Search form

17.05.2017

Drukāt

LNS amatiermākslas festivāls lielākajā Baltijas koncertzālē Liepājā (video)

17. jūnijā pl. 14 Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, notiks Latvijas Nedzirdīgo savienības 21. amatiermākslas festivāls, kam šoreiz dots nosaukums “Zīmes un skaņas satiekas vasaras naktī”.


Amatiermākslas festivāla pamatā ir ideja par radošu tiltu starp nedzirdīgu un dzirdīgu cilvēku kultūru. Māksliniecisko veidolu balsta divas metaforas – zīmes, kas simbolizē nedzirdīgo sabiedrības daļu, zīmju valodu, klusumu, kustību, taču otra metafora – skaņas – simbolizē dzirdīgo sabiedrības daļu, skaņu, mūziku un runāto vārdu.

Šī ideja atspoguļojas festivāla nosaukumā. Pasākums būs vizuāli interesants un saistošs ikvienam, jo uzrunās ne tikai nedzirdīgo, bet arī dzirdīgo sabiedrības daļu. To vadīs profesionālā nedzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa un Leļļu teātra aktieris Artūrs Putniņš.

Festivālā savu dalību pieteikuši astoņu LNS biedrību 11 kolektīvi, kas iepriecinās skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem (skečiem), melodeklamācijām un pantomīmas uzvedumiem. Pirmo reizi šādā pasākumā piedalīsies arī nedzirdīgie amatiermākslinieki no ārzemēm: Lietuvas (Kauņa) un Igaunijas (Pērnava).

Lielākais jaunums ir festivāla formāts. Šovasar tas būs divās daļās: nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncertu amatu meistaru darbu izstāde. Būs arī iespēja iepazīties ar iepriekšējo festivālu norisi. Pirms lielkoncerta notiks arī amatiermākslinieku un viesu gājiens „Cauri dabas stihijām” pa Liepājas centra ielām, pievēršot liepājnieku uzmanību nedzirdīgo kultūrai. Tā ir neatņemama katra festivāla sastāvdaļa.

Gājiens būs kā atraktīvs ceļojums cauri četrām dabas stihijām (gaiss, ūdens, uguns, zeme).

Jaunums ir arī mēģinājums apvienot dažādos dalībnieku priekšnesumus kopīgā un saistītā programmā. Pirmo reizi LNS nedzirdīgo amatiermākslas festivāla vēsturē to darīs profesionāls režisors – Viesturs Roziņš.

Pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālajam atbalstam, festivāls notiks 2015. gadā uzceltās koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē, kas ir lielākā koncertzāle Baltijas valstīs. Ieeja festivālā būs bez maksas, taču būs jāuzrāda ieejas karte. Tās var izņemt pie savas biedrības vadītāja vai uz vietas “Lielajā dzintarā”. Visas ieejas kartes festivāla norises laikā piedalīsies izlozē par balvām.

Festivāls Liepājā norisināsies jau trešo reizi. Visas Latvijas nedzirdīgie mākslinieki šeit viesojās arī 2002. gadā Liepājas latviešu biedrības namā un 2011. gadā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”.

LNS Nedzirdīgo amatiermākslas festivāls aizsākās 1996. gadā Valmierā, un kopš tā laika katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā, kurā darbojas LNS biedrība. Pagājušogad nedzirdīgie mākslinieki uzstājās Rēzeknē, jaunajā Latgales kultūras centrā – Latgales vēstniecībā „Gors”.

Lai visi jūsu ceļi 17. jūnijā ved uz Liepāju, kur tiksimies brīnišķīgā zīmju un skaņu valstībā!

 

Inese Immure


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas