Search form

24.11.2010

Drukāt

Nedzirdīgā saņem Eiropas musulmaņu Gada sievietes balvu

Photo

Lielbritānijas Nedzirdīgo vecāku organizācijas priekšsēdētāja Sabīne Ikbala nosaukta par „Eiropas musulmaņu Gada sievieti 2010”.


Divu nozīmīgu organizāciju – „Vienotās Eiropas rīcības modeļu tīkls” (VERMT) un „Eiropas ietekmīgākās musulmaņu sievietes” –   kopīgajā apspriedē Madridē notika Eiropas musulmaņu Gada sievietes titula ieguvēju godināšana.

Svinīgajā gala pasākumā piedalījās pazīstami aktieri un muzikanti, mediju pārstāvji, viedokļu līderi, ievērojami politiķi un sabiedriskie darbinieki. Starp pasākuma goda viesiem bija ietekmīgas sieviešu kopienas pārstāves. To vidū Čerija Blēra (bijušā Lielbritānijas premjerministra sieva), Faraha Pandita – ASV Valsts departamenta musulmaņu kopienas īpašā pārstāve, dr. Emanuēla – ANO Civilizāciju apvienības pārstāve un citas sabiedriskas darbinieces.

Blēras kundze savā runā uzsvēra personiskās pieredzi dažādu barjeru pārvarēšanā, kas varētu veicināt sieviešu tiesību un vienlīdzības ievērošanu.

Pēc tam tika nosauktas 10 titula „Eiropas musulmaņu Gada sieviete 2010” ieguvējas, viņu vidū arī nedzirdīgā Sabīne Ikbala no Lielbritānijas. Kopumā no visas Eiropas bija nominētas 26 pretendentes, bet par uzvarētājām tika atzītas tās, kuru darbība ir kā paraugs citām sievietēm, kuru paveiktais visvairāk atbilst VERMT dibināšanas mērķiem un idejām. Pēc balvas saņemšanas Sabīne uzstājās ar iedvesmojošu runu par savu līdzšinējo pieredzi. Viņa uzsvēra, ka  tagad par savu misiju uzskata aicināt un motivēt citas sievietes sekot viņas paraugam. Sabīnes runa saņēma viesu vētrainus aplausus, un daudzi klātesošie sirsnīgi sveica Ikbalas kundzi ar izcilo sasniegumu.

Sabīne Ikbala teica: „Es nezinu, vai esmu pelnījusi šo balvu, man šķiet, ka citas sievietes  paveikušas daudz vairāk. No pārsteiguma esmu apmulsusi, bet ceru, ka mans paraugs palīdzēs citām musulmaņu sievietēm visā Eiropā un arī citur pasaulē meklēt jaunus ceļus. Ir ļoti svarīgi, lai jaunas meitenes un sievietes no dažādām atšķirīgām iedzīvotāju grupām turpinātu iedvesmoties, sāktu veidoties jauna paaudze ar citām iespējām. Jaunās paaudzes sievietēm ir jāskatās uz mums kā uz atdarināšanas cienīgiem paraugiem un jāmācās no mums. Ceru, ka mūsu panākumi vairos musulmaņu sieviešu drosmi, attīstīt viņu spējas un vēlmes darboties aktīvāk sieviešu tiesību aizsardzības jomā.”Pēc interneta materiāliem sagatavojis: Pēteris Vilisters


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas