Search form

10.11.2020

Drukāt

Lāčplēša dienas īpašie svētku raidījumi ar surdotulkojumu un subtitriem LTV

Lāčplēša dienā 11.novembrī Latvijas Televīzija pārraidīs īpašus svētku raidījumus cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Plkst. 18 : 15 sāksies Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums. Tajā varēs vērot reportāžas no Rīgas Brāļu kapiem un  Oskara Kalpaka piemiņas vietas “Airītēs”, kā arī norises pie Rīgas pils mūriem, kur tradicionāli tiks iedegtas svecītes Latvijas karavīru piemiņai.  Ziņu speciālizlaidumu ar surdotulkojumu  varēs vērot tiešraides režīmā LTV interneta platformā www.ltv.lsm.lv.

Plkst. 18 : 55 LTV 1 ar subtitriem demonstrēs režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Mans zelts”.


Filma tapusi par godu bruņoto spēku simtgadei. Tajā apkopoti spilgtākie Latvijas armijas vēstures mirkļi un mūsdienu Nacionālo bruņoto spēku attīstība. Meistarīgi izmantojot animāciju, unikālus arhīvu kadrus un fotogrāfijas, kā arī laikabiedru stāstīto, tapis emocionāls vēstījums par latviešu karotspēju, kas caurvijusi citu varu vadītos konfliktus Latvijas vēsturē, palīdzējusi uzvarēt Latvijas Neatkarības karā un starpkaru periodā izveidot spēcīgu Latvijas armiju, kā arī devusi pārliecību nostāties uz barikādēm un atjaunot bruņotos spēkus 90-tajos gados.

Filmas scenārija un teksta autors – Dainis Īvāns.

 

Pie Svecīšu sienas Rīgā atgriezīsimies plkst. 21: 15 ar Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidumu. Ar surdotulkojumu to varēs noskatīties www.ltv.lsm.lv.

Plkst. 21 : 30 LTV 1 būs iespēja noskatīties dokumentālo īsfilmu “Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā “ ar subtitriem.


Kā no 1300 pretendentiem tika izvēlēts galvenā varoņa lomas atveidotājs? Kā strādāja pieredzējuši profesionāļi kopā ar tiem, kam šī bija pirmā pieredze kino? Cik aizrautīgi filmēšanā līdzdarbojās kaskadieri, brīvprātīgie un četrkājainie aktieri? Kā tapa mākslinieku atdzīvinātā simtgadīgā vide, filmas grims, kostīmi, specefekti un Lolitas Ritmanis radītā mūzika? Par to vēstīs filmas tapšanas aizkadri.

 

Tūlīt pēc šī “priekšvārda” LTV 1 ēterā plkst. 22 : 10 sekos  režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā drāma “Dvēseļu putenis” ( ar subtitriem).


Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Raimonds Celms, Grēta Trušina, Rēzija Kalniņa, Jēkabs Reinis, Gatis Gāga, Ieva Florence-Vīksne.

 

 

Raidījumi pēc to pārraidīšanas tiešraidē tiek uzglabāti LTV arhīvā.

Visas nedzirdīgajiem pieejamās pārraides atrodamas šeit: https://ej.uz/nedzirdigajiem.

 

 

 

Sarmīte Plūme


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas