Search form

03.03.2017

Drukāt

Starptautiskajā Dzirdes dienā Latvijas Nedzirdīgo savienība aicina piešķirt invalīdiem sabiedrisko transportu bez maksas

Photo

Šodien, 3. martā, pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Dzirdes diena. Tās mērķis ir aktualizēt informāciju par dzirdi, dzirdes profilaksi, ausu slimībām, kā arī izaicinājumiem, ko tās rada cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.


Lai palīdzētu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem labāk integrēties sabiedrībā, Latvijas Nedzirdīgo savienība aicina atbalstīt portālā “Manabalss.lv” iesniegto iniciatīvu par bezmaksas sabiedriskā transporta piešķiršanu cilvēkiem ar III grupas invaliditāti, kura parasti tiek piešķirta cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, un balsot ikvienu, kam rūp vienlīdzīga un labklājīga sabiedrība.

To iespējams izdarīt šeit: https://manabalss.lv Informācija par šo iniciatīvu zīmju valodā pieejama šeit:

Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem daudz biežāk jāizmanto sabiedriskais transports, lai atrisinātu ikdienas jautājumus. Sliktās dzirdes dēļ viņi nevar piezvanīt un tos risināt, izmantojot tālruni.

Valodas barjeras dēļ cilvēki ar dzirdes traucējumiem nevar arī apmeklēt tos pašus kultūras, sporta un izglītības pasākumus, ko dzirdīgie savā dzīvesvietā.

Latvijā tikai 9 pilsētās ir biedrības, kas organizē pasākumus nedzirdīgajiem. Taču daudzi, īpaši ārpus šīm pilsētām dzīvojošie, tos nevar atļauties apmeklēt tieši transporta izmaksu dēļ.

Turklāt nedzirdīgu cilvēku ienākumu līmenis un nodarbinātība ir ievērojami zemāka nekā vairumam sociālo grupu. Tāpēc jo īpaši svarīga būtu iespēja ar sabiedrisko transportu pārvietoties bez maksas ne tikai cilvēkiem ar I un II, bet arī ar III grupas invaliditāti. Tieši šādu iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” iesniedzis Raimonds Lejnieks-Puķe. Iniciatīvu atbalsta arī Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”.

Latvijā ir aptuveni 2000 – 2500 cilvēku ar smagiem dzirdes traucējumiem. Viņiem dzirdes ierobežojumu dēļ ik dienu nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem un ierobežojumiem, raizēm par personisko drošību – veikalos, sabiedriskajā transportā un citur.

 

Latvijas Nedzirdīgo savienības valde
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas