Search form

22.05.2017

Drukāt

Rītausmieši Briselē

LNS ir izveidojusies jauka sadarbība ar Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa biroju, līdz ar to kārtējai grupai bija dota iespēja bez maksas apmeklēt Briseli (Beļģijas galvaspilsētu).


Šoreiz ceļā devās Rītausmas aktīvākie pašdarbnieki – ierastais TRIO: Maiga un Juris Elbroti un Biruta Lasmane, kā arī Gada pašdarbnieki „LNS 2015” un  “LNS 2016”: Madara Indriksone un Aleksandrs Altuhovs. Grupu pavadīja „LNS Gada cilvēks 2016” Dana Kalpiņa – Geida, kura uzņēmās arī tulka pienākumus.

Izbraukšana no lidostas „Rīga” bija 9. maija agrā rītā, līdz ar to var teikt, ka pēc gandrīz negulētas nakts satraukuma pilnā stāvēšana garās rindās pirms drošības kontroles prasīja pamatīgu savaldīšanos, jo gandrīz nokavējām lidmašīnu, un ne tikai mēs – uz Eiroparlamentu lidojošā grupa kopā bija ap 20 cilvēku liela, kā arī visi citi lidostas pasažieri tajā laikā. Nezinu, kas bija noticis, ka lidostā izveidojās tāds sastrēgums…

Varētu jau pa ceļam pagulēt, taču dažiem to neļāva uztraukums par lidojumu, citiem atkal vajadzēja nodarboties ar tehniskām lietām priekš 14. maijā paredzētās izrādes – sēdējām ar Aleksandru abi ar datoriem klēpī un „graizījām” video, likām kopā prezentāciju, veidojām mūzikas sarakstu utt. Vērtīgi izmantota katra minūte!

Kad nolaidāmies Briselē, patīkami pārsteidza pavasarīgais laiks, jo Latvijā tajās dienās bija pat mīnusi. Beļģijā savukārt spožā saulīte jau bija izplaucējusi lielākas lapiņas kokiem, vairāk ziedu, un kopumā tas radīja  pavasarīgākas izjūtas.

Pēc reģistrēšanās viesnīcā sekoja ekskursija pa pilsētu – tā kā tika piesolīti īpašie beļģu frī kartupeļi, tad ar ēšanu pacietāmies un pirms ekskursijas tikai uzkodām. Pilsētas apskatē konstatējām, ka turpat jaunceltnēm blakus sākas vecpilsēta, kur atrodas arī Eiropas skaistākais laukums. Bijām pārsteigti, ka slavenais Briseles simbols „Čurājošais puisītis” ir tik maza izmēra. Pēc visiem šīs dienas piedzīvojumiem ar milzīgu baudu katrs apēdām milzīgu tūtu ar frī kartupeļiem.

Vēlāk devāmies uz Eiropas Parlamentu, kur pēc drošības kontroles mūs sagaidīja latviski runājoši darbinieki, kā arī pēc sēžu zāles apskates un plašas informācijas par darbu parlamentā  mums pievienojās pats eirodeputāts Krišjānis Kariņš. Mūs pārsteidza tas, ka viņš runāja tik brīvi, vienkārši, draudzīgi – nekad nebūtu domājuši, ka tā varētu justies saskarsmē ar tik augstu ierēdni.

Jāsaka gan godīgi, ka negulētā nakts, lidojums un ekskursijas prasīja savu – ērtie krēsli un mierīgā sēdēšana pieaicināja klausītājos miedziņu, tāpēc labi, ka vismaz saruna ar Kariņa kunga bija tāda neformālāka.

Pēc Eiroparlamenta apmeklējuma – kopīga vakariņošana, kur mūsu aptuveni 20 ekskursantu grupai pievienojās arī eirodeputāts un viņa palīgi. Kopumā ļoti jauki un omulīgi, garšīgi. Viesnīcā atgriezāmies pašā vakarā, kur diena arī vēl nebeidzās, jo bija jāsagatavo visa mūzika 14. maija izrādei – jāatzīst, darbojoties ar izrādes mūziku un pļāpājot par dienas iespaidiem, nosēdējām līdz pl. 3 rīta.

Diezgan agri sākās arī nākamā diena. Pēc jaukām brokastīm viesnīcā devāmies ekskursijā pa pilsētas centru, tikai šoreiz mazliet mierīgākā gaitā, jo iepriekšējā dienā, kā uzrādīja mobilā aplikācija,  bijām nogājuši 22000 soļus jeb 19 km. Vēlreiz pavērojām vecpilsētas ievērojamākās vietas, safotografējāmies, paēdām slavenās beļģu vafeles un bageti.

Un tad jau pienāca laiks doties  mājup – šoreiz gan lidostā iztikām bez stresa par kavēšanu, jo kavējās pati lidmašīna. Kopumā tikai pusotra diena, taču redzēts un izbaudīts tik daudz! Ļoti jauks brauciens, pat neskatoties uz nogurumu. Paldies Eiroparlamentam un LNS, ka deva mums šo iespēju!

 

Teksts: Dana Kalpiņa – Geida
Foto: no personiskā arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas