Search form

03.05.2019

Drukāt

Līdz 7. maijam var nomainīt savu EP vēlēšanu iecirkni (video)

Photo

Šogad 25. maijā notiks Eiropas Savienības Parlamenta (EP) vēlēšanas. Katrs vēlētājs sākotnēji ir iekļauts savā vēlēšanu iecirknī atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai. Lai vēlēšanu dienā nebūtu nepatīkami pārsteigumi, jau savlaicīgi vajag noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni. To var uzzināt no paziņojuma, ko vēlētājiem pa pastu nosūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).


Ja šāds paziņojums nav saņemts, tad to var noskaidrot PMLP mājaslapā: https://www.pmlp.gov.lv/ E-pakalpojumi – “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana” – https://epak2.pmlp.gov.lv/vrepak/IecNoskaidrosana/Iec00

Uzmanību! Var būt dažādi iemesli, kāpēc cilvēks vēlēšanu dienā 25. maijā nevarēs balsot savā iecirknī. Piemēram, vēlēšanu dienā viņš atradīsies citā Latvijas vietā vai ārzemēs.

Tādā gadījumā līdz 7. maijam viņš vēlēšanu iecirkni var nomainīt pret citu vēlēšanu iecirkni Latvijā vai ārzemēs. To var izdarīt divos veidos.

1) PLMP mājaslapā sadaļā E-pakalpojumi “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa”.

2) Jāpiesaka vēlēšanu iecirkņa maiņa tajā pašvaldības iestādē, kur deklarējāt savu dzīvesvietu. Ārzemēs to var izdarīt LV vēstniecībās/pārstāvniecībās.

Daži fakti par vēlēšanām.

EP vēlēšanās varēs balsot, uzrādot pasi vai personas apliecību. Agrāk varēja balsot tikai ar pasi. Ja balsosiet ar pasi, zīmogu par balsošanu tur nespiedīs.

Varēs balsot arī ārzemēs – 38 valstīs 44 vēlēšanu iecirkņos. Vēlēšanu iecirkņus Latvijā un ārzemēs var atrast Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā: https://www.cvk.lv/lv sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”.

Atgādinām, ka EP vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības kandidē LNS biedrs Edgars Vorslovs, viņš sarakstā ir sestais.

Interesanti, ka uz EP kandidē arī cita pazīstama invalīdu tiesību aizstāve – Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” priekšsēdētāja Gunta Anča kandidē no partijas “Progresīvie”, un sarakstā ir ar pirmo numuru.

 

 

Zigmārs Ungurs
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas