes grupa  pateicās  Centra sabiedrisko attiecību speciālistei Laurai Prancānei  un par tulkojumu zīmju valodā  tulkam Dacei Piterniecei.

 

Teksts: Vita Kamare
Foto: Imants Intsons


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas