Search form

04.12.2009

Drukāt

Neiecietība pret nedzirdīgiem cilvēkiem Dziesmu svētkos radījusi projektu „Ieskečo pret diskrimināciju”

  19.decembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē plkst.12:30 notiks efektīvāko diskriminācijas antireklāmu parāde. Tajā piedalīsies jaunieši no visas Latvijas, kuri jau pusgad...
 
19.decembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē plkst.12:30 notiks efektīvāko diskriminācijas antireklāmu parāde. Tajā piedalīsies jaunieši no visas Latvijas, kuri jau pusgada garumā strādā pie uzdevuma – atrast labāko veidu, kā cīnīties pret diskrimināciju.

Antireklāmu parāde ir viens no biedrības „Vārti ģimenei” īstenotā projekta „Ieskečo pret diskrimināciju” lielajiem pasākumiem.
 
Projekta ideja biedrības jauniešiem radās 2008.gada Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, strādājot par brīvprātīgajiem Mežaparka Lielajā estrādē. Šajā laikā vairākas reizes nācās saskarties ar neiecietību, kādu apkārtējie izrādīja, kad Dziesmu svētkos ieradās nedzirdīgie cilvēki. Apkārtējiem šķita ļoti dīvaini, ka nedzirdīgie atnākuši „klausīties” Dziesmu svētu koncertu, tādēļ viņus aprunāja, norādīja ar pirkstiem.

Daudzkārt mēs pat nepamanām, ka kādā sabiedriskā vietā diskriminējam, piemēram, vājdzirdīgos, aklos, citas ādas krāsas – vienvārdsakot atšķirīgos cilvēkus. Jaunieši par šīm lietām neaizdomājas. Sadarbojoties dažādu uzskatu, dzimumu un sociālo slāņu pārstāvjiem mēs spētu daudz vairāk.

Projekta sākumā jaunieši satikās Antireklāmu menedžeru vasaras skolā Pāvilostas novada „Lejās”. Pa šo laiku jaunieši paguvuši noorganizēt gan pasākumu „Skrējiens pret diskrimināciju” ar startu Latvijas 1.rokkafejnīcā Liepājā, gan orientēšanās pasākumu „Atver acis” Jelgavā, gan atraktīvu pasākumu „Spēju laukums” t/c „Domina” Rīgā.
 
Antireklāmu parādē savas reklāmas prezentēs jaunieši no Liepājas, Saldus, Ventspils, Jelgavas, Aizkraukles, Limbažiem, Ogres, Cēsīm un Rīgas. Šajā pasākumā būs iespēja ne tikai redzēt pirmizrādi jauniešu antireklāmām, bet arī piedalīties diskusijās, vērot netradicionālus priekšnesumus un tikties ar nedzirdīgajiem, neredzīgajiem jauniešiem, kuri dzīvē, neskatoties uz savu stāvokli, ir tālu gājuši uz priekšu. Uz antireklāmu parādi aicināti gan pašvaldību, gan NVO, gan televīziju pārstāvji, kuriem ir vēlme sadarboties ar jauniešiem turpmāk.
 
Pārpublicēts: no Biedrības „Vārti ģimenei” mājaslapas
 
Atgādinam, ka 2008. gadā XXIV DZIESMU UN DEJU SVĒTKU atklāšanas koncertā uzstājās arī Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolas melodeklamācijas grupa ALIAS ar skolas kori un Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātpamatskolas-attīstības centra skolēni, zīmju valodā izpildot Z.Liepiņa un M. Zālītes ciklu „Dziedot dzimu, dziedot augu”.
Raiņa vakarskolas melodeklamācijas grupa ALIAS ar Valmieras vājdzirdīgo skolas skolēniem mirkli pirms uznākšanas uz  Mežaparka Lielās estrādes
04.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas