Search form

31.08.2017

Drukāt

Atzīmē Latviešu zīmju valodas dienu (video)

1. septembrī Latvijas Nedzirdīgo savienība, atzīmējot Latviešu zīmju valodas dienu, sniedz jebkuram interesantam iespēju ieskatīties zīmju valodas pamatos. Organizācija aicina visus, kuri vēlas uzzināt vairāk par zīmju valodu, tās elementiem, alfabētu un vēsturi, apmeklēt pasākumus, kas notiks Rīgā 1. septembrī no pl. 10 līdz 15.


 

Latvijas Nedzirdīgo savienība 1. septembrī SIA “Rehabilitācijas centrs” (Rīgā, Elvīras ielā 19, 3. korpusā) ēkā rīko izstādi un darbnīcu, lai iepazīstinātu ar latviešu zīmju valodas vēsturi, apguves materiāliem, kā arī ar citu valstu zīmju valodām. Turpat praktiskajās nodarbībās interesentiem būs iespēja apgūt dažus vārdus vai frāzes šajā vizuālajā valodā. Lai atzīmētu Latviešu zīmju valodas dienu, Latvijas Nedzirdīgo savienība ir sagatavojusi arī nelielu video, kurā nedzirdīgie seniori rāda savu iemīļotāko zīmi.

2000. gada 1. septembrī stājās spēkā Valsts valodas likums, ar kuru Latvijas valsts apņēmās nodrošināt latviešu zīmju valodas attīstīšanu un lietošanu saziņai ar nedzirdīgajiem cilvēkiem. Latviešu zīmju valoda ir dzimtā valoda aptuveni 2 000 cilvēkiem Latvijā.

“Nedzirdīgo zīmju valoda ir pilntiesīga valoda ar savu gramatisko struktūru, kurā valodas intonācijas funkcijas veic sejas izteiksme, ķermeņa poza un kustības intensitāte. Zīmju valodu lieto arī metaforiski, dzejas rakstīšanai un anekdošu stāstīšanai,” min Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidente Sandra Gerenovska.

Ar latviešu zīmju valodu un alfabētu var iepazīties arī interneta vidē www.zimjuvaloda.lv un www.spreadthesign.com.

Latvijas Nedzirdīgo savienība ir 1920. gada dibinātās pirmās Latvijas nedzirdīgo organizācijas pēctece, lielākā nedzirdīgo cilvēku organizācija Latvijā. LNS galvenie mērķi ir sekmēt personu ar dzirdes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt sabiedrības informētību, sapratni un atsaucību personu ar dzirdes traucējumiem problēmu risināšanā.

Video izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem
 

Preses relīzi sagatavoja: Latvijas Nedzirdīgo savienība
E-pasts: [email protected]
Tel. numurs: 26350913
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas