Search form

07.12.2009

Drukāt

Vai tu spēj būt vienlīdzīgs

  Rīgā, tirdzniecības centrā Domina 5. decembrī no pl. 12 līdz 20 norisinājās pasākums „Spēju Laukums”. Šo pasākumu organizēja aktīvu jauniešu grupa kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību „...
 
Rīgā, tirdzniecības centrā Domina 5. decembrī no pl. 12 līdz 20 norisinājās pasākums „Spēju Laukums”.

Šo pasākumu organizēja aktīvu jauniešu grupa kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons” un Rīgas Ekonomikas augstskolas labdarības grupu, bet atbalstīja t/c Domina, Coca-cola, Hellenic, Pērnes čipsi un „nozimites.lv”.
Pasākums notika sakarā ar Starptautisko brīvprātīgo dienu, to vadīja brīvprātīgie jaunieši, un tajā jebkuram cilvēkam bija iespēja iejusties dažāda veida invalīdu lomās. Piemēram, tur varēja izmēģināt neredzīgo Braila rakstu, invalīdu ratiņkrēslā izbraukāt dažādus šķēršļus, kā arī iepazīties ar zīmju valodas pamatiem.

Zīmju valodas pamatus šajā pasākumā ierādīja brīvprātīgā Austra Salmiņa. Pasākumā piedalījās arī viņas nedzirdīgais brālis, RNBIS audzēknis Varis Salmiņš ar savu draudzeni Madaru Indriksoni, kura mācās Rīgas Mākslas un dizaina vidusskolā. Varis iemēģināja invalīdu ratiņus, mēģināja uzbraukt uz paaugstinājuma, bet nogāzās augšpēdus ar visiem ratiņiem un pārliecinājās, ka braukāt ar šādiem ratiņiem nemaz nav viegli.
Apmeklētāji, kuri pēc kārtas izmēģināja visu piedāvāto: invalīdu ratiņus, nedzirdīgo alfabētu, kā arī mēģināja salikt puzli, uzliekot redzi ierobežojošas brilles, saņēma nelielu balvu.

Pasākums bija labi noformēts, vienīgi pirmajā brīdī nebija skaidrs, kas īsti šeit tiek piedāvāts. To paskaidroja brīvprātīgie jaunieši, aktīvi aicinot tirdzniecības centra apmeklētājus iejusties dažāda veida invalīdu lomās. Kā novēroju, atsaucība nebija pārāk liela, tomēr atradās cilvēki – visvairāk jaunieši, kuri labprāt izmēģināja piedāvāto.

    Akcijas plakāts
Akcijā piedalījās nedzirdīgie Varis un Madara
Akcijā piedalījās nedzirdīgie Varis un Madara
Šeit varēja izmēģināt zīmju valodas alfabētu
    Šeit varēja izmēģināt zīmju valodas alfabētu
Uzliekot redzi apgrūtinošas brilles, vajadzēja salikt puzzli
    Uzliekot redzi apgrūtinošas brilles, vajadzēja salikt puzzli
Arī Varis izmēģināja ratiņus
    Arī Varis izmēģināja ratiņus
Varis nogāzās
    Varis nogāzās

Teksts un foto: Zigmārs Ungurs
07.12.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas